Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

lineker

Pokud by měla být měřítkem dobrého či špatného hororu míra mých obav (chcete-li strachu), tak Last Shift se řadí mezi špičku mnou zhlédnutých filmů v rámci žánru. Lekaček, her se světly, kamerou je ve filmu opravdu dost, atmosféra opuštěné policejní stanice je opravdu hutná, těžce stravitelná. Až jsem si chvílemi říkal, že zcela chybí prostor pro nadechnutí, odpočinek. To co film trochu sráží je scénář, protože tolik nelogického chování je na jeden film až příliš. Některé postavy jsme celkem nepochopil a mohly být s klidem vynechány. I tak je ovšem Last Shift jeden z nejlepších hororů co jsem měl možnost za poslední půl rok vidět. S ohledem na prostředí, ultimativní čas se dá přirovnat k poněkud prostornějšímu Pokoji 1408. ()

vega1

Keby hororové klišé malo názov, tak by to bolo Last Shift...V tomto skvoste nájdete všetko - búchajúce dvere, skrinky, zhasínajúce a vzápätí zažínajúce sa svetlo, nezmyselne vyzváňajúci telefón, podivné zvuko-škreky, miznúco-objavujúce sa veci, moje obľúbené detské riekanko-pesničky, psychologické okienka hlavného hrdiny - ,, že kurva to sa mi len zdalo a už mi total šibe...,, no a samozrejme best of the best je blikajúca neónka ... Čo ma sklamalo, že nepoužili hojdajúce sa prázdne kreslo a starý gramofón... preto len jedna * :o) ()

C.A.T.

Sakra to byl ale hnus. 100x omleté, ale za mě teda fakt dobře udělané. Napětí se dalo krájet, hrůzy bylo hrozné a nikoliv směšné a závěr taky překvapil. Uvidím, zda se k tomu ještě někdy vrátím - a to prosím váhám jen pro to,že to bylo vážně nepříjemné a nikoliv pro to,že by film nestál za nic. ()

SANNY22

Vydarený horor, aj keď nízko nákladový a dej sa odohráva len na jednom mieste. Zopár drobných lakačiek a ani ten príbeh nebol zlý. Možno ku koncu sa mi to už zdalo prehnané, ale po dlhej dobe som konečne videla nejaký schopný horor. ()

OndrejKW

Mám rád horory, které se z 90% odehrávájí v nějaké budově. Jenže po hodině, co jsem zjistil, že se to celé točí okolo duchařskýho tajemství, tak mě to celý zkazilo dojem. Jakoby tvůrci vyloženě chtěli, aby byl divák ztracený v otázkách, a nemohl přijít na kloub, co je skutečnost, a co není...takhle divák nemá moc prostoru se bát. Sympatická policistka, napětí, předměty měnící svou pozici, poté co přeživší přestane dávat pozor, nebo se na ně podívá znova... no paráda. Akorát ta duchařská tématika mi to celý zruinovala. A o konci, ani nemluvě. Ten stál za velký otazník nad hlavou. ()

DserCom

Nejvíc egomaniacká, iritující a hloupě tvrdohlavá hlavní postava hororu. Dost špatný scénář, pojatý tak, že vlastně při vyvrcholení filmu nevíme, jak to vlastne všechno bylo. Největší tahač filmu jsou lekačky, kterých je požehnaně a díky nim dávám filmu o hvězdičku víc . ()

sun.eagle

Slušně mrazivá atmosféra kterou doporučuju vychutnat si sám doma, po tmě a se sluchátky. Sází sice jedno klišé za druhým, ale rozhodně nenudí. Na Julianu Harkavy se dobře dívá a jeden by jí obejmul a držel jí do konce šichty. Osamělá policejní stanice dotváří atmosféru a pár scén se opravdu povedlo. ()