Babovřesky 3

• Česko Babovřesky 3 (viac)

Komédia Zdeňka Trošky je úsmevným obrázkom zo života na súčasnom vidieku, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsázkou tak trocha v duchu Slnko, seno sleduje kopiace sa nedorozumenia a súhry náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu dedinčanov. V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a taktiež aj vtipné okamihy, v ktorých sa niektorí určite nájdu. Príbeh začína tam, kde druhý diel skončil: Horáčková vybieha z domu oproti mladej dáme, ktorá prišla do Babovřeskov. Miestne drbny, ktoré sa zbehli, v nej spoznali sestru Glóriu. Tá sa (po vzore farára Petra) rozhodla vystúpiť z rádu a zostať v Babovřeskoch. Zápletka sa točí okolo pomsty starostu Stehlíka a miestnych hospodárov Horáčkovej... Do dediny sa vracia kontrolór Dodo. Nie je sám, prichádza s ním jeho manželka, ktorá Stehlíkovi zaistí dotáciu, vďaka ktorej starosta môže poslať všetkých sedem miestnych drbien k moru... Akcia „likvidácia báb" začína. A nad tým všetkým bdie nový farár, ktorý prišiel do dediny nahradiť pátra Petra... (Continental film)

pipapa

..."se socialismem jsme už PROZATÍM skoncovali" - bomba!...dialog Kikinčuka, kdy při mytí podlahy nabádá svoji dceru, aby neposlouchala budovatelské písně, je geniální i Kikinčukem geniálně zahraný. Babička "trampolína" dostala zbytečně velký prostor a je nesnesitelná. Mamma Roma la Latrína (a její kámošky) opět na scéně a opět úděs a utrpení. Troškovy luxusní ex- a interiéry znovu září na úkor lidovosti. Jako dítě klasické socialistické vesnice, jejíž lidovost a nenapodobitelná atmosféra jsou navždy ztraceny, si na současné vesnice = sterilní polomrtvé skanzeny příliš nepotrpím - ale ve filmu pro oko, budiž. ()

kerkulka

Lístek do kina bych si na to nikdy nekoupila, ale náhodou se mi do ručky dostaly lístky na premiéru. Na Troškovy filmy už z principu raději nekoukám, abych se nemusela rozčilovat nad opravdu neskutečně hloupě stráveným časem, ale nakonec jsem šla - ač opravdu s nulovým očekáváním (krom tedy očekávání Trošky zhovadilé nesmyslnosti). No, není to žádný "majstrštyk", ale jako parodie komedie, pro účely pobavení a odfrknutí, to ujde. Najde se tam pár skvělých vstupů a vtipů (odbourala mě kachní nemoc:) ), jistě i slabší momenty, ovšem, co se týče absolutní stupidity (viz např. kameňák, ten jí přímo přetéká), ta zde byla naštěstí většinou poměrně potlačena. Líbila se mi Žilková (a to jí normálně zrovna nevyhledávám), Bílá pro mě zas naopak byla pouhou zbytečností navíc. Inu, je to koukatelné a já překvapená. Ty 3 hvězdy si zaslouží. ()

alambert odpad!

Sledoval jsem to po šesti pivech a stejně jsem nestíhal. Holt, pokud nejste aspoň na trávě jako Troška, nemáte šanci s ním držet krok. ()

Olík

Již není potřeba dalších slov......vše bylo řečeno v komentářích předešlých dvou jihočeských "ha ha, ho ho, hi hi" taškařic. Snad jenom tolik, že pokud jednička s dvojkou byly o ničem, tak trojka je supermegaultrahiper o ničem........a to je svým způsobem také umění :D ()

MickeyStuma

Do třetice všeho dobrého. Ryze česká letní velmi jednoduchá vesnická komedie o seniorkách dohánějící hlavně starostu k šílenství se nese ve stejném duchu jako ty předchozí. Češství z toho opět vyvěrá plným proudem a dává najevo své nedozírné klima. Lidový humor, místy myslím zcela zbytečně přesahující do sitkomu, si na nic nehraje a snaží se pobavit svoji typickou českou náturou a neochvějností. I přes značnou kritiku nevidím na snímku nic špatného. Na čistý český humor se tu vlivem absencí tohoto žánru a velkého přílivu zahraničních komedií zapomnělo a tak díky alespoň Zdeňku Troškovi za snahu a vůli tak učinit. Aspoň někdo když už nikdo. ()

Rockerman odpad!

