Divácky vďačný a výpravne atraktívny film, ktorý sa inšpiroval dávnymi fantastickými príbehmi zo začiatku 17. storočia, ako ich zachytil neapolský básnik Giambattista Basile. Traduje sa, že z jeho diela neskôr čerpali všetci slávni európski rozprávkari. V troch príbehoch vystupujú šľachtici a panovníci, princovia a princezné s rôznymi slabosťami, túžbami a trápeniami. Ale sú tu prítomné aj rôzne podivné bytosti, nadprirodzené a čudesné živočíchy. Jednotlivé príbehy ako celok vytvárajú pozoruhodnú barokovú mozaiku s ohromnou výtvarnou kulisou, a to nielen ako jasný odkaz na dejiny umenia, ale aj ako citlivé upozornenie na pretrvávajúce vlastnosti a správanie ľudí. (Art Film Fest)

XXXXXXXX

Tři bizarní příběhy které, diky sve pošahanosti, rozhodně nejsou určeny pro děti. Na druhou stranu, ale nedokáží uspokojit ani touhu po podivném nás ostatních. A zpackaný závěr tomu taky dvakrát nepomáhá. ()

dzberry

„...senzační film, italskej! Je to trochu cestopisný a trochu erotický... ...v žádným případě neodcházejte před koncem, konec je úplně nejlepší!“ Velká nádhera tahle „pohádka“!! Geniální střihové a dějové zkratky, pohádková svačinka, která ve mně způsobila stejné haló jako Pasoliniho Saló! Juch! Až mě moje děti budou srát fakt už extra, pustím jim na dobrou noc tuhle ext(r)ázi. Dost možná mě pak zavřou, ale co už... Z tohohle ale budou moci čerpat až do konce života! ()

Kortexo

Film vypadající, jako nejlepší filmová pocta knihy: Kytice od K. J. Erbena.Skvělé příběhy a brilantní obsazení.Nádherně poetické.Víc takových filmů... ()

jacob_cz

Vizuálně úžasné, jinak jsem na rozpacích. Nejsem pohádkový typ (přestože tohle rozhodně nebyla obyčejné pohádka pro děti). Mimo jiné mi dost vadila naprostá nepropojenost tří dějových linií. [KVIFF 2015] ()

Zed70

Přiznám se, že moc nechápu těch 71%. Téma na tři večerníčky roztahané na dvě hodiny. Tři minipříběhy, které se dokonale míjejí, přičemž každý by šel napsat do jedné zprávy na Twitter. Jo, je to hezky barevný, Šelma Hájková pořád vypadá dobře, jsou tam nahý mladý holky, občas nějaký vtip a jeden dost velkej obr, u kterýho trochu odflákli ruce, protože ty gumový prsty, nebo z čeho byly, se mu třásly jako sulc, což mě vzhledem k celé výpravě dost překvapilo. Celkově, mnoho povyku pro nic. S prázdnou hlavou do kina, s prázdnou z kina. ()

Charvy.666

Film má všechno na jedničku.Výprava,exteriéry,kostýmy,herecké výkony,triky, no prostě všechno.ALE...je to strašná nuda.Ale i tak nemůžu dát míň než 4* ()

Cannonball

Je to prave ta rozpravka rozpravok, ktore by som nerad ukazoval detom do urciteho veku. Vyvolalo to vo mne viac neprijemnych pocitov nez prijemnych. ()

srolyma

Tak to byl slušnej bizár – kam se hrabe ruský Kostěj nesmrtelný. V prvním království královna nemůže otěhotnět (což je s padesátkou na krku problém nejen v pohádce) a tak ji nějaký vytáhlý basketbalista v kápi poradí, ať pan král zabije obří podvodní ještěrku, vyvrhne ji a srdíčko jí naservíruje k obědu. Pohled na paní králku, jak hltá krvavá sousta, je vskutku nechutný, nicméně celé těhotenství pak trvá asi tak deset minut a narodí se tak vyblitý albínek, že by svým vzhledem mohl směle konkurovat slizounovi Pééťovi z Hángrmejs. Jdeme dál. Ve druhém království je nadržený král, který vleze na vše, co se kolem něho šustne. Až si jednou šeredně naběhne s vyžilou vrásčitou seniorkou, která se k němu do postele vkrade pod rouškou noci. To ranní probuzení bych nikomu nepřál. Ale aspoň je to ze života. Ve třetím království panu králi už definitivně hráblo, takže si pěstuje jako domácího mazlíčka blechu. Ta mu naroste do vskutku obřích rozměrů a pan král se jen rozplývá. To se pak není co divit, že když má vybrat ženicha pro nedočkavou princeznu, tak šlápne lehce vedle. Chudák princeznička si ve svých růžových snech asi nepředstavovala, že přijde o věneček v jeskyni na hromadě kostí s brutálním obrem. Obrem pravděpodobně ve všech směrech… A tohle všechno je jen nástřel všech podivností, které se tam dějí. Ani nevím, jestli se mi to líbilo. Spíš ne, ale nedá se tomu upřít originalita, protože tohle všechno vymyslet, to je vážně kumšt. ()

