Noragami

Japonsko, (2014–2015), 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Adachi Toka (komiks)

Kamera:

Majuko Furumoto

Hiroši Kamija, Maaja Učida, Júki Kadži, Aki Tojosaki, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, M.A.O, Miki Itó, Nao Tójama, Misaki Kuno, Džun Fukujama, Júki Ono (viac)

Na hranici svetov žije okolo osem miliónov bohov a ešte viac mŕtvych duší. Jedným z nich je aj chlapec Yato, ktorý je, ako inak, boh. Ak ho ľudia požiadajú o pomoc, príde a za päť yenov im splní ich prianie, aspoň to tvrdí. Jedného dňa, keď beží cez cestu, ho uvidí stredoškoláčka menom Iki Hiyori a zachráni ho pred smrťou. Sama na to pri tom doplatí, keď ju zrazí autobus. Keď sa preberie v nemocnici, je šokovaná, pretože to vyzerá tak, že ona ako jediná videla chlapca, ktorému zachránila život. No ako čoskoro zistí, záchrana bola celkom zbytočná a spôsobí jej mnohé problémy... (Chinese Ashio)

Recenzie používateľa SonGokussj k tomuto seriálu (2)

Noragami (2014)

Těšil jsem se na hodnocení, protože to začínalo slibně, pokračovalo slibně a skoro skončilo slibně. Nevím, jak je na tom manga, ale anime se vceklu povedlo. Pěkná trojka hlavních hrdinů, pár silných příběhů s temnou historii alias Kenshin. Bohužel nudně a odhadovatelně zakončeno. Věčná škoda. Vo čom to je? Noragami, bůh války v časech minulých (Kenshin), se rozhodl být v časech přítomných hodných a trestat zlo (Kenshin). Má u sebe dívku a chlapce, kteří ho doprovází na jeho dobrodružstvích (Kenshin). Nejprve vyřeší minulost jeho vrstevníků (Kenshin / One Piece) a poté se objeví rival z jeho časů minulých, který mu ohrozí jeho milé (Kenshin). Jaké to ale opravdu je? I když jsem zde uvedl krkolomně pár souvislostí s jedním nejmenovaným anime (Kenshin), pravda je taková, že postavy v tomto příběhu jsou živější, barvitější, zábavnější, akce je akčnější a kdo ví proč to prostě baví. Ze sezóny Q1/2014 dobrý pick. Doporučuji všem, kteří nepotřebují komplikovaný příběh, ale chtějí si užít povedený průběh. Pro jistotu ještě jednou: doporučuji :-) Hezkých 70% ()

Aragoto (2015) (S02)

První dojem: Noragami Arogoto je prozatím úspěšné pokračování první série. Nemá cenu se do ní pouštět bez toho, abyste neviděli předchozí díly. Svěží přírůstek této sezóny v záplavě ecchi blbostí, vyniká velmi temným a prozatím dost smutným příběhem, jak už to u Noragami bývá a opětovným shledáním se se sympatickými postavami, včetně usmrkané bílé katany. Jsem velmi zvědav, jak to s Winry dopadne. Prozatím 80% || Po shlédnutí: Musím uznat, že se tato série, oproti první, velmi povedla. Napomáhá tomu totálně proměněný blondýn, který už konečně nefňujá jako zrovna umřelé děcko, ale začíná brát svou roli posmrtného půliče divných barevných brouků velmi vážně. A sérii to jen napomáhá. Co víc, nechybí zde opravdu dojemné scény, "WOW" scény, "jéééééé" scény... Každým švihem lepší. Vývoj charakterů také nezahálel a prakticky všichni jsou na konci "jiní", než na začátku. Všehovšudy mě tato série velmi potěšila. Nemyslím si, že je to top všech topů, proto nechávám 4*, ale rozhodně doporučuji. Svěžích 88% ()