Washingtonia

(festivalový názov)
  • Česko Washingtonia (festivalový názov) (viac)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Grécko, 2014, 24 min

Washingtonia robusta, ktorú považujú za jednu z najelegantnejších druhov paliem, importovali do Grécka pred olympijskými hrami v roku 2004, pretože väčšinu pôvodných paliem zničili škodcovia, ktorí žerú srdce palmy.
A teraz niečo celkom iného: hoci má žirafa najväčšie srdce zo všetkých stavovcov, v najväčších horúčavách uprostred leta ostatné zvieratá nepočujú jeho tlkot. Keď po ňom začnú pátrať, začnú sa diať čudné veci. (IFF Bratislava)

J*A*S*M

(50th KVIFF) Nejprve jsem sem chtěl napsat něco v tom smyslu, že evropský film by se snad bez této začínající mladé řecké režisérky radši i obešel, ale pak jsem se pro jistotu podíval ještě na jeden z jejích předchozích kraťasů Pigs, který mě poměrně zaujal svou bizarní surreálistickou atmosférou, takže to nenapíšu. Washingtonia je prostě jen film, který jde úplně mimo můj záběr. Náladotvorný pohled do Athén a na několik málo postaviček, na palmy a žirafy. Je to neuchopitelné a ani na krátkometrážní ploše mě to nedokázalo ani trochu zabavit. 15 % ()

GMVajgl

Velká slabota. Několik "příběhových linií" spolu vlastně nic nespojuje - možná to byl pokus o navození nějaké atmosféry, ale zdálo se, že pod povrchem nic není. Prvoplánové. (MFF KV 2015) ()