Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (Cinemart SK)

Douglas.

V nejlepším se má skončit, ale to Michael vůbec nedodržel... Ještě horší než minulý díl s dinosaury. Spatlanina tentokrát středověkých rytířů, malých dětí hrající si na dospělé vojáky, tříhlavých draků, opilého Merlina, pomateného Optimuse, překrásné učitelky historie která hraje polo, trapně vtipkujícího robosluhy a spoustu dalších blbostí. 1* a to jenom pouze za tu akci a za to že to jsou transformeři. ()

Knightey

Je fakt, ze v tomhle dile se uz docela dlouho nic nedelo, kdybych nebyl asi na 4DX v kine na tohle, tak by to bylo hodne "nudne". Ale tenhle typ filmu proste muzu, skoda ze to upada. ()

Cerebrum odpad!

Strašlivá číčovina. Nepřiznaný trash, který se na začátku filmu v podstatě dokonale paroduje, ale který má úžasné všechny production values. Užíval jsem si to jak nevím co za poslední dobu - a to zápletka natož děj je pro scénáristy až sprosté slovo, asitakyherci pro jistotu nehrajou a pokud to jsou opravdovíherci, ano, tak přehrávají (Antony Hopkins, Turturro cameo), a to s takovou chutí, že prostě všechny ty dadaistické kikotiny, co s vážnou tváří sypou z pusy hladí příjemně u srdíčka a oušek. Všechno se děje úplně náhodně a vlastně hodně věcí se vyvrací hned o několik sekund později - asi jako kdyby scénář psalo 5-ti leté díte s ADHD, kterému někdo nasypal kokain do kafe s RedBullem. Takže úplně dokonalý film na vraždu mozku, který ideálně podávat s brkem nebo aspoň dávkou ethanolu I.V. Oproti předchozí nekonečné reklamě na Čínu obrovský posun k zábavnosti. Takže se to musí odrazit na hodnocení. Odpad! v tomto případě lze taky číst jako 5 hvězdiček. ()

route60

Tento seriál vyčpěl a stejně jako jiný seriál zvaný Rychle a zběsile je jen uměle prodlužovanou smrti ještě peníze to stále producentům vydělává ale koukat se na to dokola opravdu nedá. ()

jack_scott

Michael Bay je prostě poslední rytíř megalomanie jménem Transformers, která je tady dovedená do absolutního finále (aspoň jako film od přímo od něj). Kromě technických libůstek a prostě nejlepších efektech mne velmi potěšil Anthony Hopkins, který si to evidentně taky užíval. Pěkná auta a nejmodernější technika k pokoukání je samozřejmostí. Je to komerční zábava, kdo nechce, a hledá v tom něco jiného než zábavu, jeho smůla. 85%. ()

petrsponar

Transformeři jsou pohřbení .......Michael Bay to odflákl nejvíc jak mohl..vše přepálené do extrému až to bolelo,postavy nudné,trapné,scénář debilní jak prase..výbuch.rvačka,výbuch furt jen dokola a dokola.Páty díl absolutně přepisuje vše co jsme viděli v prvních 3 dílech,hlavně mi příjde jako by mezi 4(i ten 4 díl defakto šel) a 5 dílem jeden díl chyběl,jak se z lidmi vytvořeného Galvatrona,který se transformoval jako z minecraftu je tady zase ten už nudnej Megatron co se transformuje normálně..WTF????!! prostě samé kliše,nedomyslené linky,a všechno to je a korát totální bordel..1/10 ()

pafka

Tak tohle ne. Nekonecne, priserne klipovite. Neda se na to ani koukat. Ve strizne si asi nasypali do hlavy nejakej urychlovac, protoze to nelze kolikrat ani scenu pochopit, jak se se strihem rychle meni. Akcnejsi scena se zde dela presne tak, pritom je to uplne obsahove prazne a bez spadu, takze je to pivo bez alkoholu a tudiz je to uplne zbytecne pito, ktere mozna neco vydela, ale chut a radost z toho nemate. Priznam se, ze jsem pul hodiny pred konce odpad, zacal jsem pozorovat kytky v pokoji. To melo vetsi smysl. Pro me strasna nuda. Jakoby hodne deje, ale hlavu a patu to nema. Uz doost! ()

K1NGSLAYER

(Film hodnotím zpětně i po shlédnutí mimo kino) Jakožto fanoušek série Transformers jsem se na tohle těšil od prvního oznámení. Byl jsem mile překvapen po vizuální stránce podobně jako u předchozích dílů. Akorát mi přišlo že to bylo tahané už moc dozadu (Artuš a Merlin). Celkově mám ale tuto sérii hodně v lásce a tento díl mě taky překvapil a byla to pro mě dost záživná podívaná a rozhodně jsem zvědavý co Michael Bay vymyslí do Transformers 7 a 8. ()

