Novoročný koncert Viedenských filharmonikov

(koncert)
  • Česko Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2014 (viac)

Priamy prenos slávnostného koncertu Viedenských filharmonikov. Novoročný koncert Viedenských filharmonikov je jedným z najsledovanejších hudobných podujatí na svete. Koncert tvoria väčšinou diela rakúskych hudobných skladateľov dynastie Straussovcov /Johann Strauss otec, Johann Strauss syn, Eduard Strauss a Josef Strauss/. Tento koncert uskutočnili Viedenskí filhramonici po prvý krát 31. decembra 1939. Až od r. 1941 ho uvádzajú aj na Nový rok. Podujatie sa tradične koná v Zlatej sále Viedenského Hudobného spolku - Wiener Musikverein. Za dirigentským pultom Novoročného koncertu sa v priebehu rokov vystriedal už celý rad slávnych dirigentov, vrátane Herberta von Karajana, Lorina Maazela, Zubina Mehtu, či Daniela Barenboima. Tohto roku povedie Viedenských filharmonikov - už po druhý krát - Franz Welser-Möst, hudobný riaditeľ Viedenskej štátnej opery a Clevelanského orchestra. Koncert vysielajú v živom prenose televízne a rozhlasové stanice vo viac ako 70-tich krajinách sveta. (STV)

lake-lake

nesnáším den zvaný Nový rok, a jediné, co mi ho dokáže osvítit, je právě novoroční koncert Vídeňských filharmoniků. was kann man machen, Wien bleibt Wien ()