Simon a Franck jsou dva policajti, kterým zrovna skončil přidělený úkol. Při cestě domů ale narazí do protijedoucího auta, což má za následek smrt dvou lidí včetně jednoho dítěte. Franck je sice v pořádku, ale Simon, který řídil opilý, je vážně zraněn. Kvůli této fatální nehodě ztratí vše, co měl – rodinu i práci policisty... O šest let později. Rozvedený Simon pracuje jako řidič obrněné dodávky a všemožnými způsoby se snaží udržet si roli otce svého syna Théa, kterému je v té době už 9 let. Pomáhá mu v tom Franck, který je stále ještě u policie a z dálky na něj dohlíží. Zanedlouho se ve městě konají býčí zápasy, kde se malý Théo náhodou stane svědkem mafiánské vraždy. Během několika málo okamžiků se chlapec stane terčem nájemných vrahů, kteří po něm bez sebemenšího slitování jdou. Simon musí nyní udělat vše pro to, aby ochránil svého syna a zastavil nebezpečné pronásledovatele. (North Video)

Shitonit

Jediný co mi uhnízdilo v paměti, je kluk, co zdrhá pozoruhodně nekonečným prázdným městem, za ním drsoň motorkář se skůtrem, kterýho stíhá udejchanej klukův záchranář. Všichni vědí kam kdo běží, ulice bez lidí aut a motorek, bez zvířat, prostě divný. A tak nějak divnej je celej film. Natočenej po stránce filmařský, je to dobře. Obsahově asi taky ne úplně zlý. Ale koukatelný, jako, jako že film kterej mi má něco dát, ze kterýho si mám něc odnýst.. je to asi jako když bych šel do cukrárny na pohár, takovej ten velikej, dobrej, s vanilkovou zmrzkou, vaječňákem a velikou křupavou sůšou, a místo toho bych dostal nedogrilovaný kuře z Globusu. Taky to není špatný, ale jiný než jsem myslel.. ()

dogma97

Stejně jako polik populista počítá s voličem idiotem, cílí produkce bezduchého akčňáku na diváka, který u tohoto žánru vypíná mozek... ()

stone

Bohužel nesahá tento film francouzské kriminální klasice ani po paty. Ale pokud někomu stačí k zábavě devadesát minut BENG BENG a děj postavený na hlavu.....tak si to užije ()

J.Cobra

Pointa filmu? Nesedejte posilněni alkoholickým nápojem za volant a nechoďte vyměšovat, aneb jak se dá kvalitně natočit zhovadilost, která logiku neviděla ani z TGV, či jak se těm žabožroutským courákům nadává. Jedna * za kameru a střih, druhá za dršňácky vyhlížející ústřední dvojici. ()

Romeroo

Příběh je naprosto jednoduchý, celé je to neskutečně laciné, ale funguje to lépe než předražený akčnák. Vlastně mi to připomělo staré, poctivé akčnáky. Mám rád příjemné vzpomínky a tahle dvojka policejních kámošů mi je naprosto jednoduše bez nějakého složitě velkého tlaku oživila. Moc hezká akční záležitost na jedno pokoukání. ()

XXXXXXXX

Zase jeden film, který neví, čím chce vlastně být. Je to rodinné drama, ukazující rozpadlou rodinu, rádoby drsná francouzská gangsterka ze staré školy nebo snad příběh viny? Bohužel, tak nějak od všeho trochu. Kdyby se vynechala ta trapná dramatická linka, vystříhaly rodinné stmelovací pasáže a nechala se tam jen ta syrová akce, mohl to být docela jiný film. I když, v tom případě, by to zase nebylo delší než těch 60 minut. Za mně "jen" 3 hhvězdy. ()

DonBraso

Typická francouzská jízda o pomstě.Vymáčkneme trochu honiček,dáme tomu jasný potenciál a na závěr si vysvětlíme jak to doopravdy bylo.Tohle nemůže urazit a zabírá to pokaždé.Jenom škoda,že jsem si za tu celou dobu z toho filmu nic nevzal,jenom dobrý herce a že film měl i pointu,která sice přicházela v úvahu každou chviličku(proč mu chce pořád pomáhat?) a solidní jízdě v půlce filmu,která jede na maximum ve všech aspektech.70% ()

