Život a doba soudce A. K.

• angličtina The Life and Time of Judge A.K.
Česko, (2014–2017), 24 h 11 min (Minutáž: 52–57 min)

Scenár:

Zdeněk Zapletal

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Andrea Buršová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Jaroslav Plesl, Jan Novotný (viac)

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů. Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat unikající pravdu, nezbytnou pro spravedlivé rozhodnutí. I soudce má soukromí a snaží se v něm žít podle vlastních představ, ale ani tady pojmy jako láska, čest nebo pravda nelze jednoznačně definovat. Soudce Adam Klos se snaží pochopit nejen své případy, ale i sám sebe. Třináctidílný seriál o životě a době soudce A. K. vypráví současný, reálný a vnitřně dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. Každý z nich se musí snažit pochopit a ukončit svým rozsudkem, svou představou o spravedlnosti. A musí nést nikdy nekončící odpovědnost za to, že se jeho verdikt dotýká bolavých míst našich obyčejných životů. (Česká televize)

Recenzie používateľa Rayen1 k tomuto seriálu (5)

Série 1 (2014) (S01)

Tenhle seriál je něco, co jsem dlouho hledal, je to fajn odreagování od všech moznejch béčkovejch Modrava kriminalek a supr CSI cool mordů, kterejch je televize teď plná.. Má to prijemnej soundtrack, Adamovi vnitřní monology jsou zábavný, případy jsou zajímavý a sekundární linka anonym je taky fajn, i Cvancarka byla takovým zajímavým stylem.. Hmm.. Jak to popsat? Je to prostě taková Soudkyně Barbara a Soudce Alexandr na vysoký úrovni (jen rádoby vtipný přirovnání, ty dvě "reality show" jsou shit, samozřejmě, pár jsem jich viděl a bavil jsem se, ale jinak, než u A.K., takovým tím "night drink fun").. První série je prostě super, těším se na druhou. ()

Chudák skřítek Melichar (2014) (S01E02)

Případ humornejsi a odlehcenejsi, než pilot. Přesto je zajímavý vidět, jak fungujou soudy, i když je to asi trochu víc "zromantizovany"... ()

Kněz (2014) (S01E11)

Laura je kráva a Adam by se na ni měl už vy*rat, každopádně opileckej výstup bylo zajímavý zpestření.. Tenhle seriál je něco, co jsem dlouho hledal, je to fajn odreagování od všech moznejch kriminalek a mordu, kterejch je televize teď plná.. ()

Láska (2017) (S02E01)

Akčnější hudba, akčnější dej, akčnější případy.. Osobně mi odklon od první série, která byla klidnější a civilnejsi, úplně nevyhovuje. Třeba se to ještě srovná, protože ta první byla skvělá a rád bych věděl, jestli se to vyřeší s tou Laurou.. ()

Nelidskost (2017) (S02E06)

Fakt síla... ()