LuiCJ

Tentokrát sa Mickey vydal do krajiny vychádzajúceho slnka, Japonska. Hlavné mesto Tokyo však prinieslo zopár nepríjemností. Mickey si kúpil lístok na modrý vlak, no namiesto toho ho zatlačili do červeného. Do cieľovej destinácie sa síce dostal, no nešlo to hladko. Áno, opäť tu máme veľmi jednoduchý námet s veľmi milým a pekným koncom. Aj keď je celý seriál robený v nádhernej 2D animácii, v scéne ako vlaky uháňajú cez budovy s bilboardami, je možné si všimnúť prvky 3D animácie. Taktiež jeden z vlakom "vydá" rovnaký zvuk ako stíhačky TIE zo Star Wars. Aj keď epizóda bola viac v japončine než angličtine, nebolo problém rozumieť. Na to aby ste pochopili o čo ide ani nepotrebujete rozumieť jazyku. Taktiež ma veľmi potešilo cameo vláčiky Caseyho, Jr. z filmu Dumbo a ešte aj fotka Walta Disneyho, ktorú možeme vidieť v záverečnej scéne. Koniec je asi tá nakrajšia časť epizódy. Odohráva sa v nádhernej japonskej záhrade, kde Mickey na vláčiku vozí deti. Symbolizuje to pokoj, slobodu a harmóniu, presný opak rýchleho a nepokojného veľkomesta. ()

• Hosťujúcou hviezdou tejto epizódy bola japonská herečka Hira Ambrosino, ktorá si zahrala hlásateľku na železničnej stanici. [Zdroj: Wikipedia.org] (LuiCJ)
  • Epizóda je takmer celá v japončine, pretože dej sa odohráva v Tokyu. [Zdroj: disney.wikia.com]

(LuiCJ)