Štvanice

(relácia)
  • Česko Lov s Joelem Lambertem (viac)
Dokumentárny / Reality-TV
USA, 2014, 60 min

Bývalý člen zvláštních sil NAVY SEAL Joel Lambert je vybaven pouze tím, co unese na zádech. I tak ale změří síly s nejšpičkovějšími vojenskými sledovacími jednotkami ve zrádném terénu, kde se jim pokusí maximálně dva dny unikat. Pořad se zaměřuje na vzrušení z lovu a představuje vynalézavost poháněnou neustálým strachem ze zajetí. Natáčení probíhalo ve Spojených státech, Polsku, Jihoafrické republice, na Filipínách, v Panamě a Jižní Koreji. Každý díl doprovází Joela, který je s náskokem vysazen na počátečním místě. Za necelé dva dny musí dorazit na předem stanovené místo záchrany, jinak riskuje zajetí. K dispozici má jen minimální zásoby a musí si vše obstarat po cestě. Kamery zachycují hon z obou perspektiv a diváci mají možnost zažít vzrušení na straně Joela i zvláštních jednotek. Bude Joel úspěšný, nebo podlehne vojákům či prostředí?

Bývalý člen námořních jednotek SEAL Joel Lambert již předvedl své nadlidské schopnosti vyhnout se zajetí. Nyní se opět vrací na obrazovky v roli lidské kořisti. V premiéře pořadu Joel nejprve poměří své schopnosti s venkovskými lovci v bažinatém a vlhkém prostředí amerického jihu, než se po jeho stopě pustí nejlepší muži a psi Jižní Karolíny. Dále se přemístí do Mexika, kde vyzve na lov odborníky v pátrání po uprchlících a překupnících drog. Poté si změří síly s pyšnou rasou maorských válečníků a s příslušníky novozélandských speciálních sil SAS v samém nitru této země. V Mongolsku bude pro Joela výzvou nejen samotný terén, ale i lovci, kteří mu půjdou po stopě. Na závěr řady se ocitne v nehostinné skotské vysočině, kde se za ním vypraví místní lovci. (oficiálny text distribútora)

FireTight

Manhunt se mi líbí. Má zajímavý koncept, sympatického "hlavního hrdinu" a skvěle různorodé prostředí. Dávám mu však čtyři hvězdičky a to hlavně z toho důvodu, že mi prostě příliš nesedí ten koncept, že za Joelem neustále běhá kameraman a dokonce i producent. Zkrátka si myslím, že nepřátelské síly díky tomu mají docela velkou výhodu (více stop, snadněji si jich všimnou,...). Daleko lépe to bylo podle mého názoru zpracováno ve Speciálních operacích. ()

• „Nadobličky do môjho tela celé dni pumpovali adrenalín a keď bolo po všetkom, cítil som sa úplne odrovnaný a slabý ako mucha. Len som spal a jedol a až po piatich dňoch som začal prichádzať k sebe. Nakrúcanie ma pripravilo o všetku energiu," opísal nakrúcanie Joel Lambert. (Zdroj: Eurotelevízia)
  • Na Štvanici Joela sprevádzajú len kameraman a producent, ktorý ma tiež vojenskú minulosť. Kameraman si však vytrpel svoje a chvíľami sa zdalo, že kolapsom ohrozí výrobu. (Zdroj: Eurotelevízia)
  • Joel Lambert sa rozhodol na projekte spolupracovať s Discovery Channel po tom, čo videl film Hry o život (2012). (Zdroj: Eurotelevízia)