Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

kotrlak

Iñárritu a jeho mozaikové příběhy, to je jiná kategorie než běžnej filmovej balast. Bylo by zajímavé vidět sami sebe a svůj život z vyšší perspektivy a časový návaznosti - koho v životě potkáváme a za jakých okolností, kdo nás míjí aniž o tom víme, co se dělo dřív a co pak následovalo. Tak nějak z pohledu Všehomíra. 'Amores perros' vidím v kontextu s 'Babel' a '21 grams' jako volné pokračování příběhu, i když je starší než oba zmíněné. To je další věc - ani 22 let se na tomhle flicku nepodepsalo... ()

Kivis

Naprostá legenda. Film, který na přelomu milénia formoval můj vkus a podpořil moje sympatie ke všemu iberoamerickému, mexickému pak obzvláště. Ta syrovost, surovost, ty emoce, ta hudba... Tehdy jsem navíc poprvé prožil přes dvě hodiny s trojicí chlápků, kteří se mi zaryli pod kůži. Paradoxně právě Iñárritu pak trochu zpanchartěl a začal někdy více, jindy trochu méně vykrádat sám sebe. Bernal tady předvedl také životní výkon, ale dokázal se mu ještě několikrát přiblížit. Kdo mně ale dělá radost doposud, téměř čtvrtstoletí od našeho seznámení, je Santaolalla. Jeho hudba na mě působila silně už tehdy, ale mám pocit, že s přibývajícími roky dokáže moje city rozvibrovat ještě víc. A to nejen ta z Amores Perros, ale i novější tvorba jako depresivní Last of Us, písničková Kniha života nebo elektronické úpravy ve spolupráci s Otnickou. Nicméně právě soundtrack k Amores Perros se pro mě stal kultem. Tehdejší dvojCD mě baví doteď a velká škoda pro všechny ostatní, že není v plné kráse k poslechu i na Spotify. Amores Perros, film, kterému jsem jako adolescent propadl, film, který za 23 let neztratil ze své krásy ani špetku, film, který bude zřejmě navždy patřit do mé top 3. ()

B. Haf

Není to oddechovka, ale proto se na takové filmy asi nedíváme, že? Bála jsem se dívat. Měla jsem pocit, že psí zápasy na mě bydou moc, ale všechny záběry byly umělecké a film naprosto vyvážený. Chci ho vidět pořád dokola, ačkoli budu asi zase vynervovaná :-)). ()

Mirrabel

Film o tom, že láska je prostě kurva... velmi zajímavě natočené, chvílemi nepřehledné a trochu depresivní. Nic co by se nedalo od Alejandra očekávat, zvlášť po shlédnutí "21 gramů". Dlouho jsem se na tenhle snímek chystala a určitě stál za shlédnutí... ()

MATO13a31

Sic nápad už je starý...proplétání je ale opravdu stejně takové, že posadí na zadek. Krutě popsaná realita v rukách umění. Ten bilboard už je ale mosox! ()

Pattrick

No, oosbně jsem čekal, větší provázanost příběhů mezi sebou, která by dávala lepší celistvost, takhle to působilo tak zlávštně.. To mě bavili více 21 gramů a Babel (kterej se mi hoodně líbil) ()

RonnieR

Na druhé pozretie sa mi to už nezdala taká bomba ako pred 8.rokmi na VHS-ke! Ale aj napriek tomu sa prikláňam k plnému hodnoteniu. Spojenie troch príbehov rôznych ľudí, ktorých zblíži autonehoda či vlastne pes je perfektne režisérsky zvládnuté! Teraz bude u mňa nasledovať 21 gramov, ktoré som už tiež videl a nakoniec zakončenie trilógie Babel, ktorý som ešte nevidel. A potom snáď posledný Iňárritov film Biutiful, ktorý dúfam príde aj do slovenských kín! 84%. ()

padlar

Tři nezávislé příběhy, které se v jednom okamžiku prolnou. Osobně se mi nejvíce líbil poslední příběh s nájemným vrahem. ()

babuca

Veľmi originálny film, ktorý je treba si pozrieť asi viackrát aby človek pochopil a vnímal všetky odkazy. Film je veľmi realistický, krutý ale rozhodne napínavý svojím spôsobom. Je to opäť veľmi ťažký film. 85% ()

JARDAHONDA

Láska je kurva : film, který je úžasně propletený a skvěle do sebe zapadá, jako puzzle. Originální nápad, i námět, který nemůžu hodnotit jinak než plným počtem***** ()

nauru

Druhý nejlepší z trojice Amores,21 gramů a Babel. Zpřeházený děj, propletené osudy lidí, co se neznají, drsnost prostředí i vnitřní boj rodina versus láska. Film si udržel náboj po celý děj. ()

eli.s

Již po shlédnutí Babelu jsem byla uchvácena způsobem, jak bravurně dokázal Alejandro González propojit z počátku nesouvisející příběhy lidí, které se ovlivňují více, než je na první pohled zřejmé. A právě to jsem dost silně vnímala i při jeho snímku Amores Perros. Hlavní pointa filmu téměř bije do očí z každého záběru. Láska je kurva a život je pes. Obdivuji jak propracovanost filmu, tak i velmi povedené zakomponování obrazu života v podobě psa, jež provází každý z příběhů. Závěrečné věnování se slovy: „También somos lo que hemos perdido,“ aneb jsme i to, co jsme ztratili, charakterizuje jen jeden z dojmů, který po shlédnutí zůstává. ()

1990Jirik

Jeden z nejpodivnějších filmů co jsem kdy viděl vůbec nevím či je zralý na pět nebo na 1 hvězdu je to tak na půl...Rozhodně má perfektní scénař hlavní postavy a celý příběh který mě i ve dvě ráno dokázal probudit a vžít se do role nájemného zabijáka.. takže u mě za 3 hvězdy ikdyž velmi těžko hodnotiltelné ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)