Mušketieri - Série 1

(séria)
Veľká Británia, 2014, 9 h 14 min (Minutáž: 54–59 min)

Predloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Hudba:

Murray Gold

Luke Pasqualino, Oliver Cotton, Vlastina Svátková, Chris Barnes, Nicholas McGaughey, Tom Burke, Howard Charles, Emily Beecham, Santiago Cabrera (viac)

Heywood

Tak tomu se říká za málo peněz hodně muziky. Pravda, detektivy jako je Holmes, Marlowe, kpt. Exner nebo Poirot nahradili nová vyšetřovací služba: Tři mušketýři. Přiznám se, že ten nápad mě překvapil a je originální. Herecké obsazení funguje dobře, některé postavy jsou přímo úžasné /Ludvík XIII./, střílící a šermující paní Bonacieux je tedy zcela jiná, než sexy trdlo Rachel Welch ve verzi Richarda Lestera, ale taky sexy a výborně zahraná. České lokace sice nejsou tak krásné jako francouzské, ale sérii to neubližuje. Navíc základní čtveřice se pohybuje za svým cílem vyšetřování a tak dopadení pachatele stírá zájem sledovat okolí. 75% a ohlasy jsou zasloužené. ()

• Při přepadení v lese střelí Španěla do zad, až ho prostřelí skrz. Když je však záběr na ležícího padoucha v čase 0:26:18, není na plášti po průstřelu ani vidu, i když po otočení padouch krvácí. (Ace.A.T.L.)
  • Epizoda se natáčela na hradech Zvíkov a Křivoklát. Točilo se též na zámku Kačina. (Sominius)