Gargantua

• Francúzsko Gargantua

Příhody malého obra, jeho přítele Panurka a nepřítele Pikrochola. (oficiálny text distribútora)

P. J. D.

Příjemný seriál francouzského původu, který v mnohém připomíná kvalitu starých animovaných Asterixů, avšak zpracováním je zcela odlišný. Díly mají hlavu a patu, pobaví, zaujmou a předně nezklamou. Přesto všechno je to spíše seriál na oddechnutí a vypnutí. Nic extra od něj navíc nedostanete. Za mne proto čtyři hvězdičky z pěti. ()

joker.george

Jako malý jsem tento seriál musel přetrpět, než jsem dostal Příběhy z Kačerova. A i velký rozdíl kvality mezi těmito animáky způsobli, že se na něj dívám zkrz prsty. Jinak za to mohli pro mě nesympatické postavy, zvláštní děj a hlavně utnutí a rychlé vyřešení problémů,když se konečně něco začalo dít a seriál mě na chvíli zaujal. ()

Tom_Lachtan

Hrozně sympatický seriál, který má příjemnou kresbu (obzvlášť pozadí středověkého města vypadá skvěle), která sice nijak zvlášť nevyniká, ale funguje velmi dobře, stejně jako příběh, který sice možná není prvoplánově jednoduchý a šalamounské rozhodování titulního obra možná nemusí být pro malého diváka to pravé ořechové, ale když už sedne, je to trefa do černého, která nedělá z dětí bandu bezradných neinteligentních blbů. Za zmínku stojí i fajn postavy děvkařského podržtašky a příjemně přehnaného padoucha. A výborný český dabong. ()

filmmovier

Z dětství si to docela dobře pamatuju. Nevím, jak by to na mě působilo dnes, ale kdysi jsem se na to v neděli ráno strašně těšil. Líbila se mi ta skvělá znělka a samozřejmě hlavní dvojka, zejména pak Pantagruel s vynikajícím dabingem Jiřího Císlera. Nostalgických 80%. ()