Jeden z nejobtížnějších případů soudce Adama Klose. Surová vražda patnáctileté dívky. Ne, že by nebyli odhaleni viníci a postaveni před soud. Jsou to tři mladí muži, bezúhonní, dosud netrestaní, zdánlivě úplně normální. Přesto udělali něco, nad čím zůstává rozum stát. A nejen rozum, i obyčejný lidský cit. Soudce Adam Klos musí řešit něco, co se zdá neřešitelné. Nelze to uchopit. Tvrzení vrahů jsou neurčitá, jdou proti sobě a vzájemně se zaplétají. Výpovědi rodičů také nic neobjasňují, je z nich jen cítit bolest. Zcela jasné je pouze to, že patnáctiletá dívka byla těmito mladíky nebývale surově zavražděna. A soudce Klos i jeho senát stojí před úkolem vynést rozsudek. Musí určit trest za čin, se kterým se nelze vyrovnat. (Česká televize)

jungewolf

*Malá D. Byrtusová(postava dcery soudce Adama Klose-hraje ho D. Švehlík) je velmi dobře vybraná. **paní D.Kolářová(advokátka-matka soudce A. K.)+pan M. Daniel(policajt-soudcův přítel) =standartní,čili vynikající jako v předešlých epizodách... . ***Stejně jako pan David Švehlík v hlavní roli ... . Čili další vynikající díl : 5 hvězd a 86-87 % ,míň rozhodně ne.... . ()

mira007

Případ bestiální vraždy patnáctileté holky ( který se stal v roce 2013) je zpracován dobře. Myslel jsem, že se mi z toho zvedne trochu víc kufr, ale tvůrci se vyhnuli samotnému znásilnění a vraždě nějak detailně vizuálně takže to hlavní bylo až u soudu. Případ tří vymaštěných hovad, který asi nikdo nepobere. K tomu souběžná menší dějová linka, kdy policajt vrací peníze mafiánovi je taky dobrá ( dokonce Marko Igonda se tu objeví) . Malý rozdíl oproti skutečnosti je, že dva ti pachatelé dostali 24 let ale ten jeden jen čtyři. ()

dawid

Tragický případ znásilnění a obzvlášť surového zavraždění mladý holky. Mohla žít, kdyby... jí neshodili z balkonu, kdyby jí pak neuškrtili a nerozšlapali krk a nehodili jí do popelnice. Ale... je absolutní trest legitimní? Od klávesnice a kávy ne. Nebo ano? Co je pomsta a co trest? Nechtěl bych být soudce! Opravdu ne... P.S.: Gabriela Míčová je nadnebeská a epesní herečka. Bez jakýchkoliv debat. Je extratřída! Ale přece nemůže hrát jinou roli, než v první řadě :( ()

otík

Hodně dobrý a zajímavý díl o brutální vraždě nezletilé dívky třemi "obyčejnými" mladíky. Soudce sice ví, že to byli oni, ale jsou důkazy tak pádné, aby udělil výjimečný trest? Vztah k sousedům se nijak dál nevyvíjí, kámoš policajt se schází s ruským majitelem jím ukrytých peněz. Díl hodně zaměřený na soudní kauzu a i proto velmi dobrý. Osobní život soudce mě docela přestává zajímat. ()

Tryskomyš

Od začátku druhé série jsou příběhy, především díky naživo ukázanému trestnému činu, o hodně lepší než v sérii první. Tento případ je opravdu Nelidský. Žádné svědomí. Tresty přiměřené. Jinak jestli jste si všimli, zatím hodně příběhů z této série skončilo pro pachatele až moc příznivě. Láska, Plán, Sestřička. ()

• Příběh této epizody je inspirován vraždou 15leté Petry z Jihlavy. (Monishka91)
  • Pachatelé dostali ve skutečnosti tyto tresty: Michal Kisiov 25 let odnětí svobody, Tomáš Zavřel 22 let odnětí svobody a Jakub Doležal 4 roky odnětí svobody. (sator)
  • Gabriela Míčová hraje v tomto díle matku obžalovaného Skoupého (Viktor Zavadil). Tím v seriálu „vstala z mrtvých“ – v 1. epizodě 1. série Osamělost (2014) ztvárnila ženu, která rozsudek soudce Klose psychicky neunesla a spáchala sebevraždu, což si Klos (David Švehlík) v dalších epizodách opakovaně kladl za vinu. (melica)