Jak si přeješ

(amatérsky film)
Celý film
Krátkometrážny / Horor
Česko, 2013, 3 min

Hororový příběh o tom, že pokud někomu přejeme něco zlého, může se to obrátit proti nám samotným. (korbitch22)

Beastly odpad!

Jakub Korber by měl skončit se svojí hereckou kariérou. Na tak malou roličku, jakou tam ztvárnil jeho bratr, bych řekl, že bez té jeho chvilkové role, by se na to nedalo dívat. Kamera rozpačitá, i můj pes by natočil lépší snímky, co se týče střihu přijde mi to, jako by si vzal nůžky a vystříhaval vystřihovánky z časáků ABC, které i tak lépe drží pohromadě. Jestli si někde tvůrce sepisoval námět, tak věřím, že to bylo na kousek toaletního papíru v nějaké mongolské stavební firmě, a kde jej následně náš všeuměl našel, když měl potřebu. Vytáhl si jej z mísy, ale zapomněl vyndat hlavu. Co se týče hudby, je tam stále co zdokonalovat, ale bez ní by to nestálo za nic. Netvrdím, že to za něco stojí, ale až budu po operaci mozku, určitě to ošteřujícím lékařům doporučím, jako terapeutistickou pomůcku. I můj psychiatr by souhlasil, kdyby ještě žil. That´s All! ()

tatka

Tá pani, ktorá ako druhá dvíhala krabičku, mala určite problém s krížovou chrbticou, alebo herniu medzistavcovej platničky, lebo sa zohýnala cez jednu vystretú nohu. No, aspoň jej ten biely zombík skrátil trápenie. Žeby toto bola tá hľadaná pointa? Po zhliadnutí akéhosi upírskeho hororu na RTL váham, či nepridať ešte jednu hviezdu, v podstate je to celkom slušný horor. ()

Chizkiyahu odpad!

No tak tedy kritika... Nikdy netočte film, jehož děj se skládá z věty "Chlap umře protože ženská chce a pak jí ještě zabije protože chtěla aby umřel, prostě jako Kruh ne to bylo dobrý." patrně naškrábané na pivním tácku. A co se týče zbytku, tak přinejmenším to bylo točené na kameře a né mobilním telefonu. Ale propříště udělejte něco s tím zvukem, ten kousek dialogu není ani trošku slyšet. (viděl jsem obě verze) Výkon "herečky" nestál za nic. A v příštích počinech scénář zkusit plácnou třeba přes dvě vety. Nebo i tři kdyby se autor chtěl rozepsat. ()

SrHodaszJihu

Musím přiznat, že tenhle snímek mě opravdu vyděsil... Dřez plný nádobí hned na začátku by jistě otřásl i odvážnějšíma týpkama, než jsem já. Jedna hvězda za to, že na konci mě laskavě informovali že už je Konec - pro mě cennější informace, než většina těch, které jsem v poslední době získal... ()

Vonter

Závan hororové atmosféry by se tu našel. Ten hororový závan bohužel prosvištěl kravínem a amaterismus z toho čiší každým coulem. Úpný odpad to ale určitě není a pokud na sobě autoři zamakají, mohlo by z nich vypadnout i něco opravdu zajímavého. Asi. Možná. ()

Jinpachi odpad!

Já bych si teda přál, ne nutně v tomto pořadí, aby byl světový mír, aby kvalita amatérských snímků vzrostla jako nezaměstnanost, aby se u filmů dávalo upozornění jiné než jen hodnocení, co po shlédnutí, může způsobit za zdravotní újmu, týká se psychického i fyzického rázu a hrnek s kakaem. Tohle je děs, když jsem si zde četl komentáře, dokonce jsem zavítal i do diskuze, abych jen letmo očkem nahlédl, co se to tady u všech odstínu hnědé barvy děje, nemohl jsem tomu uvěřit, že je autor tak hrozných snímků, jako je i tento, s úrovní myšlení na úrovni Špílberga. Snímek je hrozný, špatně provedený a nudný víc než nedělní recitování z Bible za zpěvu velryb. Nechápu, jak autor, ať už je jím kdokoliv a odkudkoliv, může mít ego právě podojené kozy, tak vysoko, že dokonce čouhá z mraků, kde by do něj mohli narazit marťani. Já osobně a to jsem obnažený a mám obřízku, bych se za něco takového styděl. ()

Allica

Samozřejmě takhle horor nefunguje. Především s kamerovým záznamem je potřeba pracovat - určitě ho zabarvit do vhodných barevných odstínů. Kamera také není kdovíjaká. Je to natáčené spíš stylem reportáže - kameraman přijde a natočí, co vidí. Nehercům zde role nevěříme - především v kavárně. Myslím si, že to bylo ale natočené spíš pro zábavu autorům, a že jim to účel nakonec splnilo. ()