Neovládla sa

(festivalový názov)
  • USA She's Lost Control

Nezávislá Ronah pracuje v newyorskej agentúre ponúkajúcej klientom sexuálne „náhradníčky", ktoré ich učia prekonať strach z intimity. Pri spolupráci s novým, veľmi prchkým, klientom Johnnym, sa však začne stierať tenká čiara medzi vzájomnou profesionálnou a osobnou intimitou, čo má za následok postupný rozpad jej života. Režisérka začala príbeh koncipovať ako sci-fi triler, keď si prečítala článok o japonských geriatrických zariadeniach, kde používajú robotov nielen na zdvíhanie či kŕmenie pacientov, ale aj na hladenie; a článok o existujúcej náhradnej partnerskej terapii, kde učia záujemcov intimite. „Na myšlienke, že intimita sa dá naučiť alebo simulovať, je niečo fascinujúce, znepokojujúce a zároveň hlboko dojemné. Podčiarkuje sa tým základná ľudská potreba (a neschopnosť) spojenia. (Art Film Fest)

PavliSmap

První polovina filmu je dobře rozehraná a zaujme svou atmosférou, na konci filmu ale člověk zjistí, že se žádná z mnoha rozehraných linek nedočká ani náznaku ukončení. ()

Anderton

Niektoré filmy sú tak divné a od veci, že je ich inakosť najväčšou devízou. Rozhodne to platí aj pre She´s lost control. Už len všetky vybraté ksichty mi pripadali ako špeciálne naklonované pre film. V otázke o čo tu ide budeme tápať tak dlho, až to budeme považovať za tvorivý zámer a možno sa nám to začne aj páčiť. Vedľajšia zápletka pôsobí ešte viac mimo ako tá hlavná, ale nakoniec z ich kombinácie niečo aj vyplynie. Problém je v tom, že to niečo, čo z filmu vyplynie, už originalitou neoplýva a film tak trochu vyšumí do prázdna. Čo je samozrejme škoda, film pôsobí potom viac ako zaujímavé cvičenie, než myšlienkovo plnohodnotný art film, o čo sa Marquardt zjavne pokúšala. ()