Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

MrDuri

Spy bolo pre mňa prekvapením nielen po stránke celkovej zábavnosti. Ratingu 12+ naozaj nerozumiem, pretože humor bol väčšinu času fakt ostrý a plný dvojzmyslov, headshoty padali ako na bežiacom páse a súkromné fotky teroristu boli už len čerešničkou na torte :D Malo to občas slabšie scény, ale ako celok to bola zábava. Dlhšia stopáž mi vôbec nevadila, predstavilo sa množstvo vtipných postáv (Statham a jeho príhody či agent z Ríma) a akcia bola tiež podarená. Po Kingsmanovi ďalšia skvelá špiónska komédia v tomto roku. ()

WickedFey

Tak tohle byl opravdový nářez a těšil jsem se na něj právem. Když jsem uviděl jména Jason Statham a Melissa McCarthy v akční komedii, hned jsem věděl, že to bude kurva velký. Z Melissy ta vtipnost prostě lítá do všech stran a nejde se nezasmát každé její hlášce. Na druhou stranu mě zklamal Jason.. čekal jsem, že tam bude hrát velkou roli ale ve filmu se zas tak moc neukazoval. Naštěstí tento nedostatek doplňoval totální nadrženec a úchyl "Aldo". Nekonečná zásoba vulgárních a zároveň vtipných hlášek, nezapomenutelné scény (skútr, holčičí bitka v kuchyni, letadlo, helikoptéra atd.) a to vše zahráno perfektními herci/herečkami.. No a aby toho nebylo málo, tak to zakončili parádní závěrečnou scénkou. Bez jakéhokoliv rozmýšlení 5*! ()

karelhura

Váhal jsem mezi 4 nebo 5 ale manželka mě přemluvila na 5. Tak se smát ba přímo hýkat jsem už ji dlouho neslyšel. Snad to těm šesti divákům v kině nevadilo, (ano čtete dobře 6 diváků) no a když stejně byli titulky tak o nic nepřišli. Melissu McCarthy moc nemusím ba přímo je mi protivná ale v tomhle bijáku všechna čest no a Statham boží. Po tomhle filmu si uvědomuji jak jeho škoda v těch sr....ch co točí. Pobavili jsme se, hurónsky zasmáli, prostě kino které bohatě splnilo naše očekávání. ()

Kajuga

Na otázku, co je to za film, tak je nejčastější odpověď, že je to taková blbost. Dotázaný už nedodá, že se celý film skvěle bavil. V záplavě skoro stejných komedií je tato dost nadprůměrná. ()

citronada

Absolutně nechápu jak tento film může být hodnocený tak jak hodnocen je, trapnější film jsem totiž neviděl hodně dlouho. Jednu hvěždičku jsem dal jen za skvělého a až překvapivě vtipného Jasona Stathama bez kterého bych tomu dal na sto procent odpad, režisér který zařadil do hlavní ženské role "Sue" z Gilmorek (ta už totiž víc trapnější být asi ani nemohla), at už prosím přestane brát drogy :-) ()

Bajerys

80% Paul Feig natočil skvělou komedii se skvělými akčními scénami a se skvělou dávkou zábavy. Ve filmu mě úplně rozdrtil Jason Statham v roli samo parodujícího agenta. Určitě by si nějakou tu cenu zasloužil, protože je naprosto ve filmu cool a svoji postavu hraje naprosto dokonale. ()

Minoka

Komedie, ktera opravdu nezastira to, ze chce tlacit na pilu. Pobaveni bylo kvalitni az na par zbytecnych scen, napr. Komunikace z vrtulniku do vrtulniku. Blazniva vec. ()

Mr.Dude

Tahle komedie rozhodně neurazí, největší tahoun a hvězdou pro mě však není Melissa McCarthy, ale Statham, který hraje tupého agenta, který mluví jako dlaždič a je vážně zábavnej. Na scénu jak se složí ve dveřích budu ještě dlouho vzpomínat. Snad se mu blýská na lepší časy, The Rock se pomalu procpává do Áčkové ligy, tak by mohl i Jason, věřím, že na to má. ()