PaTeXx

Ono obecně film nebyl špatný. Vlastně všechno špatné z něj dělaly jen detaily, těch je ale bohužel strašně moc (hlavně dialogy, které až na pár výjimek stály fakt za piču). Tam je zakopaný pes. Hopkins neoslnil, Mark byl neslaný nemastný, stejně jako nová britská kundička, naopak rád jsem zase viděl Duhamela (ještě Tyrese Gibsona a nemělo by to chybu) a Turturra (který ale nedostal skoro žádný prostor. Poprvé se mi vůbec nelíbilo zpracování postav a co se mi vlastně na čtverce a pětce líbilo nejmíň, že série přidala na sarkastických a (někdy) trapných vtipech (od čehož se odvíjí celkový dojem z filmu) a odebrala na vážnosti z prvních dílů. A originální soundtrack z jedničky pořádně na konci zahřál u srdíčka (jak jinak, když série je pro mě srdeční záležitost). Vlastně i když píšu tuhle recenzi, tak si ho pouštím, přiznávám. Abych to shrnul, tak dávám tři hvězdy jenom proto, že se jedná o Transformers. Já jim prostě nemůžu dát míň. "Say hello to my friend, Bumblebee." "Sting like a bee." ()

Plaque odpad!

So sériou Transformers to ide veľmi, veľmi prudko dolu z kopca. V podstate už vyčerpali všetok svoj potenciál a hýkať nad tým, aké neskutočne megalomanské akcie ďalšia časť ponúka, je ako sa pozastavovať nad tým, že Sheldon Cooper je v ďalšej sérii The Big Bang Theory znova sociopat a preto tomu dávam 5 hviezdičiek... Transformers boli vždy megalomanskí, vždy boli akční, veľkolepí a (možno občas aj) napínaví, ale... Anthony vo svojom veku síce herecky prevyšuje ostatných ako kostolná veža učupené dedinské domčeky, no toto by nezachránila ani armáda dr. Lecterov. Dávať jednu hviezdu za pána Hopkinsa mi príde scestné, pretože aj keď ma bavil, celkový dojem to nenapravilo. A tak som mal možnosť sledovať siahodlhú, epickú grotesku plnú strihových, režijných a hereckých failov, okorenenú trapošskými hláškami a pateticky prijebatými odkazmi z huby prerobeného ťahača. Ty vole, už by mal niekto tomu čurákovi oddeliť hlavu od autobatérie a poslať ho s drsnými prejavmi do piče. Takže nabudúce, keď pôjdeš do kina na tento popcornový hnoj, zamysli sa či toho nebolo dosť už pri minulom diele a s hodnotením narábaj opatrne, pretože "nekrič Hopkins, nepreskočíš". Anthony ;) ()

Vasyl

Pořád mě to, nějakým svým divným způsobem, bavilo - transrytíři, transdrak, transzviřátka, 14letá latino prsatice nebo nádherná britská pančelka. I když to byl už pořádnej výplach a aji minutáž byla dost za hranou. Nechápu jak na tom může člověk několik měsíců v kuse makat. Mně by asi regulérně hráblo. Nicméně za ty prachy a pár blowjobů to asi Bay dělá pořád rád. Každopádně na další díly už bych se asi vysral. Nevím jestli to furt vydělává, ale bez kloudnýho příběhu to už nikdy nebude ono. ()

srolyma

To už je vaření z vody. Minule to byli čínští draci a ninja bojovníci, teď jsou to zase Transformeři jako rytíři kulatého stolu… Je to pořád stejné a pořád o ničem. Ale musí se nechat, že vizuálně a trikově je to paráda. ()

gefr odpad!

Předchozí díly jsem měl rád, dokonce i nenáviděnou čtyřku, která se mi dost líbila, ale tohle je prostě totální píčovina bez kouska rozumu. Pěknej vizuál už dneska nehodnotím, bez toho už se nedá v Hollywoodu prorazit a zbytek je prostě hnus. Poprvé jsem si v během filmu otevřel texťák a začal jsem si psát poznámky ohledně těch velkých chyb, které tu jsou....mám tu dvě A4 a to jsem s tím začal až v polovině filmu....Míšo vyser se na to, nebo nám dej něco novýho....tohle vypadá jako když malej kluk dostanej milionovej budget a může si nechat zpracovat hezký CGI dvou autíček který o sebe třískaj.... ()

ejay

Obě hvězdy dávám za triky. Protože takto vyleštěnej a dokonalej vizuál jsem ještě neviděl. Opravdu se na to současne nic nehrabe. Ale vše okolo je opět průšvih. Je to vlastně totální béčko, s víc než áčkovejma trikama. Majkle, vyprdni se už na roboty a pojď o dům dál. ()

psychousek

Tento film má dvě ultra - je to ultrablbý a místy se snaží být ultraepický. Snaží se hláškovat, být originální... Popravdě? Mělo to všechno - mladou lásku, romantiku, blbý plniče rozkazů, procitnutí, legendu, draka, dinosaury, magii, Hopkinse, sixpack, ale stejně to nestačilo. Nyní mne omluvte, jdu si poplakat do polštáře a pokusit se zapomenout. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)