Sex Pistols - Silly Thing

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1979, 3 min

Silly Thing je třetí singl vydaný k propagaci filmu The Great Rock 'n' Roll Swindle (1980). Song byl napsán bubeníkem Paulem Cookem a kytaristou Stevem Jonesem poté, co kapelu Sex Pistols opustil zpěvák Johnny Rotten. Hudební videoklip, na němž Paul Cook zpívá vokály a Steve Jones hraje na kytaru, byl nahrán v Regents Park studiu v Londýně v dubnu roku 1978. Steve Jones nechtěl, aby píseň na baskytaru hrál původní basák Sid Vicious, a tak basové party ve studiu nahrával sám. Jones v jednom rozhovoru dokonce uvedl, že píseň je právě o Sidovi. (Epistemolog)

MM_Ramone

Hey ho, Oi! Akože v roku 1979, viac ako rok po oficiálnom rozpade hudobnej skupiny Sex Pistols, natočili jej dvaja bývalí členovia (Steve Jones a Paul Cook) video klip ku skladbe "Silly Thing"? To mi nejak nejde do hlavy. Každopádne však musím uznať, že sa jedná o pohodovú pogo vypalovačku ku ktorej bol natočený klasický old school punkový klip. (Egocentrický) Johnny Rotten a (nafetovaný) Sid Vicious mi tam vôbec nechýbali. https://www.youtube.com/watch?v=8Jz5A51ttTQ **** ()

corpsy

Sólové kariéry sem, kariéry sólové tam. Nielen Sid a Johnny, ale aj zvyšok skupiny potrebovali platiť nájom ( a životnú energiu ) a tak sa po rozpade, dali veci do pohybu. So Sidom je to už história, Johnny zaparkoval inde a zvyšok skúsil niečo také. V podobe videoklipu, ale určite nešli ďaleko pre ranu. ()