Neexistuje horšia skúsenosť pre ženu, ako "prežiť" potupu znásilnenia. Totožným peklom si prejde aj mladá Júlia, na ktorej sa postupne vystrieda niekoľko zvrhlých mužov. Táto udalosť ju natoľko poznačí, že začne navštevovať záhadnú organizáciu, ktorá jej napomáha v zotavení sa z psychických problémov formou zosnovania krvavej pomsty. (*CARNIFEX*)

Bloody13

Julia se snaží vypadat strašně stylově, bohužel si neuvědomuje, že skrz všechny ty dlouhé nebo zpomalené záběry (a že jich je!) podkopává nohy sama sobě. Už takhle chatrný děj (příběh by byl v tomhle případě luxus) paradoxně nedává prostor pro nějakou živější akci, a místo toho se utápí v sebezahleděnosti a artovějším stylu. Je to rozhodně škoda, protože kamera a barvičky jsou fajn, a námět o za znásilnění se mstící holčině taky sliboval víc, než jen pár uříznutých ptáků. ()

EvilPhoEniX

Průměrné explo s překvapivě fajn vizuálem i neokoukaným nápadem, ale co z toho, když zde nezbyl prostor pro odvážnost ( chybí gore, rape je slabší) Potěší pouze atraktivní hlavní hrdinka, poměrně velká bizárnost a lehká dávka znepokojení. Nic více film nenabízí. 55% ()

Flipnic

Snaha tvůrců byla asi značná, leč bohužel vyplynula tak nějak do nudy a obecné nevýraznosti snímku. Téma klasické, co tak u "rape and revenge" vymýšlet překvapivýho..? Rape slabé, hlavní herečka mi byla nesympatická a neatraktivní a ještě k tomu to celý jaksi blbě hrála. Její "pomocnice v pomstě" byla fajn, ale to už zde jednou bylo a hodně by mě zajímalo, jestli to tvůrci věděli či ne (nedoceněný a lepší exploiter: název (Girls against Boys) (2012) ) ... Brutální to docela bylo, občas se ufiklo něco přebývajícího, tam pinďour, tam hlava, tam oči ven z hlavy ... Ale celkově tomu prostě něco hrozně důležitýho chybělo, aby to bylo pro mne nějak atraktivní .. Dokonce i ten fakt dobrej vizual a barvy, filrty a já nevím co, prostě nefungovaly. Pomalý tempo zásadně vadilo. Osobně mi pomalý tempo ve filmech nevadí, pokud je dobře použitý, ale tady vytvářelo jakousi podivnou mlhu nudy a zahleděnosti do blba ... Není to špatnej exploiter, ale byly zde mraky lepších a rozhodně asi ještě budou ... ()

Marceloo

Julia je mladá žena, ktorá bola znásilnená. Nikomu o tom nepovedala. Začala navštevovať miestny bar a piť vela alkoholu. Tam spoznala ženy, ktoré rady ubližujú mužom fyzicky aj psychicky. Julia si uvedomí, že je to skvelá cesta k vykonaniu pomsty a tak sa od nich začne učiť. Postupom času sa ale Julia osamostatní a rozhodne sa pre pomstu bez pravidiel. - Je to len piaty Rape & Revenge horor, ktorý som videl. Tento subžáner ma velmi baví a Julia nebola výnimkou. Herečka bola velmi sympatická a podala skvelý výkon. Hudba je v tomto filme tiež skvelá a tmavé interiéry počas pomsty dokážu vytvoriť hustú atmosféru. Zvrátené akty na chlapoch boli pre divákov hororu dostatočne dobré. Záver je trochu natiahnutý a sú tam menšie nedostatky ako napríklad vyhýbanie sa krvavým záberom ale celkovo zanechal film velmi dobrý dojem. + herečka z The Human Centipede ()

George Stobbart

Tichá fešanda Julia sa stane obeťou hromadného znásilnenia, ktoré ju zanechá značne vykoľajenú. Určitú pomoc nachádza, keď sa dostane do podivného spoločenstva, ktoré jej má pomôcť zotaviť sa pomocou pomsty, prekvapivo však nie priamo na tých, ktorí ju napadli. Temná revenge jazda, resp. jedna z takých vydarenejších, moderných variácií na "I Spit on Your Grave". Na rozdiel od väčšiny dnešných počinov tohto typu, ktoré sa zvyčajne dokážu odviazať iba v krvavých scénach, však "Julia" (v duchu starších surových kúskov) nezabúda ani na dôležitú stránku násilia psychického a sexuálneho. Neberie si mainstreamové servítky, dejové smerovanie je trochu divné, atmosféra nepríjemná aj keď sa práve nič nedeje, a nezabúda sa ani na drsné a šokujúce momenty. Stonožkovská Ashley C. Williams v hlavnej úlohe potešila a chválim aj kvalitné spracovanie a štýlovú technickú stránku. Mám k tomu síce určité výhrady; hlavne čo sa týka postáv a tzv. príbehu, no aspoň je to konečne pôsobivá hororová novinka, takže do toho vŕtať už nejdem. ()

*CARNIFEX*

Neexistuje horšia skúsenosť pre ženu, ako "prežiť" potupu znásilnenia. Totožným peklom si prejde aj mladá Júlia, na ktorej sa postupne vystrieda niekoľko zvrhlých mužov. Táto udalosť ju natoľko poznačí, že začne navštevovať záhadnú organizáciu, ktorá jej napomáha v zotavení so psychických problémov formou zosnovania pomsty. Klamal by som keby napíšem, že je "Júlia" zlým filmom. Je to dobre natočené, remeslo s kamerou aj vhodným hudobným doprovodom zvládnuté. Je to taký, celkom vydarený, seriózny thriller na hrane medzi 2-3 ☆. Nie som si veru istý svojím hodnotením. Príbeh je slušný, možno aj dostatočne vďaka myšlienke zvrátený, či atmosfére pochmúrny. No keď nemá mimoriadne grády v podobe gore (čo sa tu vyslovene pýtalo), tak čo s ním? - 50%. ()