Spilif

Tak tohle mě opravdu moc mile překvapilo, a ať se to někomu líbí nebo ne na konci jsem pustil slzu. Po závěru, když člověk přemýšlí nad věcma jak ve filmu plynuly a běžely si myslím, že musí být každý spokojenej. Ať věci byly jak koliv, lidské příběhy z tohohle filmu na mě udělaly obrovský dojem! Víc takovejch filmů. Nic sice nezmění, ale diváka určitě uspokojí! ()

a0001

Nedomyslený scenár, nezmyselné akcie, príšerné tempo. Nevinná (2008), Limit (2010) boli pritom geniálne, Cavayé čo sa stalo?? ()

Mamutol

Francouzi se s těma závěrama u filmů moc nepářou. Žádný happy end se nekoná. Naháněčka ve vlaku byla sice nepřehledná, ale proč ne, byly to dvoupatrové vozy, ale přesto jedna hvězda mínus. ()

jack_scott

Francouzi mají na drsné kriminálky prostě patent. Jakkoliv zvláštně se film rozjíždí, nešťastný otcovský a partnerský vztah hlavního drsňáka, který toho moc nenamluví, začne po chvíli člověka zajímat - a pak už je to jen a jen zajímavější. Část v TGV je nejen originální, ale i skvěle natočená. Vtipná a zajímavá je i je vsuvka, kdy průvodčí skásne dva srdbské padouchy o jízdenky i s tučnou pokutou, přičemž ji pak hlavní srb málem za trest popraví.  Každopádně hlavní hrdina je ve filmu nehrdinsky nepříjemný, i fyzicky je vyloženě ošklivý, a police taky není pojata moc pozitivně - srbská mafie je na tom, ale tedy oprávněně, ještě hůř. Ale ti si to zaslouží. Film je tak správně temný, a krom záchrany syna hlavního hrdiny na něm není světlé stopy.  85%. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavej počin. Na nic si to nehraje, drží se to v mezích realičnosti, výstřely jsou opravdu krásně reálný a akce je tam víc než dost. Na to, jak se to tvářilo, jako neustále opakovaný klišé, to je něco, co opravdu potěší a člověk jen kouká, kouká a najednou je konec. Neni tam ničeho moc, ani málo a svojím zpracováním to určitě velice překvapilo a potěšilo. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Rhod

Francúzsky akčný film na americký spôsob, a z toho vyplýva, že jedným slovom nezmyselná kravina. Vedia ma vytočiť mega nereálne veci vo filmoch, ako aj v tomto, konkrétne: 1. malého chlapca nevedia dobehnúť dvaja dospelí zdraví muži, naháňajú ho asi 5 minút, a ani sa len ku nemu pomaly nepriblížia 2. aby toho nebolo málo, toho malého chlapca nevie dokonca dobehnúť ani dospelý muž na motorke, z čoho mi vyplýva, že sa svetu narodil ďalší Usain Bolt 3. dvoch dospelých chlapov nevie dobehnúť vodič na aute, z čoho zase vyplýva, že máme ďalších dvoch svetových šprintérov, a ani som o tom doteraz netušil. Proste, už ma takéto drizdy vo filmoch prestali naozaj baviť a skazia mi dojem z celého filmu. Inak film priemerný, žiaden extra nový príbeh, otrepaný na staré kolená, že ich to ešte vôbec baví natáčať filmy, ktoré už boli sfilmované tisíckrát a trochu pozmeniť dej. Slabé slabé slabé. ()

M_crha

Viděl jsem až po tom co jsem četl komenty na ČSFD. Je to pravověrný akční thriller, jednoznačně čistý žánr. Oboum hlavním představitelům to ohromě šlape. Je to v některých případech takové syrovější ale to se mi na francouzský thrillerech líbí. Ještě bych vyzdvihl kameru ta je velmi dobrá. ()