Novoročný koncert Viedenských filharmonikov 2022

(koncert)
  • Česko Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2022 (viac)
Hudobný
Rakúsko, 2022, 150 min

Vystúpenie Viedenskej filharmónie sa stalo už tradičnou súčasťou novoročného programu a to nielen pre priaznivcov vážnej hudby. Novoročný koncert, ktorý v priamom prenose vysiela aj RTVS, ročne sleduje okolo 50 miliónov ľudí z približne 90 krajín sveta. (RTVS)

sheen

Jako každý rok se těším na prvního a na tuto velkolepou kulturní událost. Opět naprostá pecka, doprovodný program také úžasný. Vídeňští filharmonici jsou prostě top a to prostředí v kterém jsem byl 2 roky zpět na Johnu Williamsovi, neskutečná atmosféra a historie. ()

Fender

Tradičně se na tento koncert Vídeňských filharmoniků koukám už přes 10 let a nikdy to nesmím vynechat, je to pro mě zkrátka velká kulturní událost, hudba, kterou prostě tolik miluji, obzvlášť se vždy nejvíce těším na klasiky "Na krásném modrém Dunaji" a "Radeckého pochod". I tento rok to bylo podařené a líbí se mi, že do toho vždy lehce vnuknou i humor, hezky se na to kouká už jen tím, jak je to zpracované, třeba těmi záběry na město, či krajinu. Snad, až budu jednou boháč, tak si do té Vídně zajedu na tenhle Novoroční koncert. ()

Ivo

Ano, Daniel Barenboim je legenda, ale tyhle "novoroční koncerty" - to mi vždycky přijde spíš jako takový povrchní symfonický plesový a snobský (velenudný) pop: stokrát omleté navoněné valčíky, polky a další juchajdy pořád a pořád dokolečka (byť velmi profesionálně zahrané). Ovšem do nového levelu slušně zvráceného zombie hororu to tentokrát přenáší hrozivý pohled na obecenstvo: všichni Damen und Herren (v navoněných a drahých předváděcích šatečkách) poslušně civí s přisátými dementními kastrolovitými náhubky na obličejích (a jistě i se zkontrolovanými povinnými $$chemikáliemi v zadku...). K tomu by byla adekvátní tak možná hasičská siréna a ne nějaký valčík. Johan Strauss zkouší pod zemí zoufalý palmface. A já před počítačem taky. Ještě že to poctiví dědici slavného rodáka Adolfa H. nenařídili i hráčům dechových sekcí (tam prý ale soudruh virus nakonec souhlasil že chodit nebude a bude poslouchat jen z publika - čili v pohodě). Der oberminister ale nyní varovně poznamenává že sedět jen tak s nezakrytýma ušima je též velmi riskantní a nezodpovědné - a žádá příště o okamžitou nápravu. A to mu ještě nikdo neřekl že ta vůbec největší koncetrace virů je ve střevech... Lesní rohy a pozouny v nebezpečných bio nocturnech? ()

cepice

Nejlepší koncert vídeňských filharmoniků za posledních 5 let. I doprovodné filmy a baletní vystoupení byla tak dokonalá, že se dotkly mého srdce skrze všechny krásné momenty, které obsahovaly. Úžasné zakomponovaný decentní humor. Neodolatelný zážitek pro uši, ale i oči! ()