Neverlake

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
Taliansko, 2013, 86 min

Mladá Jenny (Daisy Keeping) prichádza do Talianska za otcom, aby tu s ním strávila nejaký čas. Hneď po príchode sa jej začnú diať zvláštne úkazy a neustále ju trápia nočné mory. Keď sa jedného dňa vyberie na prechádzku k blízkemu jazeru, stretne tam Malilu (Eva MacCallum), dievča so zaviazanými očami, ktoré ju zavedie do budovy, kde býva spolu s viacerými deťmi. Jenny pritom ani len netuší, že s týmito deťmi má viac spoločného, ako by si čo i len pomyslela. (Astaroth12)

honajz

Snad jen z toho Toskánska a Arezza tam mohlo být víc, nějaké panoramatické záběry krajiny a větší celky by mne potěšily. Jinak ale příběh se mi líbil, byl promyšlený, na konci to správně vše zapadne do sebe. Není zde moc lekaček, není zde vlastně ani moc krve, ale je to napínavé atmosférou a tajemným děním v domě, nemocnici i u jezera. Takové horory se moc netočí, přitom by tohle měla být esence dobrého hororu. Nikoliv kila krve a hnusu, ale postupné budování napětí, se zajímavou a nečekanou pointou nakonec. Herecky slušně zvládnuté. Škoda sem tam hluchých míst, ale jinak skutečně malé mistrovské dílo v hororovém žánru. ()

EvilPhoEniX

Neverlake je hodně podivný hororový film, který svým pomalým tempem většinu diváků může odradit, ale kdo má rád dětské horory, trochu nadpřirozena, nepředvídatelnost a skvělý závěrečný twist, který vám vyrazí dech od kreativní snahy tvůrce, tak by to mohla být správná volba. Ovšem gore či lekačky zde nehledejte, to můžete jít rovnou o dům dále. ()

Astaroth12

Mladé dievča prichádza do Talianska za otcom aby tam nejaký čas pobudla.Hneď po príchode sa jej začnú diať zvláštne úkazy.Tie sny čo mala boli slušne spracované.Okrem jednej lakačky film nudil,nemal žiadnu iskru,žiadne grády ani akciu.Príbeh bol predvídateľný,odpozeraný a zo žiadnou výnimočnou pointou.Ani atmosféra to tu neoživila ale napätím narábal slušne.Natočené to bolo veľmi dobre a naozaj kamera sa vyznamenala.Horor to nieje ani zďaleka,lebo film sa vyznačoval stálou dávkou kľudného tempa.Ale zas musím zdôrazniť,že film nebol zlý to určite nie.Len mi vadilo kľudné spracovanie ale to je len môj problém. ()

darkrobyk

Jenny žije s babičkou v New Yorku a po dlouhé době se vydá za otcem žijícím v Toskánsku. Ten je lékař, od pohledu hajzl, což ale zatím Jenny neví, pobývá v rozsáhlém domě se svojí asistentkou Olgou a věnuje se archeologickým vykopávkám. Snímek provází podivný neklid, kdy Jenny postupně odhaluje tajemství nedalekého jezera a jeho okolí ve svých snech i skutečnosti. Vizuál připomíná staré vybledlé fotografie a napomáhá vytvářet zvláštní atmosféru. Mysteriózní snímek má v sobě něco z duchařských hororů a něco z pagan hororů. Pojetím, opuštěnými starými prostory, labyrinty chodeb a temnými zákoutími připomene italské filmy především 70. let. Na závěr přichystali tvůrci pro diváka asi největší překvapení. Jako celek se jedná především o atmosférickou záležitost s pomalým odhalováním tajemství, milovníkům akce a prvoplánového strašení bych jej tedy příliš nedoporučoval. ()

misterz

Námet by tu bol celkom fajn. Tiež by mi ani tak nevadila tá ospalá forma, ktorou to bolo natočené, ako skôr pocit zbytočnosti, ktorý som pritom cítil. To najotrasnejšie tu však predstavovali mizerné herecké výkony, tie tu boli vážne na pováženie. Nevedel som čo skôr, či plakať od hnusu, alebo si zakrývať oči od trápnosti. Skrátka, dobrý nápad zakladajúci sa na starodávnej etruskej legende, avšak rozpustený v nízkoenergetickej réžii a slabučkých hereckých výkonoch. 35/100 ()