Šaolinský futbal

• Česko Shaolin fotbal (viac)

Nadšený příznivec a student kung fu hledá způsob, jak toto bojové umění rozšířit do celého světa. Jednoho dne se setká se slavným fotbalistou, který díky osudové chybě skončil se sportovní kariérou. To mu ale v žádném případě nemůže zabránit stát se trenérem pro mladíka i jeho pět bratrů, sestavit mužstvo a zanedlouho se přihlásit na prestižní utkání, kde vítěz získá jeden milion dolarů! (oficiálny text distribútora)

Derek

číňania majú extrémny zmysel pre humor (stačí si pozrieť sport bakka), ktorý nemusí byť každému po vôli. ja som sa u tejto futbalovej komédie skvele bavil a to ako pri zápasoch (špeciálne efekty nie sú nič moc extra ale to vôbec nevadí) tak i pri scénkach kde sa zdánlivo nič nedeje. občas je to geniálne vtipné a rozhodne to stojí za zhliadnutie. za pozornosť stojí i celkom slušná hudba. ()

YumiOkami

- "How they fly like that?" - "It must be special effects." ... mám takový menší zlozvyk. vždy, když se chci podívat na film, který mám již delší dobu ve "chci vidět", tak narazím na nějakou random kravinu a tu si pustím místo toho. zaujal mě originální nápad; komedie o kung-fu fotbalistech? kdo to kdy viděl? některé věci nedávali smysl (například, jak mui najednou neměla akné.. asi si došla na kosmetiku, kdo ví), ale jinak vtipy byly úžasný a efekty (na rok 2001 překvapivě uvěřitelné CGI) taky skvělý. a ty kopačky na konci byly strašně cute!!! ()

Kelly2502

Moje prvé stretnutie s Ázijskou kultúrou, keď som mal asi 7 rokov a až doteraz je to jeden z mojich obľúbených filmov. Štýlistická pecka, ktorá prepája drámu, komédiu a lásku k futbalu v jednom. Tento film predstavuje asi všetko čo si človek pod pojmom Ázijský športový film dokáže predstaviť. Je to uletené, vtipné, drsné, ale aj dokáže chytiť za srdce. ()

Malarkey

Výborná sportovní komedie s neméně dobrou hudbou. Je vidět, že si tvůrci s triky dali opravdu záležet a hlavně v posledním zápase je to brutálně znát. Hned jak začal tak sem se řezal smíchy až do konce. Tak výbornou fotbalovou scénu jsem ve filmu snad ještě neviděl. Ale nedá se upnout jen na tuhle část filmu. Celý film stojí za shlédnutí například když se začínají učit fotbal. Opravdu originální téma na zatím nepříliš využitý sport ve filmech až na pár vyjímek. ()

Ravi

V žánru "fotbalová komedie vycházející z bojových umění shaolinů" je tenhle film nejlepší. A asi taky jediný. Pošahanost sama dovedená do stavu dokonalosti, která diváka buď strhne nebo znechutí. Doporučuji všem fandům fotbalu, ale i jeho zapřísáhlým odpůrcům, protože takhle jste se ještě u fotbalu nenasmáli. Já brečel smíchy, několikrát. 100% = 5/5 ()

• Shaolinský fotbalista předvádí humornou poctu legendě bojových umění Bruci Leemu. Nosí stejný účes a hraje i ve stejné žluté kombinéze, jakou měl na sobě Lee ve filmu Hra smrti. Když ho odnášejí z hřiště, tak má na sobě stejné brýle, jaké nosíval Lee, a leží na nosítkách ve stejné pozici, v jaké byl Lee položen v rakvi v Hong Kongu. (Morien)
  • Když mladý Fung nevstřelí na začátku gól, na výsledkové tabuli objeví jména soupeřících týmů: Universe (což je distributor filmu) a The Star (produkující firma). (Morien)

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (viac)