Pelé: Zrodenie legendy

• Česko Pelé: Zrození legendy (viac)

Chlapec, ktorý nemal nič a zmenil celý svet. Príbeh jednej z najväčších legiend najpopulárnejšieho športu na svete. Pelé a jeho raketový vzostup z chudobného predmestia brazílskeho Sao Paula až do centra najväčšej svetovej športovej udalosti, kde sa vo veku sedemnásť rokov stal najmladším víťazom majstrovstiev sveta vo futbale... Pelé. Meno známe na celom svete, športová legenda, ktorá zmenila futbal raz navždy. Národný hrdina, na bedrách ktorého spočívali sny i nádeje celej krajiny. Skôr než sa stal ikonou, bol obyčajným dieťaťom zo slumov brazílskeho Sao Paula, takým chudobným, že si nemohol dovoliť ani naozajstnú futbalovú loptu. Príbeh zachytáva jeho raketový vzostup a oživuje najväčší športový príbeh dvadsiateho storočia - od drhnutia podláh v snahe zaopatriť rodinu cez zdokonaľovanie úchvatného štýlu hry v uliciach až po účasť na majstrovstvách sveta vo Švédsku, kde v sedemnástich rokoch strelil víťazný gól a Brazília vďaka nemu po prvýkrát vyhrala. (TV JOJ)

52637

Lepsi nez GOOOL, a nadherna pocta panu Fotbalistovi. Krasny a dojemny pribeh ktery zacal roku 1958 prvnim vitezstvim Brazilie na velkem sampionatu ()

hujerita

Pre mňa osobne sklamanie, a to mám rád filmy zo športového prostredia a aj niektorým dosť prepáčim. Pri tomto filme sa to nedá, pretože všetko je také krásne a cítiť z toho len dajaký patvar a umelinu. V podstate si to zaslúži maximálne dve hviezdy ale zasa nadhodnocujem. ()

Lazy87

Pěkný film o fotbalové legendě, občas děsnej doják a sem tam trochu přitažené za vlasy. Na to hraní si s míčem se dalo dobře dívat. ()

alphatown

Hodnotím ne režii, nebo herecké výkony. Ale všem milovníkům fotbalu, kteří hráli jako malí pouliční fotbálky a snili o úspěších na stadionech zaplesá srdce. Film zaznamenává Pelého prvních 17 let života a je podán jeho dětským pohledem nejprve malého kluka z ulice a později 16 ti letého mladíka plného pochybností, ale i ideálů. Během 18 ti měsíců se z obyčejného kluka stala celebrita světového fotbalu. A tyto pocity zaznamenává film tak dokonale, že si zaslouží plnou palbu. Stejně jako brazilskou hrdost a lásku k hernímu stylu Brazilců, který si získal srdce celého světa. ()

JerryPilsen

První půle až moc utahaná,pak už dobrý.Velmi kvalitní jsou scény v pohybu,o je fakt pecka.Škoda toho přílišného vyhrocování v osobní rovině, ()

Beliel

Díky za tenhle film!!!! Milovník fotbalu nemůže dát jinak, než za plný počet. Legenda všech legend!!! Doba, kdy fotbal byl fotbalem, kdy se diváci těšili na každý další zápas, protože mohli vidět hráče, kteří uměli kličku, nebáli se hrát, dokázali se fotbalem bavit a za vším nestála nechutná lobby agentů a sponzorů. Dnešní robotický fotbal, kdy 80% hráčů umí jen běhat a jako nástavbu přidá sem tam dobrou přihrávku, by si v této době ani neškrtla. Díky Pelé!!! ()

MiLuka

Přesto, že nejsem žádná fotbalová fanynka, tento film mě chytl za srdce. To, co předváděl malý černoušek s míčem na hřišti bylo něco neuvěřitelného. A vidět ho, jak se mu ve 14 letech začíná plnit jeho fotbalový sen a on přehraje kdejaké profíky bylo ještě lepší. Ginga pro mě bylo cizí slovo - než jsem viděla Pelého. Film má velkou sílu a úžasnou atmosféru. Závěrečný zápas se Švédy je navíc krásný a dojemný. Klaním se až k zemi před fotbalovým Bohem - Pelém. Kam se hrabe Ronaldo a spol.... ()

Bratyslavcan

Film je plný elánu s dobre naladeným humorom. Chvíľu, keď sa začali vo filme MS, tak začali aj depky, pri ktorých ma film celkom prestal baviť, no potom sa to znova nakoplo. Super sa mi do filmu hodilo nie až tak slávne herecké obsadenie, čo pridalo na autenticite a tiež sa mi páčili aj slow motion zábery správne vsunuté do diania futbalu s brazílskou hudbou v pozadí. Len si myslím, že to trocha preháňali oproti tomu aké to bolo v skutočnosti, no chápem, že to chceli urobiť zaujímavejšie a podarilo sa. ()