V první řadě belgického seriálu inspektor Paul Gerardi rozkryl fungování tajné organizace Salamandr, jejíž struktury prorostly do nejvyšších pater politiky a byznysu, aby prosazovaly své zájmy. Gérardi na to doplatil daní nejvyšší, jeho manželka zahynula při výbuchu bomby nastražené v jeho autě. Všichni jsou přesvědčeni, že Salamandr už neexistuje, ale přesto Gerardi objeví tento znak vytetovaný na kůži vyšetřovaného zločince. Ve hře jsou krvavé diamanty a s nimi spojené politické spekulace. (Česká televize)

Necrotongue

Belgická verze Války s Mloky se vrátila druhou sérií, a přestože jsem neočekával výrazné (ani jiné) zlepšení proti první řadě, dokázala mě úvodní epizoda nepříjemně překvapit. Část děje se totiž odehrávala v zemi nějakých budoucích spoluevropanů a já mám velice nepříjemnou předtuchu, že by mohlo jít o sérii natočenou s pomocí dotací EU, takže by si mohli v závěru Belgičané sypat popel na hlavu a vítat spoustu nových vědeckých pracovníků s obrovskou chutí do práce. Pevně doufám, že se mýlím. ()