Má trpělivost je u konce! Jedničce i Dvojce jsem dal ze soucitu po jedné hvězdě, ale ve třetí várce trapností se zdá, že Troška je na nějakých drogách a tak Trojku házím do odpadu! Doufám, že tohle je už konečná!!! ()

Luk Skywalker

Lepší než dvojka, dosahuje "kvalit" úvodního dílu. Nejvíce bavily babky u moře, kde pojebali konec, ale budiž. Vtípek, že Vondráčková není sama, ale se štábem je povedený, absence Dolanského zamrzí. Děj to nějaký má, tak budiž. Ale opět se částečně vykrádá Slunce, seno, tentokrát třetí díl erotika. ()

hijacker

O filmové kvalitě netřeba mluvit. Ale při správné konstelaci a dobré přípravě(čti víno atd.) dostává filmový zážitek úplně jiný rozměr. ()

radaza odpad!

Ještě větší sračka, než jste doufali. V pominutí smyslů jsem se opět šel přesvědčit, jestli Troškovi nekřivdím. Dílo zakomplexovaného člověka, který úplně rezignoval na filmové řemeslo a úspěšně odnaučil hrát i herce, kteří už jinde ukázali, že hrát umějí, namixováním s neherci, kteří nikdy hrát nebudou umět. Děs, děs, děs. Ještě bych se rád k občasným nadšeným recenzím: Nemáte pocit, že se díváte na úplně jinou kategorii filmu, než je Vesničko má, středisková, Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo Pane, vy jste vdova? (snažil jsem se vybrat všeobecně oblíbené komedie). Když pominu naprostou stupiditu humoru, ten film vůbec nedrží pohromadě, je děsně zahraný, nastříhaný a hudba je jak od kolotočů. Může mi někdo z vás říct, jak přežil scénky s Lucií |Bílou ( a to ji mám docela rád)???? Vyrovnávání si osobních účtů s církví, šišlání, buranství, parodie cikánů naprosto mimo mísu (potkal Troška někdy nějakého cikána?), proti tomuhle jsou americké "buranské" komedie Fellini. Nedávno jsem viděl italskou Bláznivou komedii s Villagiem a Pozzetim. Proti tomuhle parádní film a to je hodně nízko posazená akční komedie. ()

Ondr@932

Dle mě nejlepší díl této série byla dvojka. Jednička byla zbytečně dlouhá a trojka chvílemi šíleně praštěná. Ale občas také pobavila. Viděno v kině ve 2D - 40% ()

Ozzy2 odpad!

Zdendo, ty bukvice, vrať se k točení reklam a hlavně do divadla.Je neuvěřitelné, že jsi tentýž Troška, který stvořil v ND Carmen a Rusalku, dvě skvělé opery dokáže spáchat takovou nehoráznost..Film ti nesvědčí a jenom urážíš svými trapnými dílky všechny, kteří překročili IQ 80. ()

Drom odpad!

Šmarjá, to byl ale biják. Nebo snad doják? No na prachy určitě. Je vidět, že pan Troška prochází obdobím sebereflexe a uvědomuje si, že na konstrukci příběhu ve své pokračující stařecké senilitě už nějaký ten pátek nemá. Proto ho pro jistotu ve svém dalším kritikou opěvovaném díle Blábolvřísky 3 vynechal. Také si uvědomuje, že trapné přehrávání stálého osazenstva oblíbených telenovel pod jeho vedením není to pravé, takže vynechal i to. A konečně mu též došlo, že už po několikáté za sebou slepit film z řady milión let starých nevtipných vtipů přestává být dostatečně trapné, proto vynechal i oblíbené ruiny humoru. Nakonec tedy nezbylo, než tu páchnoucí beztvarou hroudu vycpat a roztáhnout za hranici soudržnosti a řádně nadopovat průmyslovými barvivy. Výsledkem je předvídatelný mix přesvětlených výjevů, ve kterých jsou tak intenzivní barvy, že zelená tráva má radioaktivní nádech a cikánky s královnou Bílou jsou bílé, že by skoro zaplesal i kdejaký pravý árijec. Před kamerou se plouží a poskakují jakési postavičky, zřejmě neherci, blábolí a vřeští, pitvoří se a směřují odnikud nikam. To ale naštěstí nijak neovlivňuje úspěšnost product placementu a celkovou absurditu představy, že se jedná o film a navíc komedii. Ubohost a sterilnost se podařilo vypilovat tak dokonale, že i největšímu nenávistivci a mudrlantovi (mě) se nedaří vysmívat se pitomosti této kinematografické nehody a jediným pocitem tak je éééh?. Nebo tak něco, protože poslední útržkovité vzpomínky se vypařují rychleji, než ředidlo, který realizační tým při natáčení čuchal. Každopádně to ale bylo horší, než první Kameňák a pan režišér opět překonal jednu laťku. Byla to určitě dřina, gratuluji! ()

Alpachino odpad!

Nevim jestli se Troška snaží být vtipný nebo oslovit nejnižší inteligentní třídu českého národa, ale já nemůžu uvěřit že jsem to dokoukal. Viděl jsem pouze tento 3. díl, ale nemyslím si že to je srdceberoucí trilogie, bez které bych nemohl kouknout na samotný díl. Během celého filmu jsem nevěděl, jestli mam zvracet, nebo brečet a chvílema mi bylo trapně za ně. Opravdu hnus velebnosti a komentář uživatele MMR není vůbec objektivní, protože navzdory všemu ovlivnění na csfd, tomuto nemůžete dát více jak odpad! 0% ()

DAPDO odpad!

