Reklama

Reklama

Julia

Trailer

Obsahy(1)

Neexistuje horšia skúsenosť pre ženu, ako "prežiť" potupu znásilnenia. Totožným peklom si prejde aj mladá Júlia, na ktorej sa postupne vystrieda niekoľko zvrhlých mužov. Táto udalosť ju natoľko poznačí, že začne navštevovať záhadnú organizáciu, ktorá jej napomáha v zotavení sa z psychických problémov formou zosnovania krvavej pomsty. (*CARNIFEX*)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (18)

Bloody13 

všetky recenzie používateľa

Julia se snaží vypadat strašně stylově, bohužel si neuvědomuje, že skrz všechny ty dlouhé nebo zpomalené záběry (a že jich je!) podkopává nohy sama sobě. Už takhle chatrný děj (příběh by byl v tomhle případě luxus) paradoxně nedává prostor pro nějakou živější akci, a místo toho se utápí v sebezahleděnosti a artovějším stylu. Je to rozhodně škoda, protože kamera a barvičky jsou fajn, a námět o za znásilnění se mstící holčině taky sliboval víc, než jen pár uříznutých ptáků. ()

*CARNIFEX* 

všetky recenzie používateľa

Neexistuje horšia skúsenosť pre ženu, ako "prežiť" potupu znásilnenia. Totožným peklom si prejde aj mladá Júlia, na ktorej sa postupne vystrieda niekoľko zvrhlých mužov. Táto udalosť ju natoľko poznačí, že začne navštevovať záhadnú organizáciu, ktorá jej napomáha v zotavení so psychických problémov formou zosnovania pomsty. Klamal by som keby napíšem, že je "Júlia" zlým filmom. Je to dobre natočené, remeslo s kamerou aj vhodným hudobným doprovodom zvládnuté. Je to taký, celkom vydarený, seriózny thriller na hrane medzi 2-3 ☆. Nie som si veru istý svojím hodnotením. Príbeh je slušný, možno aj dostatočne vďaka myšlienke zvrátený, či atmosfére pochmúrny. No keď nemá mimoriadne grády v podobe gore (čo sa tu vyslovene pýtalo), tak čo s ním? - 50%. ()

Reklama

Marceloo 

všetky recenzie používateľa

Julia je mladá žena, ktorá bola znásilnená. Nikomu o tom nepovedala. Začala navštevovať miestny bar a piť vela alkoholu. Tam spoznala ženy, ktoré rady ubližujú mužom fyzicky aj psychicky. Julia si uvedomí, že je to skvelá cesta k vykonaniu pomsty a tak sa od nich začne učiť. Postupom času sa ale Julia osamostatní a rozhodne sa pre pomstu bez pravidiel. - Je to len piaty Rape & Revenge horor, ktorý som videl. Tento subžáner ma velmi baví a Julia nebola výnimkou. Herečka bola velmi sympatická a podala skvelý výkon. Hudba je v tomto filme tiež skvelá a tmavé interiéry počas pomsty dokážu vytvoriť hustú atmosféru. Zvrátené akty na chlapoch boli pre divákov hororu dostatočne dobré. Záver je trochu natiahnutý a sú tam menšie nedostatky ako napríklad vyhýbanie sa krvavým záberom ale celkovo zanechal film velmi dobrý dojem. + herečka z The Human Centipede ()

George Stobbart 

všetky recenzie používateľa

Tichá fešanda Julia sa stane obeťou hromadného znásilnenia, ktoré ju zanechá značne vykoľajenú. Určitú pomoc nachádza, keď sa dostane do podivného spoločenstva, ktoré jej má pomôcť zotaviť sa pomocou pomsty, prekvapivo však nie priamo na tých, ktorí ju napadli. Temná revenge jazda, resp. jedna z takých vydarenejších, moderných variácií na "I Spit on Your Grave". Na rozdiel od väčšiny dnešných počinov tohto typu, ktoré sa zvyčajne dokážu odviazať iba v krvavých scénach, však "Julia" (v duchu starších surových kúskov) nezabúda ani na dôležitú stránku násilia psychického a sexuálneho. Neberie si mainstreamové servítky, dejové smerovanie je trochu divné, atmosféra nepríjemná aj keď sa práve nič nedeje, a nezabúda sa ani na drsné a šokujúce momenty. Stonožkovská Ashley C. Williams v hlavnej úlohe potešila a chválim aj kvalitné spracovanie a štýlovú technickú stránku. Mám k tomu síce určité výhrady; hlavne čo sa týka postáv a tzv. príbehu, no aspoň je to konečne pôsobivá hororová novinka, takže do toho vŕtať už nejdem. ()

Flipnic 

všetky recenzie používateľa

Snaha tvůrců byla asi značná, leč bohužel vyplynula tak nějak do nudy a obecné nevýraznosti snímku. Téma klasické, co tak u "rape and revenge" vymýšlet překvapivýho..? Rape slabé, hlavní herečka mi byla nesympatická a neatraktivní a ještě k tomu to celý jaksi blbě hrála. Její "pomocnice v pomstě" byla fajn, ale to už zde jednou bylo a hodně by mě zajímalo, jestli to tvůrci věděli či ne (nedoceněný a lepší exploiter: název (Girls against Boys) (2012) ) ... Brutální to docela bylo, občas se ufiklo něco přebývajícího, tam pinďour, tam hlava, tam oči ven z hlavy ... Ale celkově tomu prostě něco hrozně důležitýho chybělo, aby to bylo pro mne nějak atraktivní .. Dokonce i ten fakt dobrej vizual a barvy, filrty a já nevím co, prostě nefungovaly. Pomalý tempo zásadně vadilo. Osobně mi pomalý tempo ve filmech nevadí, pokud je dobře použitý, ale tady vytvářelo jakousi podivnou mlhu nudy a zahleděnosti do blba ... Není to špatnej exploiter, ale byly zde mraky lepších a rozhodně asi ještě budou ... ()

Galéria (6)

Zaujímavosti (1)

  • Na premiére filmu na Screamfeste v USA, jeden z mužov v hľadisku počas scény s vykastrovaním odpadol.
    (Marceloo)

Reklama

Reklama