Miloš Kopecký v hořké televizní komedii. Ten titul voní dálkami: Borneo – zrovna vidíte tu zvlněnou exotickou cestu někam daleko, nesmírně daleko. Jenomže nejde jen o dálky cestovatelské, ale i o dálky zcela jiné: o vzdálenost jednoho člověka k druhému. A není pak vůbec důležité, měříme-li takovou vzdálenost kdesi ve vzdálené zemi nebo u nás doma v kuchyni. Protože i tam může být vzdálenost od jednoho člověka k druhému nikoli jen metr dvacet od stolu ke kredenci, nýbrž nepočítaně sedmi mil nevědění, neslyšení a zapomnění... Ať je to však jakkoli a kdykoli, každý z nás cítí vždycky jen „na míru vlastního srdce". Tak i mistr kuchař Václav Gregor (M. Kopecký), smutná mladá žena Ludmila Křimická (M. Vančurová), Václavova dcera Vladěna (I. Svobodová), Mirek (M. Pešek), prostě všichni v příběhu autora Oldřicha Daňka, který režijně nastudoval v roce 1983 Pavel Háša. Podívejme se tedy na příběh Václava Gregora, dříve lodního kuchaře, dnes zakotvivšího v kuchyni malé pražské hospůdky. (Česká televize)

Pitryx odpad!

Zas baba co dělá z rozvodu celoživotní tragédii. Inscenace to není ani veselá ani smutná, spíše nudná a bezbarvá. Ani pan Kopecký to nemohl rozjet. Pokud to mělo pointu, naprosto mi unikla. 201312093 +++++++Tak tohle nepostavil na nohy ani vynikají pan Kopecký. Ten scénář byl prostě příšerný. A to nemluvím o tom závěru, který vlastně nebyl. Tohle se panu Daňkovi a paní Dudkové totálně vymklo z pod kontroly a ani pan Háša z toho nemohl vytřískat zhola nic. 20160317 ()

vox_populi

motto: najdôležitejšie zo všetkého je veslovať - stále veslovať ďalej a ďalej...vlastne je to celkom príjemné dielo s hlbokou myšlienkou ktorú nie každý pochopí...dejovo dobre zvládnutá inscenácia, plná ľudských múdrosti a ľudského tepla, podfarbená tradične výbornou hereckou kreáciou majstra Kopeckého...za toho dávam plus jednu hviezdu ()

Schlierkamp

Československý televizní film s M. Kopeckým v hlavní roli Václava Gregora, moudrého muže s nadhledem, působícího v dřívějších dobách jako kuchař na lodi, v současnosti vedoucího kuchyň v malé restauraci. Tento muž vyjadřuje slovní oporu citově nestabilní a nesebevědomé ženě, jež se nemůže smířit s rozvodem. Její bývalý partner se však neukazuje v příliš dobrém světle a nešťastná M. Vančurová si pomalu uvědomuje, že bez něho jí bude lépe. Ve vedlejších rolích se objevila I. Svobodová jako Gregorova dcera pracující ve stejném podniku jako servírka a M. Pešek coby její snoubenec číšník, povinně snášející trpké, ale v dobrém míněné, poznámky od svého budoucího tchána. Exotický název komorního hodinového snímku vychází z Kopeckého vyprávění, jež mělo dodat zoufalé M. Vančurové sílu. Bohužel scénář jinak skvělého O. Daňka i režie P. Háši mě tentokrát zklamaly, závěr snímku v podstatě neexistuje a navzdory výtečnému M. Kopeckému v roli ne nepodobné jeho legendárnímu Štrosmajerovi jsem nucen označit toto dílo jako podprůměrné. ()

waits

Taková typická televizní inscenace z osmedesátých let, kde je ještě Kopecký v plné síle. Trochu se tu moralizuje, trochu se zaobírá psychikou mladé dámy (tichá Vančurová jako obvykle), ale těžko si nějakou tu myšlenku zapamatujete do zítřka. Titul hořká komedie mi vždycky přijde jako podtitul k filmu, který měl být legrace, ale moc se to nepovedlo.. ()

Padme_Anakin

Ono je to v podstatě takové malé komorní drama, které výrazně obohacuje svou přítomností Miloš Kopecký, jeho postava kuchaře Václava je totiž nesmírně sympatická a vyzařuje z ní krásná člověčina.. Půvabná Marta Vančurová je v roli ženy těsně po rozvodu lehce uvěřitelná, není s tou situací vyrovnaná, potřebuje čas na smíření.. K tomu něco humoru, několik vtipných výměn, pár životních pravd i mouder a příjemný hudební podmaz, u mě filmová spokojenost... ()