Jsou mladé, krásné a nebezpečné. Každá chce být jako ony. I vy je znáte, ve vaší škole jsou také takové. První z nich je satanistka Courtney a její přívrženci. Druhá je nechápavá, ale nebezpečná Marcie, třetí je andělská Julie a poslední je zhmotnělý sexsymbol všech Elizabeth. Když jednoduchý žert končí smrtí, začnou se v tomto nepředvídatelném filmu postupně odkrývat všechny krutosti této čtveřice a nikdo na škole nebude jejich ďábelské hry ušetřen. (oficiálny text distribútora)

ScreamJay

Potom co se protrhla peřina teenage hororů a posléze teenage komedií, tohle má podle mě být teenage krimi. K černé komedii, která byla původním tvůrčím záměrem to má stejně daleko jako Číňan do Londýna. Dobrý záměr nelze zapřít, ale to je jediný prvek který si zaslouží pochvalu. Absolutně bez zápletky a to ani v momentech, kdy by nějaký děj někdo alespoň očekával. Filmu by tak moc slušela nadsázka, více černého humoru. Žel namísto toho sledujete manévry pár dívek v botkách na ultrapodpatku, kterak se snaží zamaskovat to že zabily školní idol. Knížku taky nehodnotíte podle zajímavého přebalu, takže víc jak jedna hvězdička z toho nebude. ()

kingik

Střední škole vládne parta krásných a sebevědomých dívek. Courtney, Julie, Marcie a Liz, která ovládá ostatní kombinací krásy,sexu a zastrašování. Jen Liz spolužáky neopovrhuje a je jediná, kdo dokáže udržet na uzdě vůdkyni party Courtney, ale také jediná, kdo může ohrozit její naděje na titul školní královny krásy. K nečekanému zvratu dojde, když Courtney vymyslí, jak zpestřit Liz sedmnácté narozeniny. Ale vtípek může skončit až tragicky. Jak se říká hračky plačky a co vypadalo zpočátku jen jako takový ostřejší žertík, se jeho autorkám posléze moc nevyplatí a budou za něj pykat. Film bych ovšem tímto neházel do kategorie horor, protože do něj má svým pojetím film daleko. Osciluje spíše mezi thrillerem a černou komedií, ale ani jeden z těchto dvou žánrů nedokáže plnokrevně naplnit. Podle mě bylo celkově zaděláno navíc, protože se z toho mohla vyloupnout solidní psycho jízda. O všechny zmíněné žánry se film jen otře a pak nakonec vyměkne a nepostará se o nějaké velké překvapení. Půvabné herečky se však postarají spolu s několika dalšími aspekty o poměrně dobrou masáž nejen filmového vnímání a smyslů. Mé hodnocení: 60% ()

Renton

Scénář: Darren Stein .. To jsem zas v tej TéVé narazil na klenot. Jelikož jsem nestihl úplný začátek, až brácha mne ujistil, že se jedná o film, nikoliv epizodu z nějakého praštěného teen seriálu. Úroveň, ať herecká tak obsahová, je velice nízká, i když přiznám se, že několika málo hláškám jsem se opravdu zasmál. Jinak bída, ani ty holky nejsou zrovna extra pokoukáníčko. Mělo to být asi něco víc než tuctovka z vlny filmů pro mladé, ale nevyšlo to, byť černota v humoru místy zafunguje. ()

Jimmi

Jawbreaker zacal vyborne a s vidinou dobrej ciernej komedie som toto dielko pozeral dalej...ale cim viac sa "dej" vliekol..tym som sa aj tento film menil z ciernej komedie na priblblu teenegersku romanticku komediu o skaredom kacatku:((( Velka skoda..mohol to byt fakt vydareny film....Davam 2 hviezdy za napad a celkom dobre herckemu vykonu hereciek.... ()

MilkyA

uf ako si toto nejak obhájiť..Jawbreaker podla mňa spracováva miliónkrát točenú tému, preberá tiež všetky možné klišé o krutej mrche královne, o dievčati, ktoré dostane šancu baviť sa s vyvolenými, ale nakoniec to nevyjde, tiež o holke, ktorá sa postaví Queen bitch a zosadí ju ( o takých detajloch ako, že každá skupinka má svoj stôl v jedálni a pri slovách tamto sedia socky vždy ukážu punkáčov a podobných sa radšej nevyjadrujem, to už sa len smejem :D ), ale určitým spôsobom tento film síce tie klišé používa, ale akoby ich len o málinko pootočil a nanovo vyfarbil..Rose McGowan je skutočne hnusná, krásky nenosia ružovú ako keby vyšli z cukríkova, nepočúvajú diskačiny ( soundtrack je výborný, každý song ku každej scéne sedí - milujem YooHoo od imperial teens ), ani tá good girl mi nepríde nejak good, šprtka, čo sa stala obľúbenou sa toho nevzdá kvôli tomu, že si uvedomí, že je z nej mrcha a vlastne sa správa ako hus, ak by nevyplávalo na povrch kto je, tak by nemenila nič, vskutku si to užívala a pri takomto filme na mňa ako čierny humor pôsobí už len to, že ak si niekto prefarbí vlasy, zmení šatník a kamarátov, tak ho nikto nespozná...vyhovuje mi aj obsadenie, pretože tieto holky nie sú ani vyložene pekné ( myslím tým spôsobom ako je napr Megan Fox), ale ani charizmatické (ako Nataly Portman ), len prachaté, namyslené a celý život pracujú na tom, aby boli populárne, myslím, že mi to pridáva na akejsi reálnosti...myslím, že tvorcovia skutočne odviedli celkom slušnú robotu, takže tým 47% celkom nerozumiem, videla som horšie filmy tejto tématiky a mali viacej- viď Mean Girls ... nebodaj niekomu až tak chýba tá Lindsey Lohan ? ()

• Pôvodne mala mať Rose McGowan na plese jemne rozpustené vlasy s copom na druhej strane. Keď však urobili herečke Rebecce Gayheart vlasy aj s kvetmi, Rose šla hneď za stylistkami a rýchlo vyžadovala, nech má lepší účes ako jej kolegyňa Rebecca. (RosieMcgowa)