Rodiče malé Šiori byli zavražděni před jejími zraky a ani ona nemusela dopadnout jinak, kdyby neuzavřela smlouvu s démonem. Ten dostane její duši, pokud jí pomůže dosáhnout vytyčených cílů – pomsty za smrt rodičů. Kvůli tomu se pak převléká za chlapce a ve jménu Její výsosti řeší různé případy a špicluje. V současné chvíli v zemi, kde pobývá, se odehrávají záhadné vraždy, kdy se oběť promění v mumii. Kdo za to může? A má to něco společného se smrtí jejích rodičů? (Zíza)

sarulefilm

Japonský fantasy film inspirovaný mangou a anime byl pro mě trochu zklamání. Ne všechno lze převést z kresleného světa do hraného, pak to zkrátka nevypadá tak dobře a ztratí to své kouzlo. Manga je dlouhá, otevře se tam spousta témat, které se těžko dají smrsknout do jednoho filmu, aby to nepůsobilo zmatečně. Moc za mě nefungovalo napětí, protože jsem se o hlavní hrdinku vlastně vůbec nebála, když jsem věděla, že ji asi ochrání. Až úplně ty poslední scény, kdy leze po těch schodech se mi konečně trochu svíralo srdce. Takže gradace fungovala, ale ta vizuální stránka byla horší a bohužel ani ty bojové sekvence nevypadali moc dobře. Celkově film působí jako pohádka a doporučila bych dospíš mladšímu divákovi než dospělému. Kdybych to viděla před pár lety, tak by mě to asi oslovilo víc. ()

Cre-A-tive

Jelikož jsem velice skeptický člověk tak jsem od toho nečekala moc. Popravdě, ne moc z nás si dokáže představit dobře zfilmované anime. A pohádkové představy těch málo z nás, kteří nějaké viděli, nedopadly snad ani pod očekávání ale až někam na dno pomyslné propasti zmutovaných asijských robotů. Tentokrát ale uznávám porážku a odsouvám skepticismus na dno svých dutin. Tento akčně - mysteriózní film, vyprávějící o mladém šlechtici (šlechtičně?), který zaprodal duši démonu, si získal moji pozornost hlavně díky skvěle zpracované roli Sebastiána. Až mi občas padala brada nad výkonem Hiro Mizušimi. Skvěle ztvárnil mou představu Sebastiána a ještě se mi podal se šlehačkou a nějakým tím úsměvem navíc. Za trochu hrbolatou příběhovou linii dávám ale jen lepší 4* ()

Oruga

Špatný výběr postav, špatná doba, špatný děj (jména se neshodují,jiná země a to nemluvím o pohlaví!) po tom co jsem zrovna dokoukala poslední díl Kuroshitsuji: Book of cirus, jsem nemohla uvěřit že se dívám na hranou podobu! Musím říct že jsem zklamaná nebot jsem čekala že podle hodnocení to bude za něco stát takže i přes své pochybnosti jsem se na to podívala a mé očekávání se zcela vyplnilo! Přesto si myslím že to mám na dvě hvězdy za celkem slušné potyčky a za pěkné vyvrcholení. ()

Maysha

Nebylo to nejhorší, ale příběh mohl být lépe vysvětlen pro ty, co nečetli mangu či nesledovali anime... I když vlastně anime bylo v mých očích o ničem. Chválím herce Sebastiana a grafické zpracování, toť vše. ()

Vardara

Příběh byl už od začátku jasně čitelný. Nebylo těžké poznat, kdo je hlavní záporák a kdo je ten o fous větší záporák, který tahá za nitky. Postava Rin také ničím nepřekvapila, nějak jsem na to celou tu dobu čekala, ale i tak byla fajn. Za ní a za závěrečných patnáct minut doprovázených dvěma pěknými skladbami, kdy během jedné z nich jsem si vzpomněla na zpěvačku Origu, suma sumárum, dávám tři a kousíček hvězdičky. ()