Orion: Zkus chodit v mejch botách

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 2013, 4 min

Rory

Vizuálně podmanivá a pochmurná sebereflexe Michala Opletala (Orion), kterého znám osobně a ke kterému tohle video sedí lépe, než cokoli co se o něm říká, byť je videoklip pojat opravdu jen v lehkých náznacích. To že je tam spousta polonahejch děvek, je ve videu opravdu to nejméně podstatné. Za mě má Orion s tímhle videoklipem a Vít Hradil jedno velké ano. ()

• Videoklip byl natočen za téměř nulové náklady. (Qitek)
  • Původně měl klip o poznání propracovanější scénář. Měsíc před natáčením si ale Orion na lyžích zranil nohu a prodělal operaci a 70 % scénáře bylo nerealizotelných. Režisér Vít Hradil svůj scénář "osekal" o veškeré scény, kde Orion chodil, stál a v jedné scéně měl i padat. Zbylo jen jakési torzo a "vata". Scénář se upravil tak, aby alespoň v náznacích vystihoval Orionův pád a způsob jakého si ať už reálného či fiktivního nočního života. Při natáčení režisér chtěl, aby Orion upustil od svých typických gest a působil spíše unaveně a strhaně, k čemuž paradoxně pomohl právě Orionova zraněná noha. Veškeré další úsilí věnoval režisér do atmosféry, kterou si už od počátku přál pochmurnou. (Qitek)
  • Videoklip natočil, napsal, zrežíroval i sestříhal Vít Hradil. (Qitek)