V zemi vycházejícího slunce vás cestovní kancelář vezme kamkoliv - třeba i na poslední cestu. Krátký popis: Luxusní autobus cestovní kanceláře Okinawa Sunshine Club se chystá odjet. Stále však chybí jeden pasažér. Místo něho však přichází mladá dívka, že prý pojede místo strýčka. My však už v tuto chvíli tušíme, proč se ji průvodce zdráhá vzít a také, proč je autobus plný posmutnělých tváří. Tato cestovní kancelář organizuje tzv. poslední cesty - jako východisko z životní (většinou finanční) krize. Její zákazníci si zaplatili za to, že během zájezdu přijdou při nešťastné nehodě autobusu o život. Všichni před odjezdem uzavřeli vysoké životní pojistky, aby si tak pomohli z dluhů nebo zabezpečili rodinu a nebo tak hledají východisko z jiné neřešitelné situace. (oficiálny text distribútora)

darm

Asi jedny z nejtěsnějších čtyř hvězd co jsem zatím dal. Na začátek chci upozornit, že Ikinai je imho komedie tak z jedné čtvrtiny.. Moc jsem se nenasmál, ale to neznamená, že by ten film byl špatný.. Námět je vskutku originální a tak jsem očekával, že mě ten film chytí.. Ale ze začátku k tomu bylo docela daleko. Nebylo to sice zlé, ale dost roztahané na to, abych se u toho místy i mírně nudil to v první polovině určitě bylo. Pak se film pomalu ale jistě přeleje do druhé poloviny, která mě dokázala najednou upoutat mnohem víc, byla napínavější, zajímavější a až do konce mě opravdu zajímalo, jak to nakonec celé dopadne.. První polovina za slabší 3*, druhá za lepší 4*. Celkově přesně na rozhraní mezi třemi a čtyřmi. Ke čtyřem se ale přikláním kvůli chytlavé hudbě a kvůli faktu, že ten film mi dokonce nějakou tu dobu po zhlédnutí v hlavě pořád zůstává.. ()

cunesk8

Rozhodně zajímavý a orginální snímek. Komedii bych to moc nenazýval, spíš takové roadmovie až do konce. Cestovní kancelář Sunshine Club, která pořádá zájezd na poslední cestu narazí na jeden problém. Místo strýčka nastoupí nic netušící dívka a cesta může začít. Jedná se spíš o drama s prvky humoru. Někomu nemusí sednout pomalý děj. ale u mě 85 % ()

WillBlake

Tenhle film celkem přesně vystihuje anglický název "Suicide Bus". Cestovní kancelář Smrt a šéf zájezdu jako smrťák odhodlaný poslat všechny, včetně sebe, do věčných lovišť. Přesně tak to totiž stojí ve smlouvě a proto si účastníci platili rok a půl pojistku. Některé scény jsou zabijácky vtipné. Do šílené komedie to má celkem daleko, už jen kvůli tomu, jak filmem probleskují existencionální obrazy a taky kvůli skoro démonickému konci. 4,5 hvězdy. ()

Fosgo

Vypravit se na poslední životní cestu a použít přitom služeb cestovní kanceláře – je jistě zajímavý a originální námět. Možnost společné sebevraždy je svádivá, stejně „postižení“ dodají snad k aktu odvahy. Každý z cestujících v zájezdovém autobuse má svůj vlastní důvod ukončit svoji pozemskou dráhu, u většiny jsou to veliké dluhy. Jenže „turističtí sebevrazi“ stále řeší „běžné lidské věci“ jakoby smrt byla kdesi daleko, někteří pokračují v sázení v loterii, jiní popisují vlastní zdravotní problémy, boj s kouřením .. umírat se evidentně většině nechce… Film je natočen v komediálním, mírně hořkém a absurdním tónu … a skončí víceméně paradoxně. Existuje na světě ještě něco, na čem se nedá vydělat? ()

pytlik...

Nudné, zdlouhavé, nevtipné (s čestnou výjimkou vystoupení, kterým chtěli účastníci zájezdu pobavit ostatní), nelogické (proč té dívce jednoduše na některé zastávce neujeli) a s žádnou sympatickou postavou. Zejména ona mladá holka byla se svým neustálým ječením na pěst, tý jsem pád do propasti přál, čistě z křesťanské lásky k jejímu okolí, které by si určitě oddychlo. A fakt jsem si užíval těch deset minut klidu, kdy ležela na sedačce nadopovaná práškama na spaní. Ještě štěstí, že nepatřila k těm několika procentům lidí, kteří ze spaní mluví. ()