Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (70)

Piñata (2018) (S04E06)

No kurva, tak na tohle by se dalo dívat! Fringova řeč absolutně bez chyby a Jimmy konečně ukázal, že přece jenom má to poslední slovo on. Jen tak dál a asi budu štěstím srát duhu. ()

Blbost (2018) (S04E07)

Nádhera tuto sérii sledovat, nicméně jsem doufal v nějaké vysvětlení proč zrovna Saul Goodman. Snad se ho ještě dočkáme. ()

Coushatta (2018) (S04E08)

Dokonalý podraz. Ale z toho, co řekla Kim na konci, dobrý pocit nemám. ()

Wiedersehen (2018) (S04E09)

Nejlepší epizoda série. Netřeba slov. ()

Vítěz (2018) (S04E10)

To finále... Holy fuck. ()

Série 5 (2020) (S05)

Pátá série už je víceméně BrBa. Salamancovi úřadují naplno a jména jako Howard nebo McGill se objevují sporadicky. V tom vidím největší výkonnostní progress a proto se jedná o dosavadní nejlepší sérii. Ovšem nedá se předpokládat, že by šestá byla nějak závratně horší. ()

Mág (2020) (S05E01)

Hned ze startu série mi Gilligan připomněl, že všechny dějové linky jsou napnuté jak trenky a každá minuta bude dobrá. Bude sice těžké v tomhle pokračovat. ale dá se to zvládnout. ()

O 50 % míň (2020) (S05E02)

Nějak mě teď neoslovila Saulova linka. Výtah sice dobrý, ale to je tak vše. Každopádně s Vargou si určitě budou mít co říct. Tím jsem si jistý. ()

Ten správnej člověk (2020) (S05E03)

Za Hanka a jeho mexického partnera, co žere žrádlo z koše, jsem moc rád. Naopak mi přijde, že se trošku hledá postava Mikea, ale Gustavo ho později určitě pořádně zaneprázdní. Kim a její dialog s jižanským tvrdohlavem taky potěšily, včetně negativního konce. ()

Namasté (2020) (S05E04)

Opět menší pokles hodnocení. Chování Jimmyho (no dobře, už mu radši říkejme Saul) u scény s koulema úplně nepochopilo asi víc lidí. Opět ale musím pochválit Esposita, z jehož postavy jde obrovský strach jako v BrBa. Pro jistotu bych ten dřez umýval do rána. ()

S plným nasazením (2020) (S05E05)

Poslední slovo mě jednoznačně navnadilo na další epizody. Trošku mám pocit, že zrovna Tucumcari bude to přetržené lano ve vztahu Kim a Saula. Jinak tomu chyběl Nacho, Salamancovi a černobílá současnost Genea. Minimálně něco z toho by se do příběhu vrátit mohlo. ()

Wexler v. Goodman (2020) (S05E06)

Taková satisfakce po tak nervózním průběhu? V to nedoufal nikdo z nás. Všechny klobouky povinně dolů. ()

JMM (2020) (S05E07)

Asi nejslabší epizoda páté série. Líčení ukazující schopnosti spolupráce Saula a Mikea nadchlo. Stejně tak řádění u Kuřecích bratrů, ale děj se zkrátka nějak extra neposunul. I tak je to víc než obstojné. ()

Pochůzka (2020) (S05E08)

Tohle už se vyrovná Breaking Bad nejen atmosféricky, ale i kvalitativně. Smekám. ()

Špatná rozhodnutí (2020) (S05E09)

Tenhle díl si zaslouží pouze trojciferné hodnocení. Nejlepší epizoda seriálu. ()

Neodpustitelné (2020) (S05E10)

Pouze lahodná tečka za několik po sobě jdoucích fenomenálních epizodách. A plánování Kim už je spíš strašlivé a temné než povzbuzující. ()

Série 6 (2022) (S06)

Nemůžu říct, že by se jednalo o dokonalou sérii, ale očekávání mi naplnila bez debat. Pořád nedokážu překousnout, že píšu poslední hodnocení série v univerzu BB a BCS. ()

Víno a růže (2022) (S06E01)

Jsem rád, že první epka navázala hned na závěr minulé série bez nějakého časového skoku, protože dva roky jsou pro mě upřímně moc dlouhá pauza. To, že Lalo přežil nám samozřejmě zaručí další napětí do série a musím říct, že přišlo už teď. Moc dobrý začátek. ()

Cukr a bič (2022) (S06E02)

Tak máme tu teprve druhou epizodu a tahle měla absolutně všechno. Nachova linka bezchybná, o tom se nemusíme bavit. Mike, který se jako jeden z mála dokáže postavit Gustavovi nám v závěru moc klidu nedopřál, což jen ukazuje, jak je Gus unikátním a velkolepým antagonistou. No a nakonec Kim, jež této velejízdě nasadila korunu a skutečně nás přesvědčila, že její postava je nepostradatelná a o dost propracovanější, než se v začátcích mohlo zdát. ()

Není na výběr (2022) (S06E03)

Fantastická jízda zakončená smutnou, ale asi nejvíce milosrdnou smrtí. Opouští nás jeden z nejlepších charakterů celého seriálu. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov