Škola přežití

(relácia)
Publicistický
Česko, 2013, 6 min

Krav Maga – nejefektivnější sebeobranný systém na světě. Není bez zajímavosti, že tento systém vymyslel původně československý občan Imi Lichtenfeld. Jakožto obyvatele Bratislavy ho před 2. světovou válkou trápily antisemitské nálady ve městě a tak se snažil učit obyvatele židovské čtvrti, jak se ubránit před pogromem. Nakonec jeho systém začala používat izraelska armáda, Mossad i zahraniční tajné služby (CIA, FBI) či policie (např. U.S. Marshalls). V pořadu Škola přežití na Stream.cz si ukážeme, že naději na obranu má každý - včetně žen a dětí. Co video, to návod, jak se zachovat v určité situaci. Pořadem provází vrchní instruktor české pobočky IKMF Michal Otipka. (oficiální text distributora) (StreamCZ)

viviak

Nj, napad to nebol zly, ale prevedenie vela krat zlyhava. Možno sa to snaži byť výstižne, ale obsah vela krat kvoli tomu trpí. Napriek tomu, ak si z toho niekto zobere ponaučenie, a niečo si zapamata, može to pomoct v reale. 60% ()

MartinTerran

Velmi zajímavý projekt, učící jak se bránit v určitých potencionálně nebezpečných situacích. Jestli se dá pouze sledováním videa naučit sebeobranu netuším, ale pořad jsem si oblíbil. Zpracování pořadu si mi líbí, vysvětlení techniky je srozumitelné. Hodnocení: 82/100. ()

cheyene

Pokud vás zajímají bojové sporty, systémy či umění, máte šanci, že vás Škola přežití zaujme. Jestliže se již něčemu takovému věnujete, ale není to právě Krav Maga, můžete porovnávat a dané techniky či dílčí prvky si daleko rychleji osvojíte, resp. "dostanete do těla". V případě, že neděláte nic, ale pouze jste fanouškem výuky sebeobrany či pronikání do světa bojových umění, zalíbí se vám pořad Michala Otipky díky svoji formě. Rychle, výstižně a srozumitelně se seznámíte s nebezpečnou situací, uvidíte několik variant, jak ji řešit (ať už verbálně či fyzickou konfrontací) a třeba vám něco z toho utkví v hlavě a možná se vám to někdy v životě bude hodit, ačkoliv bez natrénování a osvojení daných technik to nejspíš nepůjde každému jen tak automaticky. To je jedno, tohle už je na delší debatu, která se sem nehodí. Co mi na Škole přežití vadí, je demonstrace technik ve tmě či tmavém prostředí. Patrně vlivem běžného filmového vybavení je občas snaha o zachycení atmosféry na úkor viditelnosti a rozpoznatelnosti pohybů, o nichž tento pořad je. 4*. ()