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se Troška utrhne. A vznikne z toho veledílo obludnejch rozměrů. Po mongoloidní jedničce, u které jsem se zasmál až tady na webu při čtení komentářů, jsem se zařekl, že si další pokračování téhle hnilotiny nechám rozhodně ujít. Jenže naše tv hovna mi při pondělním večeru nedala na výběr a zvolil jsem ze zvědavosti třetí pokračování, prý divácky veleůspěšné komedie. Hodinku snad vydržím, říkám si, přinejhorším přepnu na stejnej level v podobě jiné tv, jejíž pořady nejde slušně okomentovat. Vydržel jsem do první reklamy cca 20 minut. Z hovna bič neupleteš, ale imperialisté by se zaradovali, čím dokáže vousatý gay Zdeněk krmit své obecenstvo. Zavřete někdo toho chlapa na tři dny do fekál auta, ať přijde na jiný myšlenky ! Nebo radši ne, ještě by z hovnocucu dokázal udělat stěžejní postavu pro další "komedii". Ale mě už je to u prdele, i kdyby mě na kolenou prosili, na Troškovy pikanterie už si nechám nadosmrti zajít chuť. Zdendo, ty vole, je čas udělat nejenom dětem, ale i dospělým pápá. ()

FOCKE_WULF

Skouknul jsem všechny 3 díly a z mého pohledu je to vtipné. Babovřesky jsou o gengu babic, které bedlivě monitorují veškeré dění na vsi, své poznatky sdílejí a svérázným způsobem interpretují. Starosta je v tom podporuje, protože tato volnočasová aktivita je pro seniorky prospěšná, bystří si při ní mozek úvahou. Jana Synková je výbornou nositelkou takové té agresivní ženské energie. V druhém díle jsem viděl Martina Stropnického, jak nějakému hokejistovi žoviálně hodil ananas; škoda, že se z něj stalo takové nevýrazné herecké hovno, byl jsem na něm kdysi v divadle, s Borisem Rösnerem hráli ústřední dvojici v Těžké Barboře a tenkrát měl jiskru a potenciál. ()

Simomon odpad!

BÉČKOVÉ OKÉNKO: V rámci béčkového okénka jsem vyrazil podpořit českou kinematografii a protrpěl celý promítání Babovřesek 3. Mé očekávání bylo jednoduché- bude film tak debilní až bude nechtěně vtipný? Ukáže je Lucka Vondráčková? Bohužel film je jen debilní a :SPOJLER ALERT: Lucka je neukáže. Zdeněk Troška úplně rezignoval na nějaký děj a zápletku a celý film je naprosto k nepřežití. Je to jednak tím, že scénář je zcela katastrofální a je postaven na epizodních scénkách. Ty však zcela postrádají alespoň základní pointu a nikam nesměřují. Například když starosta města prosí svou sekretářku, aby neodcházela do jiného záměstnání, klekne si k ní. Což omylem zahlédne místní drbna, jenomže z jejího úhlu pohledu to vypadá že starosta sekretářku orálně uspokojuje! Ale po téhle scéně NEnásleduje klišoidní situace, kdy drbna začne šířit informaci dál, nestane se totiž vůbec nic. Na druhýpříklad ve filmu je více scén, kdy Lucka Vondráčková telefonuje svému přítelovi a domlouvá si s ním, jak pujdou k jezeru atd. Jenomže onoho přítele ve filmu nikdy nespatříme a zda šla Lucka opravdu k jezeru se už nikdy nedozvíme.. A takto je to pořád, cokoli se ve filmu stane/ řekne nikdy nijak nepokračuje. Další kapitolou samo pro sebe je Humor. ten bych rozdělil do tří kategorií. A) Klasicky primitivní humor- bývalý farář rekonstruje byt a prohlásí "já jsem to ještě nikdy nedělal" (myslíc rekonstrukci, nikoli soulož! Haha..) B) Pokročile sofistikovaný humor- cikánka prohlásí "my jedeme protestovat do Českých Budějovicích proti gádžům." (Haha! Ale do Č.B. jezdí protestovat naopak náckové proti romům.) C) WTF humor- Vondráčková volá svému přítelovi a řekne "ne, nejsem tu sama, je tu Marek, Zdenda.." načež kamera zabere celý štáb, kde klečí sám mistr Zdeněk Troška. (zde jsem se upřímně zasmál). Ve filmu je také spousta odkazů na Jihočechy. Do teď ale nevím, jestli jejich smysl byl Jihočechy parodovat nebo naopak velebit.. POSLEDNÍ SLOVO: Narostý dno; odpad! ()