Na začátku celého případu bylo vyloupení 66 schránek významných osobností belgické politiky a byznysu v bance Jonkhere. Na konci je celá řada mrtvých, zničené kariéry a odhalená existence tajné organizace Salamandr, která se snaží manipulovat společnost ekonomicky i politicky ve jménu vlastních zájmů. Je prorostlá v nejvyšších mocenských složkách státu a neváhá se zbavovat svých protivníků. Gerardi ví, že buď on, nebo oni. Jiná možnost není. Musí přinést rozhodující důkazy. (Česká televize)

Necrotongue

Že si ze mě dělá celou dobu srandu scénárista, na to už jsem si zvykl, tentokrát se k němu přidali i ostatní, a to už bylo přece jen příliš. Případ skončil přesně tak, jak jsem očekával (scénář to dal jasně najevo už v půlce série), ale některým nápadům tvůrců už se nedalo ani smát. Emile Jonkhere předstíral přepadení tak, že si na čelo přilepil náplast (asi byl do čela bodnut špendlíkem), Wolfs si jezdil po městě s prostřelenou levou stranou hrudníku (ani nezachrčel, tvrďák), ale vrcholným zážitkem bylo zastřelení "Klause" (ve dveřích 3 otvory po střelách v trojúhelníku a on se vypotácí ven se třemi vstřely v přímce přes hrudník). Za běžných okolností bych se tomu i zasmál, tady už mě fakt naštvalo, že si s tím tvůrci prostě odmítli dát práci. ()