Slavova sněhová show

(divadelný záznam)
  • Francúzsko Slava's Snowshow
Hudobný
Francúzsko, 2010, 60 min

Scénická férie slavného ruského mima Slavy Polunina. Záznam představení z pařížského Théatre Le Monfort. Scénická férie ruského mima Slavy Polunina se hraje už patnáct let. Za tu dobu ji ve třiceti zemích celého světa vidělo už více než tři miliony diváků. Polunin jako autor, režisér i protagonista vytváří velkolepé scénické obrazy, plné překvapení, nostalgie i humoru. Dětství strávil v ruském městečku Novosil, kde mu sníh přinášel nejen radost z her, ale zároveň zároveň i strach, že cesty zapadají sněhem a jeho matka, která pracovala daleko, se nedostane domů. Narodil se v roce 1950 a v sedmnácti letech odjel do tehdejšího Lenigradu, aby se stal inženýrem. Svoje technické studium ale nikdy v zaměstnání nezúročil. V roce 1979 zakládá v Leningradě klaunské divadlo Těatr Licedei, které existuej dodnes. (Licedějové byli ve starém Rusku komedianti.) Po silvestrovské televizní show v roce 1980 se stal nejpopulárnějším klaunem tehdejšího Sovětského svazu. Brzy začal být známý i v zahraničí. V Praze například hostoval v roce 1988 ještě pod hlavičkou leningradského divadla a část jeho vystoupení zaznamenala i tehdejší ČST. Když se chtěl v roce 1991 vrátit do Ruska, byla Moskva plná tanků. Zůstal v zahraničí a dnes je světovou hvězdou ve svém oboru. „Nostalgie je stav vědomí," říká. (Česká televize)

D.Moore

Magická hodina nacpaná fantazií a nápady, která mě doslova okouzlila. Pantomima pro řadu lidí znamená něco, o čem si myslí, že by to nepochopili, co je příliš komplikované a hlavně něco, při čem se hodinu a víc nemluví, no a to pro ně automaticky zavání nudou. Jenže ono záleží na mimech. Ano, řada jich je dost jednoduchých a nedovedou nic než předvádět sebevraždy a jiné nafoukané etudy (Woody Allen o nich napsal skvělou povídku) nebo zákeřně číhat na ulicích a děsit chodce. Ale pak tu jsou také ti k popukání vtipní - a k nim právě patří Slava Polunin. On i jeho kumpáni řádí jako dejme tomu Boris Hybner a Bolek Polívka v nejlepších letech, scénky hýří humorem i milou atmosférou... Ano, tu a tam trošku posmutní, ale brzy zase otočí. Všem, kteří se rádi baví, lze tuto show jen doporučit. Pokud se budete smát, ticha se při jejím sledování určitě nebojte. Kdo neviděl v tévé, ať se podívá na ýté: http://www.youtube.com/watch?v=rpvw4ZhsO50 ()

tančísvlky

Zaujímavé ako sa dá pristupovať k umeniu a sledovať hlavne reakcie ľudí. Nikdy som nič podobné nevidel a tak môžem k toho dotknúť len s určitou dávkou novoty. Občas sa mi to zdalo bezradné (vstup do hľadiska), ale v niektorých chvíľach je tam veľké množstvo krásna. Pavučiny, vešiak, hravosť, radosť a bombastický záver. Tisíc násobný rozdiel v tom však videli určite priamy účastníci. Rezervu v hodnotení si však nechám a aj tak to treba vidieť pre posunutie hraníc v sebe ... ()

frgena

Nějak jsem nikdy mimy nebo klauny nemusela, tohle mě ale naprosto uchvátilo, zírala jsem s otevřenou pusou a skvěle se bavila...kouzelné, nádherné, úžasné! ()

vicvixx

Brutální nával emocí všeho druhu, smích, smutek, temnota, světlo, energie. Toto představení není jen pantomimou, je to vzkaz, je to touha, je to něco, co mě totálně odrovnalo. Když opomenu fantastické mimů umění. Kulisy, kostýmy, hudba (geniální výběr!), celková atmosféra, jak já to chci vidět naživo! ()