Trhliny v betonu

(festivalový názov)
  • Rakúsko Risse im Beton (viac)

Ve vídeňské čtvrti, kam se 35letý Ertan po deseti letech strávených ve vězení vrací, stále vládnou gangy, drogy a násilí. Pobyt za mřížemi Ertana zlomil a zcela změnil. Chce začít žít spořádaným životem a pokouší se najít svého syna, se kterým se vlastně vůbec neznají. Mikailovi je patnáct a spolu s kamarády patří k dětem ulice. Sní o životě rappera a zdá se, že se chystá udělat stejnou chybu jako kdysi jeho otec. Realita je brzy oba dostihne ... (Das Filmfest)

borohub

Opět další z průměrných filmů, na který jsem šel, protože jsem prostě "musel". Děj se nehorázně táhne, ale že by nudil se říct nedá.. Postavy jsou docela nesympatické, kromě toho tlouštíka, ten byl dobrej. Jinak jako nějaký odstrašující film pro mládež proč ne, ale vidět to podruhé.. ne díky.. 45% ()

NusratFAK

Umut Dag ße letoß vytaßil ß nowým Filmetschkem a u toho jßem neßměl chybět. ßice to je saße úplná Pitschowina, ale wlaßtně to byla míßty docela "das Prdel". Prwní ßcéna je ßkwělá, určitě ße bude líbit hlawně feminißtkám. "Das Příběh" je neuwěřitelně plytký, wšak bezděčně wtipný. Tuhle ßrágoru nemůžete brát wážně, to byßte byli zklamaní. Mußíte mít uwolněnou Náladu, jinak to bude "ein größer Zeitverlust". ()

Katzenklo

"Jsem zadluženej, potřebuju 3000 Euro." - "Já tě založím, tady máš 30." Předchozí Kumu jsem sice neviděl, tuto školní projekci jsem si ovšem nenechal ujít. Chtěl jsem se o režisérových (ne)kvalitách přesvědčit na vlastní oči, zároveň jsem však doufal, že se třeba bude opakovat příjemné překvapení ve stylu loňského Zwei Leben. Ani náhodou. V Umutu Dagovi nespatřuji naději moderní rakouské filmografie, toto dílo má trhliny nejen v betonu. Scénář je neobjevný, režie příliš plochá a příběh na mě působil mohutně nudným dojmem. Dosti k tomu přispěla i téměř absolutní absence původního soundtracku: dočkáme se akorát úryvků nějakého electra na diskotékách, pár fragmentů rapových písní a trochu mdlé klavírní hudby. Film sice obsahuje i sexuální scénu, jenže ta je velice špatně natočená (nic důležitého není vidět), divně sestříhaná a příliš krátká. Celý děj se snaží přehnaně moralizovat a (především závěr) je příliš sentimentální. S žádnou z postav, včetně ústřední dvojice, jsem vůbec nesoucítil a bylo mi jedno, co se s nimi stane. Uvidíme (nebo radši neuvidíme?), s čím přijde autor příště. ()