Mladý teenager pomáha zachrániť prezidenta Spojených štátov po tom, čo je Air Force One zostrelený a spadne v blízkosti jeho lesného tábora. Keď teroristi zasiahnu prezidentský špeciál, ktorý sa zrúti do nehostinnej divočiny, hlavu štátu (Samuel L. Jackson) môže zachrániť iba jediná osoba - trinásťročný chlapec Oskari (Onni Tommila). Ten sa v lese zdržiava preto, aby naplnil ciele loveckej misie, ktorá má preukázať jeho vyspelosť ostatným členom rodiny. Miesto jeleňa, ktorého stopuje, však objaví najmocnejšieho muža planéty, skrývajúceho sa v únikovom module. Teroristi sú mu na stope, snažiac sa ho zajať a vyhrať tak v ich ponímaní "hlavnú cenu". Nesúrodá dvojica musí uniknúť svojim prenasledovateľom, inak je ich osud spečatený... (Continental film)

Hadush

Jako tesila sem se....vypadalo to fakt zajimave. Obsazeni, namet, prostredi.....ale CO Z TOHO VYLEZLO..davam jednu hvezdu za nadhernou prirodu a malyho lovce - ten me bavil.... ()

camomilla odpad!

Tak tohle se fakt nedalo. Kindermafie, hlasky jak z animaku. Vlastne premyslim, jestli nema byt ten film parodie. Tohle prece nemuze brat nikdo vazne ()

JendaBenda

Takhle... je to pičovinu, to bez debat.  Jsou tam ale místa, kdy jsem se dost násmál. Tedy jako komedie, parodie... Může být.  Jinak ale totální ztráta času. ()

Peky

Zpočátku jsem se u této akční parodie smál. Pak mi ale po určité chvíli došlo, že to parodie není a tvůrci to myslí vážně. ()

Bajerys

40% Jde celkem o promarněnou šanci. Film není nijak zajímavý ani nijak zábavný, což je celkem škoda. Dalo se z toho totiž udělat vtipné popcornové dílo, místo toho jde o podprůměrný film. ()

Igwar

Určitým spôsobom je film originálny tým, že nevyšiel z pera scenáristov hollywoodskych blockbusterov. Tým sa v nektorých veciach vyhýba klasickým holywoodksym klišé, pretože sú riešené iným spôsobom, ako sme zvyknutí. Ale obrovským mínuom sú početné WTF momenty, z ktorých mnohé sa vzpierajú elementárnej logike. Hlavné postavy sú však obsadené vcelku fajn a spojenie chlapec - prezident (obaja svojim spôsobom neschopní) funguje. P.S. Fíny (ako aj ďalšie severské národy) sa angličtinu celkom intenzívne učia v škole a väčšina ľudí ju tam ovláda (napr. na rozdiel od ČR alebo SR), takže ak by chlapec chodil normálne do školy (čo sa dá predpokladať), určite by sa aspoň v základoch s prezidentom dohovoril. Veď aj chlapec v úlohe Oskariho je predsa sám Fín a nemá problém vo svojom veku hrať v angličtine. ()

kecal

To je tak špatný, až je to vlastně neuvěřitelně směšný :) Vážně by mě zajímalo co Samuela donutilo účasnit se něčeho takového. Jako komedie za dvě, jako akčnák za jedna. ()

omega_SK odpad!

Nechapem dovod preco do tejto kraviny vliezol Samuel. Snad preto, ze rozpocet bol 8,5 melona a z toho mozno 5 slo jemu. Inak fakt nevidim dovod preco by sa potreboval takto zhovadit. ()

ferika

Realny pohlad na Americanov! Prezident na to, ze je predstavitelom najmocnejsieho naroda (ten gulas je narod?) na svete je primitivny a neschopny. Pre tento scenar jednoznacna vyhoda. Kasirovane zabery severskej prirody, aj v HD to vyzeralo ako zabery zo studia, ci z reziserovej zahrady za domom. Ani jedneho soba neukazali, len kopu pobitych ryb. Celkom spravne ukazali postup vsemocnej Ameriky:Ako sa vola tento kopec? Finsko? Hranica? Nevadi, nakopeme Finov do prdele, urobime si tu manevre, postrielame koho chceme, nejaka statna suverenita je pre debilov. Super realizmus, to by som necakal. A navyse ta bomba - cez Finsko prelietaju roje americkych bojovych vrtulnikov ako vo Vietname a ta zaverecna fotografia, ... no plakal som. Ten naval reality ma dorazil. Reziser miluje Ameriku tak ako ja :) Hviezdicku mu dam zato. ()

hujerita

Tak to bola iná báchorka. Film dokonca nezachraňuje ani zopár fajn momentov. Samo neviem prečo tam vôbec hral, asi len pre peniaze. Toľko divných momentov a kravín po kope som už dávno nevidel. Jediné čo bolo fajn, to bola príroda a aj tej bolo veľmi málo. No nič, na B-čko málo uletené a na A-čkový film strašne veľká mešuge kravina. ()

dedavena

Žvykajici agent Fred, chytry jak delfini pravi, že třa najsť uněseneho tmaveho prezydenta a zabiť ty hajzly. Tmavy prezydent zatim opika parki, bo jeho vrtulnik byl zestřeleny unoscami a vypravi přiběch, jak se šel vychcať a pochcal se galaty. Tmavemu prezydentovi nastavaju velke problemy, ale synek hraničař se ho snaži ochraniť. Budě mjet na to dosť sily? A jak už to byva, žadny nic nězisti. A gdyž chceš střilať ze sapiku, třa ho natahnuť. Jalmari totuteraz faktycki dosť pohnojil. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)