Whodunnit?

(relácia)

Třináct cizinců si přijíždí do honosného sídla zahrát hru. Avšak netuší, že onou hrou je vražda. První na sebe nenechá dlouho čekat a brzy jim tajemný komorník Giles (Gildart Jackson) oznamuje, že se všichni stali součástí hry o život. Pokud si povedou v řešení vražd dobře, dožijí se další dne. Pokud ne, mohou se stát další obětí. Vrah se však skrývá mezi nimi. Kdo je hříšníkem a kdo se stane vítězem, který získá odměnu 250 000 dolarů? (Oswald)

PanCitron

Celý nápad nebyl nikterak nový, ale musím říct, že celé vizuální zpracování bylo opravdu povedené. 13 hráčů, jeden sluha, jeden dům, jeden vrah. A bohužel na vrahovi samotném celý pořad trochu stál i padal. Vraždy byly opravdu stylové, ač místy lehce překombinované, což se ovšem dalo snést, vzhledem k tomu, že celé zjišťování jak k nim došlo bylo skutečně zábavné. Bohužel si autoři stejnou práci nedali s vrahem samotným, takže skutečně místo "kdo to udělal?" spíše řešíme "jak to udělal?", a na nějaké stopy vedoucí k vrahovy už prostě není čas. To má ostatně za následek pro mě trochu odfláklé finále. Každopádně hra hráčů jako taková na hodně solidní úrovni. Od paktů a aliancí, všeobecnou paranoiu až po záludné herní triky, to vše bylo radost sledovat. Za mě 3-4*, ovšem lehké zklamání z finále přiklání hodnocení spíše dolů. Přesto další sérii bych klidně uvítal. ()

burina

Príjemná vyvražďovacia reality show, ktorá prvou epizódou priniesla trošku kontroverzie (nj, tie vraždy sú občas dosť "reálne"). Ak vám nechýba zmysel pre čiernejší humor a bavia detektívky, budete sa baviť. Do druhej sezóny ale treba zlepšiť finále, chýbala mi určitá ucelenosť. ()

Arach.No

Velmi nedomyšlený pořad se slibnou premisou. Celou dobu jsem se jako divák nedozvěděl, jestli vrah ví, že je vrah, nebo jestli se to dozví až při vyřešení „whodunnit“, jako jo tomu v Cluedo. Řešení vražd bylo často zajímavé, ale vraždy samotné byly někdy nesmyslně překombinované a některé prvky, které měli soutěžící odhalit, neměly se samotnou vraždou nic společného. Podstata problému je ale v názvu - celou dobu se neřeší whodunnit, ale howwasitdone. Kdo je vrah je absolutně nepodstatné a sami soutěžící k tomu nedostávají vůbec žádné nápovědy, takže jejich ani divákovy teorie kdo to mohl být jsou jenom hádání. Navíc je pořad plný otřesných hereckých etud, a to jak mrtvol, tak soutěžících. Nechápu, proč se snaží diváky přesvědčit, že je to doopravdy, když snad každý ne úplně imbecilní člověk ví, že se dívá na televizní soutěž a ne na tajné záznamy sériového vraha. Ta hra na pravdu mě opravdu vytáčela. Na druhou stranu mě potěšilo, kdo zvítězil. Připadalo mi, že si to tato osoba zasloužila asi nejvíc ze všech. ()

Gogo333

Tak tohle mě nehorázně chytlo a bavilo. Vyšetřování a pátrání po příčině smrti, bylo dobré. Vraždy naprosto perfektní, moc dobře udělané. Giles naprosto super a ty jeho hlášky. Smál jsem se pořádně. Všech 9 epizod jsem skoukl najednou a určitě bych se taky zůčastnil, mít tu možnost. Zatím nejpovedenější soutěž tohoto roku a možná i za delší dobu protože mě teď nenapadá žádná, která by mě za posledních několik let tak bavila a chytla. A ty proslovy mrtvol na konci :-D Jediny co bych vytknul bylo, že neukázali ty teorie jednotlivců o vraždě, rád bych věděl jak to kdo interpretoval a jakto že ta jedna hodně často vyhrávala, když ani neměla potřebný indicie. Trošku ale zklamal úplný konec. Ale i tak 75% ()

• Pořad je inspirován stolní hrou "Cluedo". (Gogo333)
  • Během ukázky toho, jak vražda proběhla, hraje vraha Walker Haynes, který stejnou práci zastoupil i v  CSI: NY (od r. 2004). Dokonce má i stejné oblečení. (Oswald)
  • Někteří lidé věřili, že vraždy v seriálu jsou skutečné. (Oswald)