Mafia vraždí len v lete

• Česko Mafie vraždí jenom v létě (viac)

Film zobrazuje detstvo a dospievanie Artura, obyčajného chlapca, ktorý sa narodil v Palerme v rovnaký deň, ako bol mafiánsky boss Vito Ciancimino zvolený za jeho starostu. Zaľúbi sa do spolužiačky Flory a snaží sa získať jej srdce, okrem bežných starostí dospievajúcich je však neustále konfrontovaný s vyčíňaním mafie v jeho rodnom meste. Hoci sa ho okolie snaží rôznymi kreatívnymi spôsobmi uchrániť pred krutou realitou, začína si stále viac a viac uvedomovať, že okolo neho niečo nie je v poriadku. Čierna komédia rodáka z Palerma Pifa získala v roku 2014 Európsku filmovú cenu za najlepšiu komédiu roka. (STV)

Zed70

O mafii na Sicílii tak nějak jinak, ...vtipně. Což nic nemění na krvavých jatkách, která koncem 80. let začal na Sicílii Toto Riina organizovat. ()

waltosin

O mafianéch mám rád filmy, ale tento mě moc nezaujal, jako desítky dalších, asi velká konkurence dobrých mafia kriminálek je, takže musít dát nižší ohodnocení. 30% ()

brasek

Prvých dvadsať minúť som sa usmieval, potom ma snímok prestal baviť a keď Arturo vyrástol už nebolo o čom... Nie je tu čo viac hodnotiť. ()

PTuranyi

Jemná komédia, ktorá prepletá zábavné momenty zo súkromného života hlavného hrdinu so životom v Palerme a mafiánskymi útokmi. Nenápadne tak mapuje históriu boja proti mafii. ()

gael83

Chybí mi v tom typický italský hůmor, což je dost zvláštní pocit, když je to italská produkce a bytostně italské téma. Nevím, takové nemastné, neslané kdy prostě celou dobu na něco čekám a stejně nic nepřijde. Mafie ještě nikdy nebyla tak nudná! ()

Paolo123

Jednoduše - spolu s Leviatanem naprostá perla letošních Karlových Varů. A to se mi třeba vítězný snímek ,,Kukuřičný ostrov" taky líbil. Ale tohle je fakt perla. a nejen pro Italy. ()

Zuzanka23

Skvělá Italská komedie plná situačního humoru (To máte jedno. Prostě něco zmáčkněte). Snad jen byla škoda, že se film neodehrával delší dobu z pohledu malého naivního kluka, ale přesto byl neuvěřitelně úžasný. ()

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

08.12.2014

Středoevropský festival italského filmu MittelCinemaFest vstupuje do 12. ročníku a stejně jako již v loňském roce je i letos jeho poslední zastávkou Praha. Po Budapešti, Krakově a Bratislavě zde… (viac)