majo25

Kinski ako kladná postava? Nevídali. Vôbec sa na rolu motorkára nehodí. A čo sa týka zápletky - chýbalo mi v nej vysvetlenie, pretože nenávisť voči cudzincovi je trochu málo. Motorkár v ústrednej postave bol navyše riadny neohrabanec - viackrát z motorky zletel pri spomaľovaní, raz ho vykotilo do priekopy na rovnej ceste, raz aj do vody. Divák aby si myslel, že na motorke sedel v tej motorkárskej kombinéze vôbec prvýkrát v živote. ()

bierce

Haine (v překladu Nenávist) je blízkým příbuzným filmů Straw Dogs (Strašáci) nebo Easy Rider (Bezstarostná jízda). Stejně jako zmíněné filmy pojednává o omezenosti a nenávisti venkovského obyvatelstva ke všemu cizímu, což se většinou nevyplácí nevinným lidem, ocitajícím se ve špatnou dobu na špatném místě. Za tuto "chybu" zaplatí i motorkář projíždějící malým francouzským městečkem, shodou okolností ve stejnou dobu, kdy zde zemřelo dítě pod koly jiného motocyklu. Proti rozezlenému obyvatelstvu bohužel nemá muž mnoho šancí a následný hon, který na něj vesničané uspořádají ho bude stát život...Haine je silně depresivní film, především díky sychravému podzimnímu počasí a nevlídné krajině, v níž se děj odehrává. To ještě více podtrhuje atmosféru zmaru a bezvýchodnosti, přítomnou od samého začátku filmu. Zvláštností je ryze kladná hlavní role Klause Kinského, u něhož je zvykem spíše pravý opak. I když tento téměř neznámý film nedosahuje v žádném směru vyjímečnosti, zasloužil by si více pozornosti, než se mu dostalo v době svého vzniku. ()

Karlos80

Klaus Kinski jako problém, nebo hon na Kinského, takto stručně a víceméně i docela výstižně, by se dal charakterisovat tento podle mě tak trochu zbytečný film v Kinského jinak velmi bohaté herecké kariéře, který vzal nejspíš kvůli penězům. V Haine (německý název "Killer-Truck") si zahrál tuláckého řidiče motocyklu (netypická role, opravdu jedna z mála kladných v jeho kariéře), který jak už napsal už kolega bierce, se ocitl v nesprávné době, na nesprávném místě, v malé vesnici mezi nepříliš přátelským obyvatelstvem. Decentnější exploitation s trochou sleazy, nahoty, a docela slušnou akcí, to vše zabalené do velmi nevlídného a nepřátelského prostředí, kde vyniká především samotná atmosféra filmu, jako hlavní podstata. Pěkné finále u elektrického rozvaděče. Pro fanoušky Kinského (který zde je blond) povinnost, i přes fakt, že povětšinu filmu, je jeho tvář schována pod přilbou. ()