Od soumraku do úsvitu

• USA From Dusk Till Dawn: The Series
USA, (2014–2016), 22 h 42 min (Minutáž: 41–49 min)

Hudba:

Carl Thiel

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Madison Davenport, Wilmer Valderrama, Robert Patrick, Brandon Soo Hoo, Samantha Esteban, Jake Busey, Jamie Tisdale, Don Johnson (viac)

Děj seriálu Od soumraku do úsvitu se točí kolem bankovního lupiče Setha Gecka (D.J. Cotrona) a jeho násilného a nepředvídatelného bratra Richarda Gecka (Zane Holtz), kteří jsou hledaní nejen FBI ale také texaskými rangery Earlem McGrawem (Don Johnson) a Freddiem Gonzalezem (Jesse Garcia), kvůli bankovní loupeži a několika mrtvým.
Zatímco jsou na útěku do Mexika, potkávají bývalého pastora Jacoba Fullera (Robert Patrick) a jeho rodinu a vezmou si je jako rukojmí. Zmatek nastane ve chvíli, kdy si uprchlíci i se svými zajatci udělají zajížďku do striptýzového klubu, který provozován hladovými upíry... až do rána se musí udržet na živu (AXN)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (6)

Série 2 (2015) (S02)

Nebylo to špatné. Ale přec jen jsem asi čekal trochu více erotického dusna a krve a vulgarismů. Přišlo mi to celkově docela dietní. Ovšem i tak série drží pevně pohromadě, sem tak nějaká popkulturní hláška či ironické macho prohlášení, které bylo vždy kořením celé film. trilogie.  A jelikož ji beru přece jen výše, než tento jinak ok pokus o svébytné rozšíření FDTD universe, tak uznávám jako písmo svaté 3.film a nikoli zdejší origin Santanicy P. Což ale ničemu nevadí. Kate mě od pol. série začala dosti srát, takže si nejsem jist, co si zatím mysleti o tom konci a Sex Machine v podání voj.Ace Levyho (tudíž si není absolutně podobný s orig.) byl totálně úchylný, že jsem ho nemohl i přes to všechno vyloženě nenávidět.;-) A + za to vysvětlení, co vlastně zn. ta jeho slavná zbraň. Závěrečná bitka v restauraci za měnícího se (dle situace) hudebního doprovodu, to už byl skoro 1.film. Docela originální byl ropný gejzír, ale tak trochu jinak.;-) Srhnutí, žádný zázrak, ale na dnešní hyperpitchoidní éru, to byl příjemný skoro až 90tkový závan (ten Rodriguez tam je znáti) dob dávno minulých, kdy drtivá většina ženských postav (a je fuk, zda je to matka s dítětem, nebo servírka) vypadala jako prvotřídní děvka či chlápek, který je něco mezi modelem a výběrčím daní či dle obleku agentem FBI a co vám klidně uřízně koule za to, že se na něj blbě podíváte. Jsem docela přequapen, že před 7 lety, mohlo něco takového nekorektního vzniknouti a ještě k tomu v US.  A to, že jsem 1.s. záměrně vynechal má logický důvod. Za 3.5 ()

The Best Little Horror House in Texas (2015) (S02E04)

Tak tenhle díl by feministky fakt těžce nerozdejchali. Beze srandy. Jinak, si už začínám konečně zvykati na verze našich 2 bratrů. Ale Clooney a Tarantino jsou jen jedni.;-) A takovou kombinaci sexy bab jsem neviděl od Supernatural 1-5 či mexických telenovel. Jeff Fahey potěšil. Ostatně, on byl již v 1. Machete, takže se sem perfektně hodí. Takový to byl chlapeček v dobách toho divného Trávníkáře či Psycha III.;-) A samotná Santanica Pandemonium má již od 1. a 3.filmu štěstí na představitelky. To bezesporu. ()

Série 3 (2016) (S03)

Tak tady se už jede na ostro a bez cavyků. A to jsem si myslel, že 2.s. je dost dobrá, hehe. No...je, ale na tohle nemá. Ustřelené či useklé hlavy, střeva, oddělené končetiny, svlékání obličejů z lebek a pod. piškuntálie. Ještě více velmi trefných vulgarismů, neskutečných bab, Toma Saviniho (který prohlásí, když vidí ono nádobíčko Sex Machinea v.2.0, že větší blbost ještě neviděl:) včetně Kate Fullerové, ze které se stala sexy temně rezavá dračice a nechala tu pobožnou holku z 2.s. daleko za sebou a stylové výpravy. Pokud by byla 4.s. tak to už by byl totální náser. Ani 1 slabý díl či vata. Ostatně s pouhými 10 díly za sérii, si to ani nemůžou dovoliti, jak to vidím já. Po velmi dlouhé době upířina, která se sledovala skoro sama.;-) Ve srovnání s tímto, jest ona pověstná filmová trilogie včetně předchozích sérií, něco na způsob dietního párku, heh. Čímž samoz. nechci snižovati jejich hodnotu, což by ostatně ani nešlo, když filmy beru jako naprostý základ. Zvláště tato série je něco jako westernovo předapokalyptický Supernatural, který jsem z toho cítil velmi silně, tak možná i proto, mi to tak sedlo. Kéž by všechny rozšiřující příspěvky ke slavným filmům, byly tak povedené, jako toto. Kdo ještě váháte, jděte do toho s tím, že jako já, můžete klidně začíti od 2.s. (kdo by chtěl ostatně sledovati na 10 dílů natažený remake 1.nepřekonatelného filmu, že?) a nic se vám nestane. A to, že pár dílů režíroval pán, co mi dal squellý Halloween 4, považuji již jen za třešničku na Xibalbském dortu. Posílám vzdušný (ale i jiný) polibek na adresu Eize Gonzálezové (kterou bych dle civilní fotky v životě nepoznal:) a Natalii Martinezové (jejíž role v novém the Stand byla asi administrativní nedopatření). Holky, na vás bych se mohl koukati furt. Na rozdíl od té planety opic např. z ´´Nadace´´. Rodriguezi a spol. palce (pokud mi ještě nějaké zbyly) nahoru. 1 ze seriálových (byť staršího data) prequápek tohoto roku. A to na tv s. obecně nejsem tak založen, jako na filmy. ()

Straightjacket (2016) (S03E06)

,,Takhle jsi se nečervanala od 18.st´´. ;-) ()

Matanzas (2016) (S03E09)

No, zrovna tady bych tedy nečekal Carpenterovu super skladbu ´´Night´´ z Lost Themes.;-) ()

Dark Side of the Sun (2016) (S03E10)

To byla jízda. No, řekněte, nenechali by jste tu (jak jinak) sexy Amaru s tím cudným výstřihem:))) rozšířiti Xibalbu na celý svět?;-) Pokud tedy zrovna nevypadá jako hnusnější sestra Medůsy.;) V každém př. takhle se mají zakončovati seriály a ne to useknout jako u Sliders, Odysea 5, TTSCCH a mnoho dalších. ()