S.Quentin QUALE

Velkoměstské R&Rko s velkoměstským lookem a velkoměstskýma figurama. V rámci rape&revenge se rozhodně nejedná o žádné velké porno&torture, což by asi každý (rád) očekával, no na druhou stranu se zde dostalo více prostoru na peru (neplést s pérem), což má za následek mírné prohloubení charakterů hlavních postav a také nějaký ten zvrat. Na vychvalování Julie není, ale mrknout se na ní zblízka dá. 60% ()

Kudly4

Z ošklivky Betty se po znásilnění stane sexy Julinka, toužící po pomstě. Plusy: sexy Ashley, atmosféra, nahota, dvě dobré krvavé scény, překvapivé finále. Mínusy: moc ukecané, znásilnění mohlo být odvážnější, málo Gore a většina mimo záběr. Každopádně 6 let starý film, o kterém jak vidím, ví málo kdo a v rámci žánru je to slušný průměr, takže konec konců spokojenost - 55% (125. hodnocení) ()

Campbell

No, bohužel ač jsem se na Juliu celkem těšil tak to dopadlo poměrně špatně. Styl filmu je sice hodně solidní a atmosféra by se dala krájet, všechno je hnusné, špinavé ale prostě zbytek moc dobrý není. I když se Williamsová snaží tak jí to prostě moc nejde a scéna znásilnění není vyloženě košér, i když chápu že režisér se snažil jít do psychyky postav tak mu to taky moc nešlo a o konci i přes výborný hudební podton musím říct že je ten konec prostě hloupej. Julia je celkem zklamání. ()

ARI50

Průměrný film o pomstě za znásilnění rozhodně byto chtělo zajet víc do extrému ukázat ze pár záběru na vydloubavani oči a víc si pohrát z borcama tak příště . ()

Morholt

Vizuál to má sice docela pěkný, herečka v hlavní roli také nebyla k zahození, ale to hraní si na umění tomu škodí. Film tak nabízí především spoustu zpomalených a nic neříkajích záběrů, které jsou občas sice hezky nasvícené, ale co z toho? Nějaké to brutální znásilnění a gore, které jsou u rape and revenge charakteristickými prvky, tu prakticky chybí a na příběh podobně laděné filmy spoléhat také nemohou. Jen další zbytečná snaha být originální. 15% ()

hous.enka

Komentář obsahuje možné spoilery, protože mě Julia fakt vytočila: Trapný céčko, který si hraje na kvalitní béčko (nic proti blbým hororům, ale všechno proti špatným blbým hororům). V Julii nefunguje nic: nejste na ty kluky naštvaný, protože Julia je naprosto pitomá. Nejste naštvaný na Julii, protože Julia byla tak trochu v právu. Naprosto nechápu postavu Sadie - zasvěcovačky a hlavně pak to, jak se sprchuje s Julií. Aha, už vím, tenhle thriller natočil chlap, takže když chlapíkům naštvaná Julia řeže penisy, je jasný, že bude potřebovat někde vybouřit svoje romantické já. Ne, v Julii je všechno špatně a ještě to neodsýpá. Konec je naprostý výsměch všem podobným snímkům a navíc - pohraje si s baseballkou a najednou je v pořádku? Ach jo. ()

FromHell

Vo všetkých ohľadoch je to proste priemerný rape/revenge,na ktorom stojí za zmienku ako taká dávka originality a hlavná hrdinka,ktorej to podľa mňa celkom dobre sadlo.Miestami mi trocha pripomínala Katharine Isabelle v American Mary .No som sklamaný,pretože som čakal niečo viac... 55 % ()

kaylin

„Julia“ je snímek, u kterého máte pocit, že se tvůrci strašně snažili pojmout látku nějak jinak, udělat dojem temnotou a všudypřítomnou depresí, ale nějak se pozapomnělo na ostatní faktory. Já mám rád spíše dějotvorné snímky a on v konečném důsledku není film „Julia“ nic jiného než další film o pomstě, který vlastně nic nového nepřináší. Z tématu se rozhodně dá vytřískat víc. ()

Silviaxx

Julia má pre mňa dva zásadné problémy - pri R&R je pre mňa dôležité plnohodnotne si prežiť rape, aby som si mohla vychutnať revenge. V tomto prípade však viac-menej chýbali obe tieto časti. Rape bol naznačený pár scénami a následne sa celý film (ktorý bol miestami, ale že príšerne/zbytočne naťahovaný) pripravujeme na revenge, ktorý taktiež nebol dvakrát uspokojivý (asi hlavne preto, že väčšina bola mimo kamery). Tvorcovia sa však celé R&R pokúsili prevýšiť myšlienkou o organizácii, korá pomáha znásilneným ženám, no tie sa musia riadiť jej pravidlami. Tu vidím zásadný problém číslo dva - z klasického R&R sa teda stáva niečo viac, čo však nie je najšťastnejšie dotiahnuté do konca a skôr to pôsobí na úkor celého filmu. Nebyť skvelého vizuálu stane sa z toho šedý priemer, ktorý by mi rýchlo upadol do zabudnutia. ()

Martin29

Podle popisu jsem čekal něco ve stylu I Spit In Your Grave bohužel to byl omyl. Zpomalovačky jsou úplně zbytečné a film se strašně táhne. Navíc ani nějak moc gore tu neukážou a většina je jen naznačena. Těšil jsem se na ten konec co udělá tomu hlavnímu a ani k tomu se stejně nedostali. ()