Googooplexer

Videl som pri tomto titule meno iáson statham a tak si vravím stiah.. kúpim si lístok do kina a uvidím ako zas nakopáva prdele a mláti hnusné držky, do toho pár ftipov chrapotavým stathamovským hlasom a pôjdem domov. V kine som však zistil, že ide o komédiu od Paula Feiga s melissou a už som to chcel vypnúť a zahodiť do koša, ale vydržal som prvé sekundy a potom to už išlo samo. Keď už sa tot tu porovnáva s Troškom, tak musím rozhodne dať minimálne 4*. Asi to nevyhrá nijaké art palmy, medvede či jakú háveď, ale však to snáď nevadí? ()

Jose

Není třeba tu něco rozvádět. Ten film je naprosto úžasný!! Takhle jsem se dlouho nepobavil, nehledě toho, že daná komedie je i zajímavý akční film s plnohodnotným scénářem + ala Bond:-D Fakt dobrý film, je tak dál. ()

JDB

Jedna hviezdička za to, že som sa párkrát zasmial. Celý film je primitívny, kopec primitívneho humoru, mnoho nadávok. ()

kecal

Musím tomu dát čtyři. Je tam sice dost trapného humoru, prdění, blití, ztrapňování se a podobně, což sem i očekával, ale i dost věcí u kterých sem se opravdu dobře pobavil a to poslední dobou nebývá často. McCarthy bohužel hraje to co vždycky a tak přispívá spíš k tomu trapnému a ještě se na ní člověk musí celý film dívat. Kéž by se co nejdřív omrzela a zmizla z plátna a obrazovek. Postřehl jsem tu pár srovnávání s Kingsmanem. To je srovnáváni nesrovnatelného, tohle je klasická oddechová komedie. ()

Kubas1994

Opravdu povedená kravina! Určitě jedna z nejlepších parodií na špionské filmy a ne pouze na to. Líbili se mi opravdu všichni herci, nejvíc asi Statham, toho jsem neviděl v žádné akční komedii od doby Sbal prachy a vypadni. Byl to mix amerického i britského humoru a není to vůbec špatný. Někdy už mě sice otravovali ty urážlivé kecy od Carthy, ale naštěstí převažovaly ty světlé momenty. Originální gagy, dobrý výběr herců i lokace. Další mise je v Praze, tak snad tam vezmou i kamery :) ()

Baerdeller

Rose Byrne je prostě úžasná... A Jason Statham ještě lepší. A ve vedlejších rolích je to snad ještě nadupanější - Peter Serafinowicz, Morena Baccarin či Nargis Fakhri u které jsem si až do závěrečných titulků myslel, že jde o Emmanuelle Vaugier, si to dávají neuvěřitelně stylově a odlehčeně. Jo, kdyby byl takovej film celý, tak bych si nestěžoval, ale M. McCarthy prostě není dost vtipná. Respektive ona vtipná normálně je, takže tady bude zřejmě na vině scénář... Naopak film občas s ní (a otravnou Mirandou Hart) zbytečně zpomaluje. Je to do očí bijící, jako kdyby jste na střídačku prostříhali Bláznivou střelu a Gilmorova děvčata... No, mě tenhle mix moc nevyhovuje, ale jak koukám na hodnocení, tak jsem tu zřejmě v minoritě, takže když se to lidem líbí, tak proč ne... 2** ()

Manman

Normalne by som dal priemerne 3 hviezdy, ktorymi hodnotim slabsie filmy, co neurazia, ale obcas tam boli tak dobre vtipy, ze musim dat hviezdy 4 :D Tiez ma potesilo europske prostredie. A ten nadrzany talian ma v originale super hlas, uplne ma nim hypnotizoval. Dokonca ta kucharka z Gilmorovych dievcat, ktoru moc nemusim, mi v tomto filme vobec nevadila. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni