New Element - Svědomí

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 2014, 4 min

kingik

Česká muzika nechcípá na úbytě. Česká písnička žije! A s tímhle hudebním elementem žít bude i nadále. Jen co pole působiště vyklidil Lunetic (ještě koncertují, ale už jen maximálně za polívku) a ve světě opadá mánie po One Direction, objeví se v té naší malé, zadlužené a Babišem ničené zemičce, hudební seskupení, které je jakousi zvláštní variací boy bandů, ale do této typické značkové škatulky tak úplně nespadá. Hudební producent Gajdoš objevil relativně neokoukané borečky, u nichž byste nehledali hudební sklony. Jan Bendig je už známý hudebník a podle všeho to vypadá, že se u skupiny zdržel jen na tento singl, protože v nejnovějším singlu bourajícím hitparády, se kapela představila už coby čtyřčlenná a už bez Bendiga. Zde ještě coby dance trio, které působí zajímavě nesourodě. Mladý herec Ondřej Havel, zrovna u něj bych nehledal pěvecké ani taneční vlohy, ani náhodou. S jeho účastí má tahle "trsací" hudba rozměr hudební parodie, ale i určitého nadhledu, jen nevím, jestli je to dobře. Havel si ze všeho dělá prdel, i se tak potutelně tváří, je tedy možné, že i tohle bere jako srandovní vedlejší džob. Trojici doplňuje Lukáš Cestr, neznámý hošík, který je zřejmě castingovým objevem. Úroveň klipu velmi dobrá, profesionálně odvedené a s taneční choreografií, na které je znát, že si s ní Adéla Bučková dala záležet, aby to vypadalo na kameře dobře. Standardní akvizice klipů, jako jsou lepé dívky a tanečnice, nesmí pochopitelně chybět. Gajdoš s Kašíkem režírují kvalitně, odboural se standardní hnus nekvality provázející české klipy už od pradávna. Formace New Element působí na naší zatuchlé hudební scéně jako zjevení. Jedná se o svěží hudební vítr foukající tím správným a docela neodhadnutelným směrem, pokud jde o hudební vývoj a vyhlídky do budoucnosti. 80% ()