O třech malých princezničkách

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1990, 14 min

pytlik...

To si člověk takhle v sobotu ráno zapne televizi, aby si nějak ukrátil tu dlouhou nudnou dobu mezi pátkem a pondělkem, na který se tolik, tolik těší, protože bude zase moct jít do práce a tvořit v tabulkách v excelu významné společenské hodnoty, a vůbec netuší, že po tom, co tam zhlédne, bude mít co dělat, aby se nezbláznil, a jeho život už nebude nikdy jako dřív. Mluvím o této pohádce, a pak hlavně o této, kterou pro její podivnost pro jistotu csfd ani do své databáze nezařadila, a nakonec mě dorazilo odhalené ňadro a milostný akt mezi ženou a chameleónem (!) v v tomhle díle. Tak jako jestli tohle mají být pořady pro děti, tak to mě podrž oči, to se přestávám těšit na důchod, protože co z nich může vyrůst? A taky rodiče aby se jim báli pořídit jakéhokoli domácího mazlíčka, psem počínaje a řekněme morčetem a šnekem konče. No ale zpátky k této pohádce. Na první pohled člověka uhodí do očí nezvyklá animace, z které by brečel, aniž by k tomu potřeboval plakadlo, a ani chechtadlo by ho nerozveselilo. Pravda, vše se osvětluje, když se dovídám, že obrázky kreslila Bohouš Blecha, přece jenom v těch malých nožičkách se štětec drží špatně a neustálé poskakování rovnosti čar moc nepřidá. No a i po stránce ideové člověk nestačil valit bulvy, patrně to měla být příprava na muslimskou budoucnost Evropy, kdy se dívky budou vdávat v devíti letech a muži budou moct mít několik manželek. ()