Vasyl

Doufám, že se díval Troška a ti další vošousti co naserou 5 nových českých pohádek ročně. Fakt správně úchylný příběhy odehrávající se v krásné přírodě a na asi počítačově udělaných hradech, protože tohle snad ani nemůže existovat. ()

djbarrel

Ty kokos, to byla věc, nevím jestli to byla pohádka nebo to byl spíš horor, ale zajímavé to bylo. Takové pohádky bez "žili šťastně až do smrti" . zajímavé hororové příběhy. Musím říct, že mě film bavil a nenudil jsem se. Myslím, že se dám ještě repete, podle ě je potřeba některé věci vstřebat, třeba tu blechu :) 76% ()

CrazymanM

Tak tohle mě teda hodně nebavilo,možná tak poslední třetina filmu.Možná zajímavé,určitě výpravné,mě to však nezaujalo,ani těch pár známých jmen to nezachránilo. ()

terriiiisek

Pohádka je to tedy nadmíru grimmovská. Hvězdné obsazení, pár hluchých momentů, místy se trochu zbytečně táhne, ale řež to tedy je. Netušila jsem, že pohádky, které jsou u nás stálice i pohádky bratří Grimmů vychází z neapolské sbírky, pro starší určitě zajímavá podívaná. Skvělé kostýmy film přikrašlují, stejně tak Desplatova hudba, škoda ale za až příliš okaté a vyumělkované animace. Sečteno a podtrženo, za mě lepší 3*. ()

p.a.douch

Doopravdy jsem se chtěl dodívat, ale 30 minut absolutní nudy jsem nedokázal dále tolerovat. Při představě další hodiny a půl takový sra.ky, půjdu radši na půlroční kontrolu k zubaři. Nuda, hrůza, nuda. Jestli se to zlepšilo tak se omlouvám, ale víc jak 30 minut svého času jsem tomu nedal a ani víc obětovat nehodlám. Hrůůůza. Podvodní scéna je úplnej běs, Karel Zeman by asi zíral na takovouhle příšernost. Hvězdu za výpravu a Salmu Hayek (ta snad nestárne), ale jinak je to nekoukatelný (alespoň pro mě). ()

marekspanel

Pozor, název je opravdu velmi zavádějící, jelikož s pohádkou se zde setkáme pouze v námětech jednotlivých příběhů. Dílo je to tedy opravdu originální a to místy až lehce hororovou formou. Připomnělo mi to ruské pohádky z dětství, kdy jsem se těch hrůzných kreseb ošklivých ježibab a mořských či jiných nestvůr, ve své tehdy mnohonásobné představivosti dost bál. Vše je navíc zpracované jakoby po staru, necítil jsem z toho žádné novodobé digitální efekty, hlavně ty různé potvůrky připomínají Karla Zemana, ať už šlo o záměr, nebo omezený rozpočet, dopadlo to určitě dobře. Tvůrci se nebojí ani sexuálních či různě zvrácených až nechutných prvků, někdy jsem zůstal jako opařený, některé věci tam prostě absolutně nečekáte. Exteriéry jsou vcelku působivé, možná lehce dokreslované jako v Grandhotelu Budapešť. Obsazení taky skvěle namixované. Výtka z mé strany se týká občasných hluchých míst, kdy jsem trochu zívl a neukojenost v nějakém spojení všech příběhů. Některé prvky jako smrt matky byly bez zobrazené reakce a to jsem si taky připadal ošizen, ale nejsou to zase tak zásadní chyby. Z režisérské práce teda zrovna nejásám, ale vše to přebíjí dost hustá atmosféra. Tohle doma dětem nepouštějte! ()

misiaq

Neviem či mi niečo ušlo, alebo to proste len nemalo iskru, ale na konci som mal pocit prázdnoty. Režisér mal radšej zostať pri Gomore... ()

hony23

Tak toto byla opravdu pohádka pohádek, originální a zábavná. Pro děti sice možná nevhodná, na druhou stranu Erbenova Kytice nebyla o nic málo krvavější pohádkou a pro děti je dodnes povinná. Já jen doufám, že se toto svěží dílko stane nedílnou součástí televizních Vánoc a převálcuje všechny ty Princezny ze mlejna a Pyšné princezny. ()