Brain Divided

(študentský film)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2013, 5 min

První rande, navíc schůzka naslepo. Kdo přijde? Jaká bude? Nebylo by lepší odejít a ani nečekat? A pak přijde ONA, Scarlett, žena, po které muži touží. Hra kdo s koho teprve začíná a neodehrává se mezi Johnem a Scarlett. (Jezinka.Jezinka)

Radko

Súboj emócií a rácia. Stredostavovsky vtipne nabáda k autentickému sebavyjadreniu. Väčšina nevie čo to je, ale zhusta sa to radí v každej motivačnej knižke, v každej druhej reklame. Výsledok málokedy vedie k cieľu, propagovanom filmom. Trendom dňa sú tak skôr hysterické emočné výlevy ľudí. Dávajú prostredníctvom nich najavo svoju jedinečnosť. "Sú svojimi" vždy, už aj vtedy, ak ich niečo nebadane vytočí. Ich reakcie, plné zlostných výkrikov, rozčuľovania sa a prchkých nenávistných pohľadov či naopak hyperbolizovane vrúcnych objatí a záplavy bozkov sú následne plné ulice, úrady i firmy . Buď sám sebou! sa tak stáva trpkou groteskou pri pohľade na mladých, ktorí nedokážu ani na minútu kontrolovať svoje prudké emočné poryvy. A ešte si myslia, akí sú práve týmto "autentickým správaním" štýloví. ()

T-pack

Takový nepsaný pravidlo by za mě asi bylo: nekombinovat slapstick a vážnou polohu. Buď udělejte svůj snímek naprosto wacky, nebo vybalancujte svůj humor na jeho hranici, jinak to bude skřípat. To je přesně to, co se děje tady. Určitej „realismus“ tady nabourává týpek na malý ploše tak bipolární, že působí rušivě. Jako klaun, co vtrhne doprostřed meetingu. Původní myšlenka je milá, vlastně si sama vyžaduje rozpracovat, o to víc bolí slabý provedení. Animace je na první pohled hezká, i když je na určitých místech vidět, že slova nejdou z úst postav. Co ale sráží na dvě hvězdičky je pointa. Že jsem očekával nahlédnutí do hlavy i tý holky vlastně vůbec není ten problém, ale já naivka čekal něco chytrého a humorného. Víc urážející a trapné to však snad ani být nemohlo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zapomeň na randění. Založme rodinu." Tak to je patrně sen každého chlapa, kterému právě přistála na talíři sličná kořist, s níž plánuje nekonečnou budoucnost na jednu, dvě či případně tři noci. Jenže tohle není o Johnovi a Scarlett, ale o souboji pravé a levé hemisféry, z nichž u mne vždy vyhrává ta výrazně zábavnější červená. Abych však prokázal svou nestrannost, tak ta modrá rovnala vidličku obzvlášť pregnantně. Hemisféry mne zkrátka bavily, a to nakonec všechny čtyři, ale to rande samotné zase tak moc humoru nenaservírovalo. ()

C0r0ner

Inspirace pro V hlavě je moc pěkně vymyšlená a udělaná, ale na rozdíl od celovečeráku má jednu drobnou vadu - je moc krátká, což je klasický neduh krátkometrážních filmů. Chápu, že roli asi hrál rozpočet, takže z toho tvůrci vytěžili maximum a zároveň jsem rád, že se toho v Pixaru tak skvěle chopili. 90% ()