Vavča

Korea 17. stol., Chil Woo (Eric) pamatuje časy (rok 1630), kdy jeden vizionář chtěl vytvořit společnost bez prohnilé šlechty a ztrnulého konfucianismu, jeho etiky. Po armádní čistce je náš hrdina zaměstnán jako policista, je prospěchářský, bez ideálů, ale to se brzy zlomí. Tato série má silné plusy v tom, že po celkem standardním začátku(který nevybočuje z průměru kostýmních sérií) se začne dít už koncem prvního dílu silný přerod. Série, kde hlavní hrdina není typický klaďas, seriál, kde dobří umírají a záchrana nepřijde vždy na poslední chvíli, ději se tady prostě hnusné věci, aniž by to bylo vydírací, nebo jímavé ve špatném smyslu. Navíc náš hrdina Chil Woo je schopný bijec, šermíř i jezdec, už ve druhém díle ukáže svůj potenciál. Jeho mise boje proti prohnilým aristokratům začne přibírat další členy. Příběh je dost rozvětvený a i přes plnění různých questů se časem jde po hlavním záporákovi. Ko Hye-Sun tady má vedlejší roli, takže její průměrný vzhled a mizerné hraní nezabírá moc prostoru, přesto tam mohl být někdo lepší. Dostáváme se nyní k problémům, ty neleží v postavách, scénáři (byť první polovina tradičně silnější, než druhá). Velice sérii sráží způsob snímání některých akčních scén. Buď neumí pracovat režisér akčních scén s koňmi, nebo využívá CGI (spíše to druhé), vypadá to chvílemi fakt dost divně, zejména, proto, že ne všechny scény tohoto druhu jsou zmršeny. Problém číslo 2 a velký , velice necitlivě provedený hudební podkres v některých chvílích. Aby v rámci jedné série byly solidní orchestrální motivy komorního orchestru, lidových nástrojů, poté dramatická hudba, hodící se geograficky spíše do Zorra, plus vykradení ústřední melodie Vanilla Ice, uff to je na mě moc. Celý seriál má lehce rozpolcený koncept jako korejský film The Duel (2005) http://www.csfd.cz/film/220066-souperi/komentare/ Není to špatná série, ale celkově povedené věci a některé geniální momenty sráží prostě špatně zvolená hudba, nebo nepovedené akční scény, občasné nelogičnosti na konci některých dílů. Přesto fanoušci Erika si to užijí, předvádí, že umí bez problémů různé role. Tři a půl hvězdy si seriál zaslouží, ale na archivaci u mě nárok nemá, jsem zvědav na další seriály s Erikem, je Vám to sympatický a mužný chasník s perfektním hlasem. ()