Vodičák

• Česko Řidičský průkaz (festivalový názov) (viac)

Podľa skutočného príbehu. Wendy Shieldsová (Patricia Clarksonová) pracuje v New Yorku ako knižná editorka a čelí manželskej kríze. Darwan Singh Tur (Ben Kingsley) je inštruktor autoškoly a občas tiež taxikár. Pochádza z Indie a má hlbokoý rešpekt k tradíciám. Wendy sa snaží byť v živote nezávislá, ale zastaví ju nemilá prekážka - nikdy sa nenaučila šoférovať. A tak si najme si inštruktora Darwana, aby ju to naučil. Medzi žiačkou a učiteľom autoškoly vznikne pozoruhodné puto, ktoré im obom prinesie nový životný impluz. Učia sa správať slobodne a získajú silu začať nový život. (TV JOJ)

kaylin

Tohle je typ filmu, který mi sedí. Jsou zde postavy, které jsou dobře napsané, je to místy docela rýpavý, místy i trochu odvážné, což kvituji, ale především zde jsou velmi příjemné herecké výkony, kdy Ben Kingsley je prostě úchvatný a na stará kolena ukazuje, že to pořád v sobě má a že vás ve filmu strhne. ()

Morholt

Hluboký dojem film určitě nezanechá a abych pravdu řekl samotný námět mi připadal dostu ubohý, ale i přesto se z toho podařilo vykřesat celkem příjemnou a nenásilnou seniorskou trochu romantiku. Patricia Clarkson a Ben Kingsley sice nepodali nějaké dechberoucí výkony, ale jejich projev byl přirozený a koukalo se na ně dobře. A to mi stačilo. 60% ()

drovi

Kedy si plánoval ejakulovať?Neviem. možno nabuduce. Čo robíš vo štvrtok? Môžem ejakulovať vo štvrtok.Táto hláška ma dostala do kolien. Každý kto čakal vážny film o vážnych problémoch či už partnerských, alebo o riešení prisťahovalectva, sa chvalabohu nedočkal. Learning to drive je nežná sonda do života ľudí z rôznych kultúr podaná celkom vtipne aj vážne. Zámerom tvorcov nebolo vtiahnuť človeka do manželských sporov pri rozvode a ani riešiť rasový problém v Amerike. Od začiatku som sa bavil a vtiahlo ma to do deja. Ben Kingsley zahral paar excelance a Sikha som mu uveril na 100%. Patricia Clarkson si strihla intelektuálnu editorku s hravosťou a seklo jej to. :) ()

Gaia.M

Film o mně. Po pár nehodách jsem se stala částečnou raritou, ještě v 25letech jsem neměla řidičský průkaz. Hrozně jsem se bála a na silnici nechtěla. Pak ale přišla nová práce a šéf to vyžadoval, no tak jsem zatnula zuby. V autě jsem udělala pár scén, díkybohu za úžasného instruktora. Já ale zkoušky udělala na poprvé a na výbornou, s obrovskou pochvalou. Překonala jsem sama sebe a dnes řízení miluji. Krásný film, neobyčejný, zvláštní, pozoruhodný. Moc jsem si to užila a líbilo se mi to. ()

Sofia

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)