Mafia vraždí len v lete

• Česko Mafie vraždí jenom v létě (viac)

Film zobrazuje detstvo a dospievanie Artura, obyčajného chlapca, ktorý sa narodil v Palerme v rovnaký deň, ako bol mafiánsky boss Vito Ciancimino zvolený za jeho starostu. Zaľúbi sa do spolužiačky Flory a snaží sa získať jej srdce, okrem bežných starostí dospievajúcich je však neustále konfrontovaný s vyčíňaním mafie v jeho rodnom meste. Hoci sa ho okolie snaží rôznymi kreatívnymi spôsobmi uchrániť pred krutou realitou, začína si stále viac a viac uvedomovať, že okolo neho niečo nie je v poriadku. Čierna komédia rodáka z Palerma Pifa získala v roku 2014 Európsku filmovú cenu za najlepšiu komédiu roka. (STV)

XXXXXXXX

No na rovinu. Letní období ovlivňuje vraždění mafií, asi stejně, jako mně ovlivňují lední medvědi na Antarktidě. Vůbec. Tady chtěl asi někdo vystavět úspěch na vlně italského patriotismu a jako třešničku na dortu, zřejmě použít romantickou vsuvku. Ale upřímně, počítám, že lépe bych top zvládl i já, po několika energitácích zapitých vodkou. Tohle totiž zaručeně není dobrý film o mafii a org. zločinu. A že by to snad byla alespoň dobrá vztahovka? To bohužel taky ne. Celý počin bych asi nejlépe zhodnotil 2 slovy: Zbytečná blbost ()

Zed70

O mafii na Sicílii tak nějak jinak, ...vtipně. Což nic nemění na krvavých jatkách, která koncem 80. let začal na Sicílii Toto Riina organizovat. ()

waltosin

O mafianéch mám rád filmy, ale tento mě moc nezaujal, jako desítky dalších, asi velká konkurence dobrých mafia kriminálek je, takže musít dát nižší ohodnocení. 30% ()

brasek

Prvých dvadsať minúť som sa usmieval, potom ma snímok prestal baviť a keď Arturo vyrástol už nebolo o čom... Nie je tu čo viac hodnotiť. ()

PTuranyi

Jemná komédia, ktorá prepletá zábavné momenty zo súkromného života hlavného hrdinu so životom v Palerme a mafiánskymi útokmi. Nenápadne tak mapuje históriu boja proti mafii. ()

gael83

Chybí mi v tom typický italský hůmor, což je dost zvláštní pocit, když je to italská produkce a bytostně italské téma. Nevím, takové nemastné, neslané kdy prostě celou dobu na něco čekám a stejně nic nepřijde. Mafie ještě nikdy nebyla tak nudná! ()

Paolo123

Jednoduše - spolu s Leviatanem naprostá perla letošních Karlových Varů. A to se mi třeba vítězný snímek ,,Kukuřičný ostrov" taky líbil. Ale tohle je fakt perla. a nejen pro Italy. ()

Zuzanka23

Skvělá Italská komedie plná situačního humoru (To máte jedno. Prostě něco zmáčkněte). Snad jen byla škoda, že se film neodehrával delší dobu z pohledu malého naivního kluka, ale přesto byl neuvěřitelně úžasný. ()

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

08.12.2014

Středoevropský festival italského filmu MittelCinemaFest vstupuje do 12. ročníku a stejně jako již v loňském roce je i letos jeho poslední zastávkou Praha. Po Budapešti, Krakově a Bratislavě zde… (viac)