Odborníci na domy v korunách stromů

(relácia)
  • USA Treehouse Masters
Reality-TV
USA, 2013, 42 min

S vizionářem a milovníkem stromů Petem Nelsonem vystoupáte do majestátního světa vrcholků stromů. Pete navrhuje soukromé úniky pro ty, kdo se chtějí navrátit zpět do přírody a splnit si své dětské sny. Pete klientům nic neodmítne a staví cokoli, od domů v korunách stromů s několika ložnicemi, kde nechybí kanalizace a elektřina, po jednoduchá jednopokojová obydlí. Zhotovení takovýchto příbytků v korunách stromů rozhodně není snadné. Pete musí s týmem návrhářů a tesařů, včetně syna Charlieho, čelit při stavbě těchto útočišť rozmarům přírody, nebezpečným stavebním strojům a závratným výškám. Pete navíc s manželkou Judy a dcerou Emily vlastní a provozuje penzion Tree House Point ve Washingtonu, kde nabízí únik z moderního světa. (oficiálny text distribútora)

Krastom

Viděl jsem pár dílů a co na to říct? Domy v korunách stromů to je spíše něco pro permakulturní komunitu lidí, nežli pro mě. Svou práci však tým ze seriálu odváděl vždy bravůrně. ()

SeanLSD

Pete Nelson je úžasne kreatívny a zapálený človek, ktorý okrem toho miluje ľudí a stromy - takže mu aj verím, že ich nepoškodí, keď do nich vyvrtáva diery, aby ich mohol ovešať najrozličnejšími obydliami svojich klientov... - a noví obyvatelia nielen že budú mať veľkú radosť, ale aj bližšie k prírode. Vďaka skutočne ľudskému a prírodnému prístupu mi ani tak nevadí obvyklý neduh podobných show, kde ľudia musia dostať kompletne hotový produkt aj so zariadením rovno pod nos - či už dom, záhradu alebo životného partnera. Prečo nestačí, že postavia fantastický dom - musia ho ešte aj zariaďovať ? Nevedia si to tí ľudia urobiť sami - podľa vlastného vkusu a chuti ? Ale späť k Nelsonovi, ktorý je so svojimi úžasne romantickými výtvormi skutočnou - a mimoriadne sympatickou - hviezdou tejto show. Podľa vlastných slov sa o to nikdy nesnažil, televízna sláva prišla až s ponukou TV stanice Animal Planet - predovšetkým vďaka tomu, že bol dlhodobo jediný, kto so svojou firmou niečo takého robil. A ktorý podnikateľ by si nechal ujsť hodinovú reklamu na svoj podnik, za ktorú mu navyše platia ? Napriek tomu, že taký dom na strome nie je vôbec lacný špás (ceny najmenej okolo 250 000 dolárov, čo je cena 10-násobne rozľahlejšieho rodinného domu), počas prvých sezón nijako nezbohatol - práve naopak - kvôli poplatkom, povoleniam, logistike a cestovaniu po polovici USA sa občas dokonca ukázalo, že bol stratový. A pritom tlak - keďže zmluva ho zaväzovala postaviť 18 stromodomov ročne. Na každý má pritom iba 3 týždne - čo už samo osebe, s ohľadom na výsledky, je neuveriteľný výkon. Ale reklama je reklama a vášeň je vášeň - a tak v súčasnosti (2017), kedy sa vysiela 7. séria už je to inak, a biznis utešene rastie, pričom láska zostáva. A to je to hlavné, ak hlavným motorom tohoto človeka a jeho tímu je to, že proste vášnivo radi stavajú originálne domy na stromoch! ()

animario

Peter Nelson je tatík jak vystřiženej z nějakýho průměrnýho americkýho sitcomu a jeho přehrávání a nadšení mě irituje,ale domky tvoří jeho tým parádní.Sice je to pořád o tom samým,ale tahle stromová kultura mě baví. ()

lopja

Super dokument s prijemnym humornym komentarom hlavneho predstavitela ktory sa venuje stavbe domov v korunach stromov. Super boli specialy z roznych krajin ako Brazilia, Nemecko. Chybaju mi tam trosku detalnejsie technicke riesenia, stavieb ale je to celkom zaujimave. ()