Podnájemnice

• Francúzsko My Old Lady (viac)

Mathias (Kevin Kline) přijíždí z New Yorku do Paříže, aby se tu pokusil prodat dům, který zdědil po svém otci. Věří v hladký průběh prodeje a v brzký návrat domů. Jeho plán však vezme za své, když se seznámí se současnými nájemnicemi usedlosti. Starší dáma Mathilde (Maggie Smithová) ani její dcera (Kristin Scott Thomasová) nemají sebemenší chuť ani důvod odejít. Zatímco se Mathias snaží dům prodat i s nájemníky za každou cenu, postupně poznává Mathildu, díky níž se přiblíží k zesnulému otci. (Cinemax)

Olík

Nenápadná, zároveň však působivá komorní dramedie, stojící na dialozích a herectví ústřední trojice (Kevin Kline žijéééé). Atmosféra, klidná síla, životní moudrost i smíření se s minulostí….to vše servírováno v módu ráno moudřejší večera. Když se francouzský šarm otře o anglický humor s americkým sebevědomým, škoda oka, které padne vedle. ()

John80

Dráma zo života , kde American príde do Francúzska, aby predal Zdedený dom ,lenže ma to jeden zadrhel, podnájomnička , ktorá tam musí dožiť...3* ()

Allgreen

Francia, Paríž, Seina, francúzi, ich pohľad na vec, stará pofrancúzštená angličanka, jej dcéra a k tomu zlomený američan bez peňazí. Stretnutie a porozumenie dvoch osamelých duší skrz bolesť a utrpenie, prijatie minulosti aby človek mohol pokračovať ďalej. Pekné. Dojemné. Milé. Nájdenie životnej L'amour na jeseň život. Vtiahlo ma to a vypustilo až na konci s príjemným pocitom. ()

rigby

Příjemný snímek o životním zmoudření, o poznání své minulosti, které vede ke šťastné přítomnosti. Velké herecké momenty jsem nečekal, přesto všichni hlavní představitelé tohoto komorního příběhu byli sympatičtí a uvěřitelní. Výborný film, ale podruhé ho vidět už nemusím. ()

kolodej1

je to takový herecký film, vzhledem k tomu, že obsazení hlavních postav bylo velmi vydařené, tak mohu být jedině spokojený. Líbí se mi atmosféra Paříže, která z filmu jasně vyzařuje. Děj je vlastně hrozně jednoduchý, ve filmu se řeší vztahy a otvírají staré rány. Přesto si toto konverzační drama udržuje zajímavost, nenudil jsem se ani chvíli. ()

gael83

Jestli tento pokus o návrat nové francouzské vlny má něco pozitivního tak je to jednoznačně Maggie "Minerva" Smith, což v žádném případě nezpochybňuje herecké mistrovství Kevina Kline, ovšem tyhle dramata se v 70s točili, jak o závod s tehdy špičkovými herci ve stejném polostínu napětí a dramatu protklého osobnímy traumaty jako tento pokus ovšem s hereckou elitou své doby, která tento vyjimečný a ryze francouzský styl uměla vyhrát, tady je už od začátku jasné v čem je zakopaný pes a upřímně je to sice "milé" ale toho patosu a emocionální ždímanosti na základě osobních zkušeností, no nevim na mě balast a to tempo bóže u toho člověk cítil, jak stárne a to není dobré znamení. ()

viax

Zvláštní příběh, smutný, pomalým tempem spěje k očekávanému konci. Herecky si užijete, není tu hluché místo. ()

McMerkurion

...další z mála filmů,který na mne silně zapůsobil. Radost z nabytého dědictví je vzápětí ztracena, jakmile se dozví, že se vlastně jedná o Danajský dar - ale v závěru vyplyne, že ono dědictví vlastně nebylo hmotné, ale citové. Nádherně zahrané, a ten francouzský styl prodeje "na dožití" mi připomínal ruskou ruletu. Pouze jsem si myslel, že žánr "komedie" je o něčem jiném, tohle bylo dost smutný... ()