Chongchuniyo!

všetky plagáty
Severná Kórea, 1995, 95 min

Pchjongjangská rodina má pět dcer, z nichž každá se naplno věnuje jiné sportovní disciplíně. Zatímco otec své dcery v jejich úsilí podporuje, u matky se jejich sportovní vášeň nesetkává ani se špetkou pochopení, naopak ji dohání k odporu k profesionálnímu sportu. Největší starosti jí ale dělá nejstarší potomek - třicetiletý syn Ki Ho, který je zapálený do studia historie. Když pro Ki Ho všechny dcery najdou potenciální nevěsty mezi svými spoluhráčkami, matka je všechny návrhy smete ze stolu, protože nechce v rodině další sportovkyni. Místo toho tlačí syna do svatby s půvabnou Un Gyong, s níž se začal stýkat. Jenže celou dobu netuší, že Un Gyong je profesionální zápasnice taekwonda. (tompaulman)

KM Phoenix

Jedna hvězda za postavu otce rodiny, který bizarně střídá komickou polohu s hlubokou moudrostí, kdy deklaruje jak moc všichni za všechno vděčí velkému vůdci - včetně například toho kaligrafického nápisu na hale pro Taekwondo - a jak ten se povedl. ()

mrtvej pes

Kimečkův kult. (Jistě.) Genderové role naruby. (Konečně!) Než že rozesměje, zanechá za sebou O, Youth! úsměv. Bála jsem se, že mě zklame, ale když odečtu propagandu, vážně jsem si snímek užila. Mimochodem, jsem jediná, komu se slečna taekwondistka jeví jako korejská Gong Li? ()

tompaulman

Třetí severokorejský film co jsem viděl a zatím nejzábavnější. U pár scén jsem se opravdu zasmál. Některé části příběhu jsou pro naši kulturu nepochopitelné, např. chlap si jednou vyjde s ženskou a hned to pro ostatní znamená vážný vztah zralý na svatbu:)) Co ale film sráží jsou dialogy o tom, jak má Severní Korea skvělého vůdce a vůbec celá pointa filmu - není důležité, že jsi v něčem dobrý, hlavní je, že máš to štěstí žít pod milovaným vůdcem. Ale jak už jsem pochopil, tohle je u všech filmů z tohoto kraje povinnost. ()